پرسپولیس نیوز: مدیرعامل جدید باشگاه پرسپولیس در بدو ورودش به این باشگاه با چالش‌های زیادی مواجه شده است.

ایرج عرب بعد از ترک مدیریت باشگاه پرسپولیس در یک اظهارنظر جالب توجه گفت که این باشگاه فقط ۲۰۰ میلیون بدهی داشت که پرداخت شد و جانشین او فقط با یک‌سری تعهد‌هایی مواجه است که البته آن را هم طبیعی توصیف کرده است. او در حالی این صحبت را کرد که محمدحسن انصاری‌فرد در همین بدو ورودش با چالش‌های بزرگی مواجه شده که نشان می‌دهد روز‌های سختی در انتظارش است.

واگذاری بلیت‌فروشی به دو شرکت
ایرج عرب برای اینکه بتواند در اواخر فصل پیش طلب سنگین برانکو را پرداخت کند با کمک یکی از اعضای هیئت مدیره با شرکت ریحان فیلم برای واگذاری بلیت‌فروشی لیگ نوزدهم به توافق رسید. این شرکت مبلغ ۷ میلیارد در اختیار باشگاه پرسپولیس قرار داد تا پول برانکو پرداخت شود. عرب مدتی بعد و قبل از شروع فصل بلیت‌فروشی بازی‌ها را به شرکت توسعه و تجهیز واگذار کرد، اقدامی که با اعتراض شدید شرکت اولیه مواجه شده و حالا این شرکت خواهان غرامت سنگین بابت عدم تعهد باشگاه پرسپولیس نسبت به قرارداد امضاشده است، در چنین شرایطی انصاری‌فرد کار بسیار دشواری در پیش دارد.

قرارداد‌های سنگین بازیکنان و عدم‌پرداختی به آنها و کالدرون
مدیرعامل پیشین پرسپولیس برای اینکه به‌نوعی دوران مدیریت خود را موفق نشان دهد در فصل نقل و انتقالات خواسته بازیکنان تیمش را برآورده کرد تا آنها در پرسپولیس ماندنی شوند در حالی که پیش‌قرارداد هیچ یک از آنها پرداخت نشده است. از قرارداد کالدرون هم مبلغی پرداخت نشده و زمان پیش‌پرداخت او هم عقب افتاده است، این در حالی است که بشار رسن و بوژیدار رادوشویچ به‌همراه ۵،۶ بازیکن دیگر پرسپولیس مطالبات سنگینی بابت قرارداد فصل پیش‌شان از پرسپولیس دارند و حسابی از وضعیت خود شاکی هستند.

طلب سنگین برانکو و سایر کروات‌ها؛ چالشی بزرگ
باشگاه پرسپولیس هنوز با برانکو ایوانکوویچ و دستیاران کرواتش و البته بودیمیر تسویه حساب نکرده و آنها شکایت خود را از این باشگاه به فیفا برده‌اند. با این شرایط به‌زودی نامه فیفا در این زمینه به مدیریت جدید باشگاه پرسپولیس خواهد رسید. جالب اینکه عرب مدعی بوده و هست که مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس این قضیه را پیگیری کرده و آنها می‌توانند مدعی شوند که برانکو با وجودی که با پرسپولیس قرارداد داشته با باشگاه الاهلی قرارداد امضا کرده و حتی می‌توانند از باشگاه عربستانی غرامت بگیرند اما در حال حاضر می‌شنویم که مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس نیز از سمت خود استعفا کرده تا انصاری‌فرد با چالشی بزرگ مواجه شود.

۷۲ ساعت فرصت برای اخذ مجوز حرفه‌ای
چالش بزرگ دیگر انصاری‌فرد فرصت کوتاه باشگاه پرسپولیس برای پرداخت بدهی‌های خود در راستای دریافت مجوز حرفه‌ای برای حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیاست. مشخص نیست. انصاری‌فرد فقط تا ۹ شهریور (۷۲ ساعت) دیگر مهلت دارد تا این مشکل بزرگ تیمش را حل کند، موردی که شدیداً پرسپولیس و البته استقلال را در خطر حذف از لیگ قهرمانان قرار داده است.

عدم‌انتخاب اعضای کادر فنی و بازیکنان و تلاش برخی پیشکسوتان برای پست گرفتن
انصاری‌فرد در زمانی مدیریت باشگاه پرسپولیس را به‌عهده گرفته که هم لیست بازیکنان پُر است و هم کادر فنی‌اش انتخاب شده است. برخی مسئولان اجرایی هم در این باشگاه به‌تازگی حکم گرفته‌اند، این در حالی است که تعدادی از پیشکسوتان این روز‌ها به هر دری می‌زنند تا پست و سمتی در پرسپولیس بگیرند.

کنار این مسائل باید به مواردی همچون انتخاب مربیان تیم‌های پایه و  مدیران رده میانی از سوی عرب در ماه‌های  اخیر و سخت شدن کار مدیریت جدید برای هرگونه تغییر، دشوار بودن بازی‌های پرسپولیس در هفته‌های دوم تا هفتم و سخت بودن تکرار قهرمانی بعد از هت‌تریک قهرمانی در لیگ و کسب چند جام، بلاتکلیفی سکوها در پی انحلال کانون هواداران باشگاه، بسته نشدن قرارداد اسپانسری و… نیز اشاره کرد که نشان می‌دهد روزهای دشواری در انتظار مدیرعامل جدید پرسپولیس است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)