پرسپولیس نیوز: داستان خیلی از ما در فوتبال ایران حکایت آن آدمی است که زمین خورد و برای اینکه ضایع نشود تا مقصد سینه‌خیز رفت.

باشگاه سپاهان سرانجام به طور رسمی به رای صادره از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مورد بازی این تیم با پرسپولیس واکنش نشان داد. حتما می‌دانید که تیم اصفهانی در برای آن دیدار در زمین حاضر نشد، پرونده به کمیته انضباطی رفت و آنها مطابق انتظار نتیجه بازی را سه بر صفر به سود پرسپولیس اعلام کردند. حالا سپاهان به رای اولیه اعتراض زده و گفته می‌شود در صورت تایید حکم در کمیته استیناف، گام بعدی این باشگاه شکایت به دادگاه عالی ورزش یا همان CAS در لوزان سوییس است. با بخش اول داستان کاری نداریم؛ به هر حال سپاهان حق اعتراض به استیناف را دارد و رفتار این باشگاه عجیب نیست، اما اگر اراده دوستان برای باز کردن یک پرونده جدید در دادگاه بین‌المللی ورزش جدی باشد، این رویکرد جای تعجب و تاسف خواهد داشت. در این مورد چند سوال از دوستان خوب‌مان در اصفهان داریم.

یک- تعارف را بگذارید کنار؛ آیا واقعا مجموعه باشگاه سپاهان به این نتیجه نرسیده که رفتارش در زمینه عدم حضور برابر پرسپولیس یک اشتباه استراتژیک بسیار بزرگ و یک گل به خودی تمام عیار بود؟ اگر این اجماع به وجود آمده که هیچ، اما اگر هنوز فکر می‌کنید حق‌تان خورده شده و در صورت لزوم باید شکایت‌تان را به سوییس ببرید، پس چرا مدیرعامل باشگاه را کنار گذاشتید؟ شایعه توبیخ امیر قلعه‌نویی از کجا درآمد؟ چرا تلویزیون استانی در این مورد نظرسنجی گذاشت و همه ارکان باشگاه با رای هواداران زیر سوال رفت؟ محمود یاوری که از قدیمی‌های فوتبال اصفهان است صراحتا می‌گوید رفتار سپاهان «خودزنی» بوده و علاوه بر این تیم به ضرر تراکتور و استقلال تمام شده؛ آیا واقعا برای «تجاهل» کمی دیر نیست؟ همه کشور فهمیدند شما چه کردید، خودتان چرا کوتاه نمی‌آیید؟

دو- استقلال در اعتراض به حکم سه- هیچ برای سوپرجام برگزار نشده به دادگاه سوییس رفت و با کلی هزینه اضافی و یک سرشکستگی بزرگ برگشت. یادتان باشد در مورد خاص استقلال، تیم حریف اصلا وارد زمین نشده بود و نتیجه بازی حتی پیش از تاریخ قبلی برگزاری آن سه بر صفر به سود پرسپولیس اعلام شد، اما باز کارشناسان دادگاه عالی ورزش بعد از مدتها مطالعه پرونده حق را به پرسپولیس و سازمان لیگ دادند تا به ادعای گرشاسبی فقط شاهد «لوزان‌گردی مفت» مدیران سرخپوش باشیم! پرونده سپاهان که سهل‌تر از این حرف‌هاست. پرسپولیس به زمین رفته، کادر داوری آمده و همه تشریفات بازی با حضور فقط یک تیم انجام شده است. ناظر بازی هم همه چیز را بر همین اساس گزارش داده و امضا کرده است. حالا به چه چیزی اعتراض دارید؟ اصلا می‌خواهید چه سندی به دادگاه عالی ورزش ارایه بدهید؛ فیلم دراز کشیدن هوادار جلوی اتوبوس تیم را؟

سه- سپاهان با گاف بزرگش مبنی بر عدم حضور در زمین، پرسپولیس را در آستانه قهرمانی قرار داد. این اما همه داستان نیست، چون باقی ماندن تمرکز باشگاه روی آن داستان، به پر کشیدن امتیازات حیاتی بازی با ذوب‌آهن هم کشیده شد. الان چه می‌کنید؟ بالاخره این پرونده کذایی را می‌بندید یا با پافشاری روی اشتباه‌تان، بقیه امتیازات لیگ و حتی آسیا و جام حذفی را هم قربانی می‌کنید؟

چهار- داستان خیلی از ما در فوتبال ایران حکایت آن آدمی است که زمین خورد و برای اینکه ضایع نشود تا مقصد سینه‌خیز رفت. استقلال تا لوزان سوییس سینه‌خیز رفت و اگرچه آن اوایل توانست هوادارانش را ساکت کند، اما بعد از صدور رای نهایی، اعتراض همان هوادار صد برابر تندتر شد. حالا هم آبی‌ها باقی مانده‌اند با شکایت وکیل آن پرونده که پولش را نگرفته! آیا قرار است کل این داستان برای سپاهان هم تکرار شود؟ آیا در فوتبال ایران هیچ مبدایی برای عبرت گرفتن وجود ندارد و لزوما دست همه ما باید به طور جداگانه بسوزد تا مثلا بفهمیم آتش سوزان است؟

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)