پرسپولیس نیوز: سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: من از اعتبار فوتبال ایران دفاع می‌کنم و نگران این موضوع نیستم، چرا که از بازی جوانمردانه‌ای دفاع می‌کنم و نگران محرومیت نیستم.

گابریل کالدرون در نشست خبری پیش از دیدار پرسپولیس مقابل ماشین‌سازی تبریز در خصوص شکایت باشگاه استقلال از وی به دلیل مصاحبه اخیرش اظهار داشت: من درباره استقلال صحبت نکردم. چیزی که من گفتم، این بود که چه ببریم و چه ببازیم، باید در شرایط ورزشی رقم بخورد. جریمه‌های زیادی برای تیم ما در نظر گرفته شده که ناعادلانه بوده است.

* بازی با پارس باعث شد بگویم نگران فوتبال ایران هستم

وی افزود: من گفتم چه ببریم چه ببازیم می‌خواهم این نتیجه داخل زمین رخ بدهد، اینکه که شما اسمش را بردید (استقلال) به آنها مربوط نمی‌شود. یک موضوع دیگر هم هست، اینکه آنچه من در بازی پارس جنوبی دیدم باعث شد که بگویم نگران فوتبال ایران هستم. من تمام توانم را می‌گذارم که تیمم موفق شود. تمام تلاشم این است که تیمم بهتر شود و به فوتبال ایران کمک کنم. در فوتبال چنین اشتباهاتی وجود دارد. اشتباهات مربیان، بازیکنان و داوران. ۴۵ روز در بالاترین سطح فوتبال بوده‌ام و همیشه اینطور بوده است، اما اتفاقی که در پارس جنوبی جم رخ داد به نظرم اشتباه نبود. بازیکن دو متر عقب‌تر از آفساید ضربه می‌زند، او آفساید نبوده است و  همه دیدیم که نخواستند گلشان را اعلام کنند.

* به خاطر داوری ایران هم شده باید با تصمیم هایی مثل بازی با پارس مخالفت شود

کالدرون اضافه کرد: در صحنه پنالتی هم داور در یک متری صحنه بود که نخواست آن پنالتی را اعلام کند. ایران داوران خوبی در سطح جهان دارد و به خاطر داوری ایران هم که شده، بهتر است که با چنین تصمیم‌هایی مخالفت شود. این تصمیم‌ها به فیفا می‌رسند و در کشورهای دیگر دیده می‌شوند. در واقع من به تیم دیگری کاری ندارم و نگران فوتبال ایران هستم. امیدوارم شما هم تلاش کنید تا این اتفاق بیفتد و با این اتفاقات مخالفت کنید.

* نگران محرومیت نیستم از بازی جوانمردانه دفاع می کنم

وی در پاسخ به این سؤال که نگران محرومیت بابت اظهاراتش نیست، افزود: دو صحنه کاملاً واضح گرفته نشده است و من در ۴۵ سالی که در فوتبال هستم تا به حال چنین صحنه‌ای ندیده‌ام. من از اعتبار فوتبال ایران دفاع می‌کنم و نگران این موضوع نیستم، چرا که از بازی جوانمردانه‌ای دفاع می‌کنم و نگران محرومیت نیستم.

* واکنش به نیمکت نشینی سید جلال و شجاع

کالدرون در خصوص بیرون بودن شجاع خلیل‌زاده و سیدجلال حسینی از ترکیب پرسپولیس افزود: ما تیم خیلی خوبی داریم و همیشه گفته‌ام که این شانس را دارم که با چنین بازیکنانی کار کنم. از ابتدا خیلی واضح و روشن در این خصوص با بازیکنان صحبت کردم. در بازی اول کنعانی‌زادگان که ملی‌پوش بود روی نیمکت نشست و بازیکنان خوب دیگری هم داریم که شاید روی نیمکت بنشینند، اما درنهایت خروجی کار برای ما مهم است. من به همه بازیکنانم در طول فصل نیاز دارم، همانطور که چهار روز دیگر بازی مهمی داریم و در فوتبال همیشه کارت زرد و محرومیت وجود دارد.

* واکنش به عدم حضور بیرانوند در مالزی

به گزارش فارس، کالدرون درباره نرفتن علیرضا بیرانوند به مالزی تصریح کرد: این موضوع مهمی است و من هم از طریق رسانه‌ها متوجه این مسئله شده‌ام اما مهمترین موضوع برای ما بازی فردا با ماشین‌سازی است. جایزه را در هر زمانی هم می‌شود به بیرانوند داد.

* دفاع از عملکرد کنعانی زادگان و انصاری

سرمربی پرسپولیس درباره عملکرد ناموفق کنعانی‌زادگان و محمد انصاری در نبردهای هوایی اظهار داشت: من با نظر شما موافق نیستم و نمی‌دانم که کدام بازی را می‌بینید. ما در بازی با شهر خودرو روی کرنر گل خوردیم اما بعد از آن دو بازی را دو بر یک و پنج بر صفر پیروز شدیم و این نشان می‌دهد که اوضاع تیم ما خوب است، چون نتیجه گرفته‌ایم.

