پرسپولیس نیوز: سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید مدافع مصدوم تیمش در حال ریکاوری است تا مصدومیتش بهبود یابد.

گابریل کالدرون، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اظهار کرد: ما یک جلسه ریکاوری برای بازیکنانی که در بازی با صنعت نفت بازی کرده بودند برگزار کردیم. کسانی هم که بازی نکرده بودند یا کمتر بازی کرده بودند، در تمرین حدود ۸۰ دقیقه بازی کردند. خلیل‌زاده آسیب‌دیدگی در پایش دارد و در حال ریکاوری است.

او ادامه داد: بر اساس تجربه‌ام ترجیح می‌دهم حریفم قبل از داربی تمام بازی‌هایش را برده باشد. چون تیم‌هایی که مشکل دارند معمولا در داربی متحدترند و تلاش بیش‌تری می‌کنند و در واقع با افتادگی بیش‌تری وارد این بازی مهم و حیاتی می‌شوند. چیزی که برای من مهم است آمادگی تیمم است. در بازی آخر از دو بازی اول بهتر بودیم. من امیدوارم در بازی با استقلال سطح ما بالاتر بیاید. به گل‌های بیش‌تری احتیاج داریم و تنها راهش این است که بهتر بازی کنیم.

کالدرون اضافه کرد: این‌جا طرفداران بیش‌تری نسبت به کشورهای دیگر وجود دارند. وقتی شما در روزهای قبل از بازی در خیابان هستید احساس می‌کنید که داربی نزدیک می‌شود و مردم درباره آن صحبت می‌کنند. ما مربیان و همه بازیکنان می‌دانیم که مهم‌ترین بازی سال داربی است و هیچ‌کس از پیش برنده نیست. نتیجه بازی را نمی‌شود پیش‌بینی کرد. هر تیمی بهتر بازی کند برنده می‌شود.

او درباره تغییر ساعت داربی هم اظهار کرد: نمی‌دانم در ساعت جدید هوا خیلی گرم خواهد بود یا نه. اگر فدراسیون این تصمیم را به خاطر امنیت بیش‌تر گرفته است نمی‌توانیم در این مورد نظر بدهیم. همیشه اگر گرما کم‌تر باشد بازی بهتری خواهیم داشت.

کالدرون اضافه کرد: ما امکانات خوبی در ورزشگاه شهید کاظمی داریم ولی زمین آن‌جا الان شرایط خوبی ندارد. اینجا (زمین پژوهشگاه نفت) کیفیت زمین عالی است ولی امکانات دیگری هم داریم که کمی از ما دور است.
سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که آیا برای داربی سورپرایزی هم دارد یا خیر؟ اظهار کرد: چنین چیزی وجود ندارد. هم ما می‌خواهیم ببریم و هم استقلالی‌ها. ما به کارمان ادامه می‌دهیم و تیم روند خوبی را طی می‌کند. برای بردن این بازی به بیش‌تری سطح آمادگی برسیم.

او در پاسخ به این پرسش که آیا گل نزدن مهاجمان تیمش در چند بازی گذشته برای داربی مشکل‌ساز نمی‌شود؟ بیان کرد: بله حق با شماست؛ ولی کیفیت و کار تیمی است که برای بازیکنان امکان گلزنی را ایجاد می‌کند. ما در بازی‌سازی از نیمه زمین به جلو کمی مشکل داریم. به همین خاطر موقعیت ۱۰۰ درصد گل نداریم. علاوه بر این تیم‌های مقابل ما خیلی خوب دفاع کردند. ما در ۳۰ دقیقه نیمه اول خیلی خوب بازی کردیم. امیدوارم بازیکنان روند بازی با صنعت نفت را بهبود ببخشند.

سرمربی پرسپولیس درباره جونیور، مهاجم خارجی تیمش هم توضیح داد: او تازه رسیده است و این بازی اولش بود. چون زبانش متفاوت است نیاز به زمان دارد که خودش را وفق بدهد. باید خودش را به فوتبال ایران که سریع‌تر از فوتبال برزیل است عادت بدهد و این نیاز به زمان دارد. امیدواریم که بتواند گل بزند.

کالدرون درباره علی علیپور هم، گفت: ما برای این که از مهاجمان‌مان توقع بیش‌تری داشته باشیم باید وسط زمین را تقویت کنیم. اگر مهاجمان موقعیت گلی را از دست بدهند من را خیلی نگران نمی‌کند. چیزی که من را نگران می‌کند این است که اصلا نتوانند موقعیت گل ایجاد کنند. ایجاد موقعیت گل باعث امیدواری است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)