مدافع تیم ملی فوتبال ایران با انتقاد از تعیین سقف بودجه قرارداد برای باشگاه های لیگ برتری گفت: بازیکنان پرسپولیس از لحاظ قراردادی فکر کنم رده هشتم جدول باشند که پول گرفته اند.

مرتضی پورعلی گنجی در خصوص شایعه اختلاف با یحیی گل محمدی و درگیری با سرمربی پرسپولیس در بازی با ذوب آهن گفت: وقتی نفت تهران بودم آقای ابراهیم زاده من را بازی نمی‌داد. زمانی که آقای گل محمدی آمدند به من به عنوان یک جوان 18-19 ساله بازی دادند و من به نوعی مدیون او هستم. آقای گل محمدی فوتبال مرا زنده کرد. او نقش خیلی بزرگی در زندگی فوتبالی ام داشت. : وقتی من رفتم از ایران و در کشورهای مختلف بازی کردم، ارتباطم را با آقا یحیی داشتم و مثل برادر از او مشورت گرفتم و خیلی احترام گذاشتم و مثل برادرم بود و هست.

مدافع ملی پوش پرسپولیس افزود: بازی با ذوب آهن کارت زرد گرفته بودم و با توجه به شرایط بازی خواستیم هجومی تر بازی کنیم و آقا یحیی گفت می‌خواهم تو را تعویض کنم. گفتم مشکلی ندارد. هیچ چیز خاصی بیشتر از این پیش نیامد اما بعدش نمی دانم چه اتفاقاتی افتاد که من مانده بودم. شایعات خنده دار بود. اگر تیم من را نخواهد من می‌روم و اگر شرایط اوکی باشد چرا باید بروم؟ با کمال میل می مانم. من بازیکن نیستم به سرمربی تیم بی احترامی کنم.

او در اعتراض به تعیین سقف بودجه قراردادها تصریح کرد: قراردادها منتشر شده و فکر می‌کنم ما از نظر قراردادی در رده هشتم تیم‌های لیگ برتری باشیم. بازیکنان پرسپولیس، بازیکنان تیم ملی هستند. نه فقط من، بلکه سایز بازیکنان هم از تیم‌های دیگر پیشنهادات دوبرابری داشتند. قرارداد من در چین ۱.۷۵۰ بود که با پاداش دو میلیون دلار می‌شد، اما قراردادم را فسخ ‌کردم و با ۱۲ میلیارد آمدم که همین مبلغ را هم سه ماه سه ماه می‌‌دادند.

پورعلی گنجی یادآور شد: من فکر می‌کنم باید خیلی بیشتر از اینها به بازیکنان پرسپولیس برسد؛ ما در لیگ قهرمانان نماینده یک ملت هستیم و همه به ساق پای ما نگاه می‌کنند. باید به تیم‌هایی مثل استقلال، پرسپولیس و تیم‌هایی که نماینده کشور هستند یا هواداران زیادی دارند، بیشتر رسیدگی شود. سقف که هیچ، ما کف قرارداد را هم نگرفتیم. نمی‌خواهم حاشیه درست شود، اما قرارداد را دربیاورید. من و برخی از بازیکنان پرسپولیس هر کدام دو جام جهانی و دو جام ملت‌ها داریم و افتخارات زیادی داریم، اما قراردادیمان خیلی کم است. هر کدام از ما بخواهیم به تیم‌های دیگری برویم، حداقل دو یا سه برابر می‌گیریم.

قانون سقف بودجه اصلا درست نیست
فکر می‌کنم این قانون درست نیست و هر کسی باید با توجه به ارزشی که دارد، پول بگیرد. کسی که ارزش دارد، نمی‌تواند پنج میلیارد بگیرد. بازیکنی که اسم و رسم‌ دارد، دو میهمانی برود و دو خانواده را ببیند، همه از او انتظار دارند. همه از منِ مرتضی انتظار دارد و هر کدام از ما فوتبالیست‌ها چند خانواده داریم که به آنها می‌رسیم؛ به این ۵۰ تومان بده و آن ۱۰۰ تومان بده و اگر بخواهی سه ماه به سه ماه هم پول بگیری، چیزی برای خودت نمی‌ماند.

با این میزان زحمت و فشار و هوادار و این شرایطی که کل زندگی‌ات هم باید روی اصول باشد و دو شب نمی‌توانی تا ۲ شب بیدار بمانی، چه کسی این وضعیت را قبول می‌کند؟ امیدوارم درست شود و بتوانیم برای پرسپولیس پرچم‌داری کنیم. ما پارسال دو قهرمانی آوردیم که سومین قهرمانی هم آمد اما شرایط این است. هر چه بگوییم، به جایی نمی‌رسد. امیدوارم درست شود.

مدافع ملی‌پوش پرسپولیس که سابقه عضویت در لیگ ستارگان قطر را دارد، در مورد اتفاقات لیگ عربستان می‌گوید: من خودم قطر، چین و بلژیک بازی کردم و شما اگر از راه دور هم ببینید متوجه می‌شوید که قطر و چین خرج‌های فراوانی می‌کنند که به فوتبالشان شکل دهد و به نوجوانان و جوانانشان چیزهایی را یاد بدهند که شاید خودشان نتوانند اما آن بازیکنان بزرگ و اسمی‌ای که می‌آورند ضربه به توپ، شوت به دروازه و امثال این‌ها را یاد بدهد ولی ما این استعداد‌ها را داریم.

وی افزود: من فکر می‌کنم اگر ما آن امکانات را داشتیم می‌توانستیم در فوتبال قطب شویم. امیدوارم که بزرگترها یک نگاه ویژه‌ای به فوتبال کشور کنند؛ زیرا خوشحالی مردم از فوتبال بیشتر از ورزش‌های دیگر است. امیدوارم این اتفاق بیفتد و دل مردم شاد شود.

مرتضی درباره لیگ عربستان اظهار داشت: اگر از دو منظر نگاه کنیم از یک منظر برای لیگشان خیلی خوب است. تیم‌هایشان پیشرفت می‌کنند و لیگ جذابی می‌شود.

مدافع پرسپولیس همچنین اضافه کرد: از منظر دیگر اگر نگاه کنیم وقتی بازیکنان اسمی و پروفشنال زیادی در تیم باشند به بازیکنان لوکال دیگر فرصت بازی نمی‌رسد و برای تیم‌ ملی‌شان خوب نیست.

او در خصوص رقم قرارداد رونالدو توضیح داد: به هر حال آن‌ها برای یک بازیکن ۲۵۰ میلیون دلار پول می‌دهند و من فکر می‌کنم ما در کل تاریخ فوتبالمان، در ۱۵ -۲۰ سال اخیر چنین پولی برای کل بازیکنان لیگمان خرج نشده‌ است که برای یک بازیکن مثل رونالدو هزینه شده است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)