جرارد پیکه مدافع اسپانیایی بارسلونا اعتقاد دارد که تیمش به نوعی قربانی سبک تیکی تاکا شده است.

به گزارش خبرآنلاین؛ پس از شکست 7 بر صفر تیم فوتبال بارسلونا برابر بایرن مونیخ در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، بسیاری از کارشناسان این نتیجه تحقیرآمیز را خط بطلانی بر تیکی تاکا و عصر طلایی کاتالان ها قلمداد کردند. از طرفی تیکی تاکا همچنان جایگاه خود را به عنوان یکی از محبوب ترین سبک های فوتبالی حفظ کرد که می تواند با شیوه خاص خود مخاطبان زیادی را به خود جذب کند.

با این وجود جرارد پیکه مدافع اسپانیایی بارسا اعتقاد دارد که تیمش قربانی این سبک شده است: «ما چند سال را با مربیان خودی سر کردیم و به نوعی در این مدت در انجام این سیستم زیاده روی کردیم. شاید در نقاطی قربانی این سبک بازی شدیم.»

او ادامه داد: «جراردو مارتینو پس پپ و تیتو آمد اما او هم به تیکی تاکا علاقه داشت. او می خواست تیمش مالکیت توپ بالایی داشته باشد اما با گزینه‌های دیگر. این بسیار مثبت است که ما در انجام این سبک، روش های گوناگونی داریم اما اگر ما تحت فشار هستیم، فرستادن پاس های بلند برای مهاجمان آنچنان هم بد نیست و می‌‌توان سبک بازی را تغییر داد.»

پیکه در پایان با بیان اینکه پس از گذشت چند سال رقیبان از سبک بارسلونا شناخت کاملی پیدا کرده اند، گفت: «این مانند نفس کشیدن و اکسیژن گرفتن است. در فوتبال شما باید دائما نسبت به سال گذشته پیشرفت کنید. زیرا رقیبان پس از مدتی شما را خواهند شناخت.»

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)