پرسپولیس نیوز: رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: بعضی معتقدند که اگر این دوباشگاه را به بخش خصوصی واگذار کنیم یکسری دخالت‌ها پیش خواهد آمد که به طور مثال در انتخابات دخالت خواهند کرد.

پوری حسینی رییس سازمان خصوصی سازی با حضور در گفت‌و‌گوی ویژه خبری صحبت‌هایی را درباره واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به شرح زیر انجام داد:

*این مسئله واگذاری دوباشگاه سرخابی را نباید از یک بعد نگاه کنیم. اینطور نباید فکر کنیم تقصیر وزیر ورزش و یا مجلس بوده که تا الان این دو باشگاه واگذار نشده است. همچنان بعضی معتقدند که اگر این دوباشگاه را به بخش خصوصی واگذار کنیم یکسری دخالت‌ها پیش خواهد آمد که به طور مثال در انتخابات دخالت خواهند کرد.

*در ۴ مزایده ای که برگزاری کردیم آنهایی را که دوست داشتیم جلو بیایند نیامدند. ولی آنهایی که آمدند تحمیلی و سفارشی بود و اینطور به نظر می‌رسید که با منظور بوده است. متقاضیان نیز مقصر بودند در این خصوص که نتوانستیم واگذار کنیم. اگر عیب داشت کار ما باید همان موقع می‌گفتند.

*بحث اهلیت خیلی مهم است. اکثر فسادهایی که در مزایده‌ها به وجود می آید به خاطر همین مسئله اهلیت است.

* سه اهلیت جدید برای واگذاری دو باشگاه گذاشتیم که گفتیم باید بررسی و تشخیص دهند که فرد متقاضی از لحاظ امنیتی و مالی مشکلی نداشته باشد.

*اگر همت آقای سلطانی فر و ایستادگی و حمایت شخص رییس جمهور نبود این قفل سه، چهار ساله شکسته نمی شد.

*از زمانی که آقای سلطانی فر آمدند همت جدی برای واگذاری این دو باشگاه داشتند.

*راه نجات کشور خصوصی سازی است. در هیات واگذاری با توجه به مدارکی که این دو باشگاه دارند می‌توانیم قیمت گذاری کنیم.

*هرکس که پرسپولیس و استقلال را بخرد ضرر و زیان این دو باشگاه را نیز باید بپذیرد.

*برآورد ما این است که تا پایان بهمن ماه اگر هیات واگذاری جلساتش را ادامه دهد، ما نیز تا اواخر سال مراحل انجام مزایده را برگزار کنیم.

*می‌خواهیم کار را به دست کاردان بسپاریم و نمی‌خواهیم جوری قیمت گذاری کنیم که کسی نتواند برای خرید این دو باشگاه جلو بیاید.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)