فرشاد پیوس مهاجم پیشین پرسپولیس می‌گوید: واضح است که خرید بازیکن نامدار خارجی آن هم با سقف بودجه و وضعیت مالی فوتبال ایران سخت است اما حداقل می‌توان با دقت و وسواس زیاد فوتبالیست باکیفیت آورد.

نقل و انتقالات تابستانی همواره با اخبار جذاب و شنیدنی همراه بوده است. به تازگی اخبار جالب و جذابی از باشگاه پرسپولیس در رسانه‌های خارجی منتشر شد. سایت ترانسفر مارکت از علاقه باشگاه پرسپولیس برای جذب سادیو مانه نوشت و همچنین یک سایت هندی مدعی شد که پرسپولیس هم به جمع تیم‌های خواهان امباپه پیوسته است.

گرچه همه ما می‌دانیم چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد و بازیکنانی با چنین سطحی هیچ وقت به فوتبال ما نمی‌آیند آن هم وقتی که ما حتی توان پرداخت قرارداد بازیکنان درجه پنجم اروپایی را هم نداریم. اما ادعاهای سایتهای خارجی مبنی بر علاقه پرسپولیس به جذب امباپه و مانه می‌توان سرگرمی به اخبار نقل و انتقالاتی فوتبال ایران بدهد. فرشاد پیوس بهترین گلزن تاریخ باشگاه پرسپولیس در این رابطه می‌گوید: این شوخی‌ها در فصل نقل و انتقالات وجود دارد. ما امباپه نمی‌خواهیم، هم کسی توقع خرید ستاره فرانسوی فوتبال جهان را ندارد اما همه ما پرسپولیسی‌ها انتظار داریم بازیکنان خارجی با کیفیتی به تیم محبوب مان اضافه شوند. لئاندرو پریرا و بازیکنانی از این دست به درد پرسپولیس نمی‌خواهند و دیدم این مهاجم برزیلی فقط پاسپورتش برزیلی بود و در عمل چیزی نشان نداد. چه بسا با اشتباه و اخراج خودش جلوی سپاهان در بازی برگشت در تهران نزدیک بود یک جام را از ما بگیرد.

او ادامه می‌دهد: البته واضح است که خرید بازیکن نامدار خارجی آن هم با سقف بودجه و وضعیت مالی فوتبال ایران سخت است اما حداقل می‌توان با دقت و وسواس زیاد فوتبالیست باکیفیت آورد. اگر هم بازیکن با کیفیت خارجی پیدا نشد روی همین جوانان خودمان سرمایه گذاری کنیم. من معتقدم اگر قرار بر خرید بازیکنان بی کیفیت باشد که سطح آنها حتی از جوانان خودمان پایین‌تر است چه اجباری وجود دارد که چنین خریدهایی انجام شود؟ ما مهاجم خارجی می‌خریم که دو برابر مهاجم داخلی گل بزند نه اینکه در نیم فصل یک گل آژان کشی بزند و بعد هم خیلی راحت برود.

فرشاد پیوس در خصوص استوری اخیر یورگن لوکادیا و به نمایش گذاشتن بازی‌اش در پرسپولیس نیز خاطرنشان می‌کند: در اینکه یورگن لوکادیا یک مهاجم باکیفیت بود شکی نیست اما تعهد حرفه ای نداشت. من جزو اولین کسانی بودم که علیه این مهاجم هلندی پس از ترک ایران مصاحبه کردم. تیم پرسپولیس بازی سختی مقابل استقلال داشت اما لوکادیا تیم را رها کرد و رفت. بنابراین با گذاشتن یک استوری یا پُست اینستاگرامی‌نباید دوباره گول بخوریم. او طلا هم باشد به خاطر آن بی معرفتی که انجام داد و در آستانه دربی تیم را به حال خودش رها کرد دیگر به درد پرسپولیس نمی‌خورد. این تیم می‌تواند مهاجم با کیفیت در همان سطح پیدا کند و البته باید بیشتر بگردد.

ستاره خط حمله پرسپولیس همچنین به درخشش مهدی عبدی در بازی‌های پیش فصل اشاره کرده و یادآور می‌شود: من همیشه به خود مهدی عبدی هم گفته ام که اگر ذهن اش را آماده کرده و تمرکزش را روی گلزنی و نه نظرات دیگران و کامنت‌های اینستاگرامی بگذارد موفق می‌شود. او باید ابتدای هر فصل با اشتیاق و عطش زیاد فقط به آقای گلی لیگ برتر فکر کند. اگر مهدی عبدی به آقای گلی فکر کند می‌تواند بسیار بیشتر از این حرف‌ها بدرخشد چون استعدادش را دارد. همچنین شهاب زاهدی هم بازیکن پرسپولیس بود که دوباره به خانه اش برگشت. شهاب با زدن اولین گل برای پرسپولیس راه می‌افتد و خودش را نشان خواهد داد. هر چند پرسپولیس به نظرم یک مهاجم تخصصی دیگر می‌خواهد و امیدوارم یک فروارد خوب و با کیفیت به ترکیب این تیم اضافه شود.

از فرشاد پیوس در مورد بمب نقل و انتقالات تابستانی امسال می‌پرسیم که می‌گوید: امسال بمبی خرید و فروش نشده است. به نظر من ماندن یحیی گل محمدی به عنوان یک سرمربی بسیار موفق برای پرسپولیس بمب بوده است. برای او و تیمش در فصل جدید آرزوی موفقیت و قهرمانی دارم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)