* پرسپولیس ۳ بار قهرمان شده اما در بازی‌ها ۵ گل نزده است

کالدرون درباره اینکه هنوز به ترکیب ثابت پرسپولیس نرسیده و یا اینکه تیمش را براساس حریف در زمین می‌چیند که ترکیب سرخپوشان دچار تغییرات شده، افزود: من هیچگاه تیمم را براساس تیم حریف نمی‌چینم، اما مسئله این است که به دنبال عوض کردن فلسفه تیم هستیم. این پروسه نیاز به زمان دارد و ما به دنبال تیم ایده‌آل می‌گردیم، هر چند که از همه مهم‌تر فلسفه کاری ماست و شما در چهار ماه آینده خواهید دید هر کسی که در زمین باشد تیم خیلی خوب بازی خواهد کرد. در حال حاضر روند ثابتی نداریم، چون فلسفه جدیدی داریم و به همین خاطر بازی فردا برای ما مهم است تا بتوانیم مثل بازی آخر بازی کنیم و باید نشان دهیم که راه ما درست است و در حال پیشرفت هستیم. از نظر فوتبالی به من حق می‌دهید چون بعد از پنج سال توانستیم پنج گل بزنیم و مقابل هر تیمی زدن پنج گل آسان نیست. پرسپولیس سه سال قهرمان شده، اما در بازی‌هایش پنج گل نزده است.

* در ایران همه بازی ها سخت هستند

وی در مورد بازی فردا با ماشین‌سازی گفت: می‌خواهیم مثل بازی آخر خوب بازی کنیم و به همان روش کار کنیم تا هوادارانمان را با فوتبال خوب خوشحال کنیم. در ایران همه بازی‌ها سخت هستند و نمی‌توانیم از قبل بگوییم برنده‌ایم. فردا هم می‌خواهیم بازی خوبی انجام بدهیم و باید زود گل بزنیم تا به برنامه مورد نظرمان برسیم. سعی می‌کنیم این اتفاق رخ بدهد.

* نمی شود گفت جام را می گیریم یا نه اما فوتبالی خوبی انجام خواهیم داد

کالدرون در مورد اینکه شما بهترین شروع فصل را در بین مربیان خارجی پرسپولیس داشته‌اید، گفت: من این آمار را نمی‌دانستم. تیم فصل قبل قهرمان شده، ولی گل‌های کمی زده است. پرسپولیس سه بار متوالی قهرمان شده و ما برای بردن جام چهارم هر طور شده  باید آمار گلزنی خودمان را خوب کنیم. برای این کار باید بهترین فوتبالمان را ارائه بدهیم. کاری که در گذشته انجام شده فوق‌العاده بوده و تکرار این جام‌ها خیلی سخت است. برای قهرمانی چهارم باید فلسفه من اجرا شود و خودم دوست دارم که این اتفاق رخ بدهد، با توجه به کیفیت بازیکنان این اجازه را داریم که فلسفه‌ام را پیاده کنم، البته از من انتقاد می‌کنند، اما من می‌خواهم رو به جلو حرکت کنیم و با اطمینان این راه را ادامه می‌دهیم تا به هدفمان برسیم. نمی‌شود گفت که جام را می‌گیریم یا نه، اما فوتبال خوبی انجام خواهیم داد.

* اینکه بعد از ۴ ماه می گویند ان شالله فردا پول می‌دهیم خیلی قشنگ نیست

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه یکی از روزنامه‌ها نوشته که شما ۱۱۰ هزار دلار پول گرفته اید، اما شما گفته‌اید که من پولی نگرفته‌ام، شفاف در این مورد صحبت کنید، که سرمربی پرسپولیس گفت: ۱۵ جولای اولین پرداختی‌ام را گرفتم که در واقع ۲۲ درصد از قسط اولم بود و در واقع خوشحال و راضی نیستم چون چهار ماه گذشته است. در این مدت گفته‌اند هفته دیگر، فردا ان‌شاءالله. از پول خودم ۲۵ هزار یورو وسایل تمرینی خریده‌ام، ۱۱ هزار تای آن را برگردانده‌اند اما ۱۴ هزار یورو باقی مانده است ولی من جانم را برای باشگاه می‌گذارم. بعد از چهار ماه مدیر باشگاه دو هفته دیگر از من زمان خواسته است، چهار ماه صبر کرده‌ام، دو هفته دیگر هم صبر می‌کنم، اما این عدم جدیت را نمی‌پذیرم. اینکه می‌گویند ان‌شاالله فردا آن هم بعد از چهارماه خیلی قشنگ نیست. دو هفته دیگر زمان خواسته‌اند.

وی در مورد اینکه بعد از دو هفته چه خواهد شد، گفت: فکر می‌‌کنم این پول به من پرداخت شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)