کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: تصمیم AFC مبنی بر بخشیدن محرومیت مهدی بن‌عطیه روی قضاوت داور دیدار پرسپولیس – الدحیل تأثیر گذاشته بود.

حیدر سلیمانی در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره قضاوت کریشانتا دیلان پریرا داور سریلانکایی دیدار تیم‌های پرسپولیس و الدحیل در لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: اعتقاد دارم تصمیمات خارج از بازی (بخشیده شدن محرومیت مهدی بن‌عطیه پیش از آغاز بازی) باعث شد داور در نیمه اول بسیار ضعیف باشد. همچنین این تصمیم AFC باعث شده بود تا الدحیل شجاع‌تر عمل کند. این تصمیم کنفدراسیون آسیا برای بن‌عطیه روی بازی تأثیر گذاشت. وقتی به این سرعت یک تصمیم عوض می‌شود، عجیب است. من نمی‌گویم این تصمیم درست بود یا غلط، ولی اتخاذ آن به یکباره روی پرسپولیس و داور بازی تأثیر زیادی گذاشته و الدحیل را شجاع‌تر کرده بود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بازیکنان الدحیل در دقایق یک و چهار خیلی خشن بازی کردند و مستحق اخطار بودند، ولی داور فقط خطا می‌گرفت. این مسائل نشان می‌دهد که داور تحت تأثیر تصمیم یادشده بود. داور در نیمه اول اشتباهات متعددی داشت که می‌توان گفت تصمیمات بیرون از زمین روی آن تأثیر زیادی داشت.

این کارشناس داوری اشاره کرد: در نیمه دوم و در صحنه پنالتی علیه پرسپولیس داور درست تشخیص داد و خلیل‌زاده با دست چپ در جدال هوایی بازیکن حریف را هُل داد. البته پنالتی الدحیل باید تکرار می‌شد، چون پیش از اینکه معز علی ضربه پنالتی را بزند بازیکنان الدحیل ورود غیرقانونی به محوطه جریمه داشتند. در صحنه دیگری هم که پرسپولیسی‌ها اعتقاد به پنالتی و هند داشتند، داور بازهم به درستی رأی به ادامه بازی داد.

سلیمانی در خاتمه تأکید کرد: داور با توجه به تصمیم AFC در این بازی خیلی شجاع نبود و در نیمه اول بسیار ضعیف کار کرد، ولی در نیمه دوم قضاوت خوبی داشت.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)