پیشکسوت باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارد که اگر این تیم فصل گذشته بازیکنان خوبی جذب می‌کرد، می‌توانست باز هم قهرمان لیگ برتر شود.

اسماعیل حاجی‌رحیمی‌پور پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در گفت‌و‌گو با تسنیم درباره جذب بازیکنان جدید در پرسپولیس اظهار داشت: با این خریدها بسیار به آینده خوشبین هستم. اگر این اتفاق سال پیش می‌افتاد می‌توانستیم ششمین قهرمانی متوالی را هم کسب کنیم.

وی ادامه داد: نداشتن تمام کننده در خط حمله و اشتباهات در دروازه باعث شد قهرمانی از دست برود. عملکرد لک در سال اول خوبی بود اما فصل گذشته اشتباهات فاحشی در دروازه داشت و همان اشتباهات باعث شد قهرمانی از دست برود. به بیرانوند بسیار خوشبین هستم؛ او بازیکنی مستحکم و قابل اطمینان است و امیدوارم دوباره بدرخشد.

پیشکسوت پرسپولیس در مورد اینکه فصل گذشته خریدهای سرخپوشان عملکرد خوبی نداشتند، گفت: باید کلا‌ه‌مان را قاضی کنیم؛ وقتی شما می‌خواهید ماشین بخرید اگر پول داشته باشید قطعاً ماشین خوب می‌خرید،‌ اما اگر پول نداشته باشید باید ماشین رده پایین بخرید. وضعیت پرسپولیس هم همین‌گونه بود. فصل قبل ابر و باد و مه و خورشید و فلک دست به دست هم دادند تا پرسپولیس قهرمان نشود. سه بازیکن خارجی هم که به درد پرسپولیس نخوردند، شاید آنها در یک باشگاه معمولی بتوانند خوب بازی کنند، ولی پرسپولیس بازیکن «تاپ» می‌خواهد. پرسپولیس پول نداشت و نتوانست بازیکن خوب جذب کند، اگر پول داشت و این بازیکنان را می‌گرفتند آن وقت می‌توانستیم قضاوت کنیم.

حاجی‌رحیمی‌پور یادآور شد: استقلال قهرمان شد و به این تیم تبریک می‌گویم. واقعاً عملکرد خوبی داشتند اما هر کاری دوست داشتند انجام دادند. بازیکنان خارجی مثل ژستد و یامگا و همچنین گابریله پین را به عنوان مربی آوردند. جذب این بازیکنان پول می‌خواهد؛ آنها از کجا پول آوردند؟ مگر استقلال خصوصی است؟ هر دو باشگاه دولتی هستند ولی پول به استقلال تزریق شد. با این شرایط یحیی گل‌محمدی و کادرفنی عملکرد خوبی داشتند و نایب قهرمانی هم خوب است.

وی درباره اینکه به نظرش چه بازیکنانی باید از پرسپولیس جدا شوند، گفت: نمی‌خواهم اسم بازیکنی بیاورم اما بازیکن باید در حد پرسپولیس باشد. برخی از بازیکنان خودشان هم می‌دانند در حد پرسپولیس نیستند. کادرفنی هم این موضوع را می‌داند اما بسته بودن پنجره و نداشتن پول باعث شد این بازیکنان جذب شوند. به طور مثال وقتی آل‌کثیر مصدوم شد پرسپولیس بازیکنی در خط حمله نداشت. من عبدی را قبول دارم و او می‌تواند بازیکن آینده‌داری شود، اما پرسپولیس کسی را نداشت. امیدوارم امسال تیمی در حد قهرمانی بسته شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)