پرسپولیس نیوز: پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: بعد از سه سال قهرمانی متوالی شاید برانکو انگیزه لازم را برای کار نداشت و درست همان کاری را انجام داد که زیدان با رئال مادرید کرد.

جواد کاظمیان در خصوص حضور گابریل کالدرون به عنوان سرمربی جدید پرسپولیس گفت:تا جایی که من می‌دانم آقای کالدرون در تیم‌های پرطرفدار عربستان کار کرده و فشار کار در تیم‌های پر هوادار را به خوبی می‌داند.او همچنین در تیم‌های حاشیه خلیج فارس درخشش خوبی داشته و به نظر من می‌تواند با این شرایط پرسپولیس را اداره کند. البته برگزاری اردو در ترکیه و حضور در جام شهدا می‌تواند برای پرسپولیس مؤثر باشد همانطور که باید بگویم در نقل و انتقالات پرسپولیس از همه تیم‌ها بهتر عمل کرد و مهره‌های خوبی هم گرفت.به نظر من با این شرایط پرسپولیس مدعی قهرمانی است چرا که هم اسکلت این تیم حفظ شده و هم اینکه چند بازیکن تاثیرگذار هم به این تیم اضافه شده اما امیدوارم که آقایکالدرون هر چه زودتر شناخت بیشتری از پرسپولیس و بازیکنانش پیدا کند.هر چند که برای این مسئله می‌تواند از کریم باقری و محسن خلیلی هم کمک بگیرد.

وی در خصوص قرار گرفتن نام سه بازیکن در لیست مازاد افزود: من هم به عنوان یک فوتبالیست با اعلام اینچنینی لیست مازاد موافق نبودم چرا که در روزهای پایانی نقل و انتقالات خیلی سخت است که یک بازیکن از تیمش جدا شده و به تیم دیگر برود. این غیر حرفه‌ای است که در روزهای پایانی نقل و انتقالات به بازیکنیبگویند که تو را نمی‌خواهیم. وقتی با یک بازیکن تمدید می‌کنید باید فکر همه جا رو کرد نه اینکه به او بگویید فکر تیم باش چرا که این مسئله اصلا حرفه‌ای نیست و اگر من بودم هم ناراحت می‌شدم. مدیرعامل باشگاه که می‌داند لیستش ۱۸ نفره است و وقتی پرسپولیس سرمربی نداشت برای چه بازیکن جذب می‌کرد؟ این نظر شخصی من است که حق این بازیکنان این نبود اما در کل قبول دارم که نظر نهایی را سرمربی تیم باید بدهد. اما مدیرعامل باشگاه نباید این کارها را انجام می‌داد. از طرف دیگر به نظرم دیر آغاز شدن مسابقات لیگ می‌تواند به سود پرسپولیس باشد چراکه کالدرون می‌تواند شناخت بیشتری نسبت به پرسپولیس پیدا کند.

کاظمیان در مورد اینکه به نظر می‌آید شما خیلی علاقه نداشتید در باره جدایی برانکو مصاحبه کنید و آیا این مسئله دلیل خاصی داشته، تصریح کرد: نه اینطور نیست اما من هم اگر مربی بودم و تیمم سه سال پشت سر هم قهرمان می‌شد شاید از نظر انگیزشی برای سال چهارم دچار مشکل می‌شدم. به نظرم برانکو حرفه‌ای بود و در اوج از پرسپولیس جدا شد. درست همانطور که زیدان  سه سال رئال را قهرمان اروپا کرد و بعد از این تیم رفت. هر چند که باز هم به این تیم برگشت.الان مربیان باهوش شده‌اند و تصمیمات خیلی خوبی می‌گیرند. هر چند که من در جریان ریز مشکلات او و پرسپولیس نبودم و به همین دلیل نمی‌توانم خیلی دقیق صحبت کنم، برانکو به دنبال یک چالش جدید بود و از طرفی الاهلی هم تیم مدعی است و از خوب‌های عربستان به حساب می‌آید. برانکو می‌خواهد یک چالش جدید را تجربه کند و به همین دلیل نیاز به محیط جدید داشت. این مسائل در فوتبال کاملا طبیعی است و نباید غصه بخوریم. چرا که هر مربی یک روز می‌آید و یک روز هم می‌رود. برانکو برای پرسپولیس افتخار آفرینی کرد و باید قدردان او بود که توانست ۷ جام برای پرسپولیس بیاورد و پرسپولیس را به فینال لیگ قهرمانان آسیا برد که این یک افتخار بزرگ برای او به حساب می‌آید. به نظر من همانطور که هواداران از برانکو حمایت کردند باید از کالدرون هم حمایت کنند.

پیشکسوت فوتبال کشورمان در باره حضور مربیان مطرحی همچون مارک ویلموتس،‌کالدرون و استراماچونی در فوتبال ایران تصریح کرد:خیلی خوب است مربیان مطرح دنیا با تفکرات متفاوت به کشور ما می‌آیند. هر کدام ازاین مربی‌ها یک سبک خاص خود را دارند و می‌توانند به فوتبال ایران کمک کنند. حضور این مربیان با سبک و سیاق متفاوت باعث حال و هوای جدید در فوتبال ایران خواهد شد و قطعا بازیکنان جدیدی هم توسط آنها به فوتبال معرفی می‌شوند. من این مسئله را به فال نیک می‌گیرم و امیدوارم فوتبال ما سال به سال پیشرفت کند.

مهاجم اسبق تیم پرسپولیس  درباره عدم جذب مهاجم مورد نیاز کالدرون برای پرسپولیس و گله‌هایی که او در این خصوص انجام داده، اظهار داشت:درست است که پرسپولیس نیاز به مهاجم دارد اما نباید هر بازیکنی را جذب کرد و به نظر من بازیکنی باید به پرسپولیس اضافه شود که از فوتبالیست‌های ایرانی یک سر و گردن بالاتر باشد.اگر قرار باشد که هر بازیکن خارجی به واسطه دلال‌ها به فوتبال ایران بیاید که دیگر نمی‌شود کار کرد.هر چند که جذب یک مهاجم خوب نیاز به ارتباطات قوی و استفاده از ایجنت‌های کار بلد دارد.پرسپولیس در حال حاضر به جز علی علیپور مهاجم نوک دیگری ندارد اما نباید به صرف خارجی بودن هر بازیکنی را به پرسپولیس آورد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)