محمد پنجعلی کاپیتان اسبق تیم ملی کشورمان معتقد است، در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هم شانسی برای صعود به مرحله دوم نداریم.

محمد پنجعلی با بیان این حرف ادامه داد: مشکل فوتبال ایران به نظر من مربی نیست بلکه زیرساخت‌هاست. تفکر ما حتی آماتور هم نیست. باشگاه‌ها این همه مشکل دارند و این موارد را باید درست کنیم. فوتبال ایران آنقدر پتانسیل دارد که از نظر مهره هیچ‌وقت به مشکل نخوریم. امروز آرزوی ما این است که به مرحله بعدی جام جهانی صعود کنیم و با این بضاعت نباید چنین آرزویی داشته باشیم. مشکل زیرساخت که رفع شود، پیشرفت می‌کنیم. نصف بیشتر تیم لژیونر است و پتانسیل رفتن به مرحله بعد را داریم، ولی این تفکر حرفه‌ای باید از بچگی در خون بازیکنان باشد. باید امکانات را فراهم کنیم. به جای اینکه مربی خارجی بگیریم، خوب است از فوتبال اروپا الگوبرداری کنیم. ببینیم آن‌ها چه کار می‌کنند. این همه استعداد در اروپا پیدا نمی‌شود و بچه‌های ما وقتی آنجا می‌روند بهترین بازی‌ها را ارائه می‌دهند. ما مشکل نیروی انسانی نداریم.

وی افزود: با کارلوس کی روش یا بدون کارلوس کی روش هم تیم ما نمی‌تواند به مرحله دوم جام جهانی صعود کند. باید واقع بین باشیم و بدانیم شانس زیادی برای صعود به دور دوم نداریم. البته شاید اتفاقاتی دست به دست هم بدهد و ما شگفتی ساز شویم ولی احتمالش کم است. در این فوتبال هیچ چیز سر جایش نیست. زیر ساخت ما حرفه‌ای نیست که مربی حرفه‌ای بیاوریم. مشکل فوتبال ما مربی نیست، با کی‌روش به عراق و ژاپن هم باختیم. مشکل ما با مربی خارجی حل نمی‌شود. باید این فوتبال از پایه درست شود.

کاپیتان اسبق تیم ملی در خصوص لیست کارلوس کی روش نیز تصریح کرد: به نظر می‌رسد تقریبا همان لیست اسکوچیچ با دو، سه تغییر باشد. در همه تیم‌ها همیشه کادر فنی درباره لیست جدید تصمیم می‌گیرد و باید به نظر کادر فنی احترام گذاشت. به هر حال مسئولیت اصلی در خصوص نتایج تیم ایران برعهده سرمربی است. شاید یکی دو بازیکن مثل دانیال اسماعیلی فر یا سروش رفیعی هم از نظر من می‌توانستند دعوت شوند اما این تصمیم کارلوس کی روش به عنوان نفر اول کادرفنی تیم ملی ایران بوده است.

پنجعلی ضمن اشاره به دعوت شجاع خلیل زاده گفت: زوج شجاع خلیل زاده و محمد حسین کنعانی زادگان در تیم ملی عملکرد بسیار خوبی داشتند و کی روش تصمیمی‌منطقی گرفت. این دو به علاوه مرتضی پورعلی گنجی که پس از پشت سر گذاشتن مصدومیت برگشت بهترین مدافعان وسط ایران هستند و هر سه هم در اردوی تیم ملی حضور دارند. به نظر می‌رسد کارلوس کی روش تصمیم گرفته است به موفقیت تیمش فکر کند و مسائل دیگر را کنار بگذارد.

وی درباره تعطیلی لیگ برتر خاطرنشان کرد: ما هنوز نمی‌دانیم برنامه کارلوس کی روش و تیم ملی چیست اما تعطیلی بیش از اندازه لیگ هم خیلی به کار تیم ملی نخواهد آمد. بازیکنان درکوران مسابقات ساخته می‌شوند و شما می‌بینید لژیونرهای ما فقط قبل از بازی به اردو می‌آیند و سایر کشورها نیز چنین شرایطی دارند. وقتی بازیکن در کوران مسابقات باشد از شرایط بهتری برای بازی برخوردار است و باشگاه ها هم این جوری لطمه نمی‌خورند.

کاپیتان پیشین پرسپولیس با اشاره به صدرنشینی این تیم در لیگ برتر یادآور شد: پرسپولیس در فصل جدید بهترین و منطقی ترین بازی ها را به نمایش گذاشته است. این تیم در ۶ هفته گذشته فقط ۲ گل خورده که یکی از این دو گل هم از روی نقطه پنالتی بوده است. در واقع می‌خواهم بگویم یحیی گل محمدی و کادرفنی یکی از بزرگ ترین ایرادات این تیم در بخش دفاعی را ترمیم و تقویت کرده است. علیرضا بیرانوند به عنوان یک ستون به این تیم اضافه شده و جلوی او هم مدافعانی مثل مرتضی پورعلی گنجی، گئورگی گولسیانی، علی نعمتی و دانیال اسماعیلی فر را می‌بیند و این خط دفاع توانسته انتظارات را برآورده کند. امیدوارم به لطف این بازیکنان و سایر بچه های پرسپولیس این تیم بتواند قهرمانی را از آن خود کند.

پنجعلی در مورد درخشش یورگن لوکادیا نیز گفت: باید به آقای درویش و یحیی گل محمدی دست مریزاد گفت. ما عادت کرده بودیم مهاجمان خارجی بی کیفیت در پرسپولیس ببینیم اما این بار یک بازیکن حرفه ای و یک گلزن فوق العاده به پرسپولیس آمده است. یورگن لوکادیا خیلی زهردار است و می‌تواند یک فرشاد پیوس دیگر برای تیم ما تا رسیدن به عنوان قهرمانی باشد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)