مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: وقتی خبر پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی قطر به کی‌روش مطرح شد، خیلی خوشحال شدم چون فقط آنها می‌توانند این مربی پرتغالی را از فوتبال ایران دور کنند.

فرشاد پیوس در گفت‌وگو با تسنیم، درباره شرایط پرسپولیس در شروع نیم‌فصل دوم لیگ برتر اظهار داشت: پرسپولیس پس از شوک جدایی لوکادیا خیلی خوب توانست خودش را حفظ کند و نیم‌فصل اول را با صدرنشینی پشت سر گذاشت و در حال حاضر هم فکر می‌کنم شرایط خوبی داشته باشند و نیم‌فصل دوم را هم با انگیزه بالایی شروع کنند، اما آنچه مشخص است پرسپولیس نیاز مبرمی به یک مهاجم ششدانگ و تخصصی دارد. پرسپولیس بازیکنان خوبی در خط هافبک دارد و باید یک بازیکن در نوک حمله باشد تا توپ‌هایی را که هافبک‌ها می‌فرستند، تبدیل به گل کند.

وی ادامه داد: زمانی که لوکادیا به پرسپولیس آمد، کار بازیکنان خیلی راحت‌تر شد، چون توپ‌ها را به مهاجم هلندی می‌رساندند و این بازیکن هم در سخت‌ترین شرایط گل می‌زد، بعد از رفتن او خلأ بزرگی در خط حمله به وجود آمده است که باید برطرف شود. به نظر من مهاجمی که در پرسپولیس می‌خواهد بازی کند باید همیشه نگاهش به جدول گلزنان باشد، چون باعث می‌شود رقابت جدی‌تری داشته باشد و تلاش بیشتری کند تا آقای گل شود. زمانی که من در پرسپولیس بازی می‌کردم، همین کار را انجام می‌دادم. من هر هفته به جدول گلزنان نگاه و سعی می‌کردم همیشه نامم در صدر این لیست باشد.

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس افزود: در نیم‌فصل دوم همیشه کار برای تیم‌ها دشوار می‌شود و خیلی سخت امتیاز می‌دهند. بنابراین برای اینکه پرسپولیس بتواند در پایان فصل قهرمان شود باید تقویت شود و در نیم‌فصل دوم خیلی هوشیار باشد. اکثر تیم‌ها مقابل پرسپولیس برای نباختن به میدان می‌آیند و شرایط برای گلزنی بازیکنان سخت خواهد شد. در همین چند بازی گذشته هم پرسپولیس مقابل پیکان متوقف شد و گل‌محمدی از نداشتن بازیکنی گلزن رنج برد، چون در چنین بازی‌هایی بازیکنان باید از تک موقعیت‌ها استفاده کنند تا گره بازی باز شود، به همین دلیل جذب مهاجم باید در دستور کار مدیران باشگاه باشد. 

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان درباره تأخیر در انتخاب سرمربی تیم ملی و شایعاتی که برای حضور کی‌روش در برخی از کشورها مانند قطر مطرح می‌شود، عنوان کرد: من خوشحال می‌شوم که کی‌روش با قطر و یا هر کشور دیگری که خواهان اوست، قرارداد ببندد تا بلکه پرونده این مربی در ایران برای همیشه بسته شود. ما اگر عملکرد کی‌روش در همین جام جهانی قطر را مدنظر قرار دهیم، می‌بینیم که چه فاجعه‌ای رقم زد، در صورتی که اگر هر کس دیگری جای او بود در همان قطر از کار برکنار می‌شد.

پیوس در همین زمینه ادامه داد: ما در این دوره از جام جهانی شرایط خوبی برای صعود از مرحله گروهی داشتیم، اما یک بازی محتاط مقابل تیم جوان آمریکا انجام و فرصت صعود را خیلی راحت از دست دادیم. تیم ملی می‌توانست با یک بازی هجومی آمریکا را شکست دهد و یا حداقل یک امتیاز را کسب کند، ولی مقابل آنها برای مساوی بازی کردیم و باختیم. بعد از آنهم تیم ملی با کی‌روش به ایران برگشت و بدون اینکه توضیحی برای حذف ایران بدهد، از کشورمان رفت. من زمانی که خبر حضور کی‌روش در تیم ملی قطر را شنیدم، خیلی خوشحال شدم، چون فکر می‌کنم فقط قطری‌ها می‌توانند کی‌روش را از فوتبال ما دور کنند!

مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال در پاسخ به این سؤال که «سرمربی آینده تیم ملی بهتر است ایرانی باشد یا خارجی؟»، گفت: اگر تصمیم به انتخاب سرمربی خارجی باشد، باید یک مربی کارنامه‌دار بیاید و از همین الان برای جام جهانی 2026 برنامه‌ریزی کنیم، ولی اگر می‌خواهیم مربی مثل کی‌روش را سرمربی تیم ملی کنیم، بهتر است که یک مربی ایرانی را به‌عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کنیم. خیلی از مربیان داخلی ما هستند که می‌توانند از کی‌روش بهتر نتیجه بگیرند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)