یحیی گل‌محمدی، سرمربی باشگاه پرسپولیس، این روزها از چند جبهه درون و بیرون فوتبال مورد حمله قرار گرفته است.

بعد از برجسته‌شدن متون اینستاگرامی علی کریمی و علی دایی، این‌بار یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس، زیر ذره‌بین رفته و عنوان شده که قرار است امروز به کمیته انضباطی باشگاه برود.

قبل از برگزاری این جلسه تعدادی از رسانه‌ها گمانه‌زنی کرده‌اند او تنبیه یا جریمه شود و حتی از این نوشته‌اند که ممکن است با توجه به اظهارات اخیرش، دیدار حساس دربی در هفته دوازدهم لیگ برتر ایران را از دست دهد.

اینکه یحیی چرا باید به کمیته انضباطی برود، برگرفته از انتقادی است که او چند روز پیش از دیدار ملی‌پوشان ایران با ابراهیم رئیسی داشته است. او با انتشار تصاویری، از بازیکنان تیم ملی انتقاد کرد که چرا در دیدار با رئیس‌جمهور، فرصت مطرح‌کردن مشکلات موجود را از دست داده‌اند و به بیان آن نپرداخته‌اند. یحیی با اشاره به همین مورد از این گفت که نمره معرفت آنها صفر شده است.

این انتقاد ولی در 48 ساعت اخیر جایش را به توهین داده و چندین رسانه نزدیک به دولت خبر از حضور یحیی گل‌محمدی در کمیته انضباطی به دلیل توهین به بازیکنان تیم ملی داده‌اند. اینکه آیا صفرشدن نمره معرفت توهین محسوب می‌شود یا خیر، موضوعی است که باید کارشناسان امر درباره‌اش اظهار نظر کنند ولی از نظر عموم چنین واکنش نرمی نمی تواند توهین تلقی شود و محدودیت بیشتر بر چهره‌های سرشناس ورزشی، رویه‌ای است که به‌تازگی صورت گرفته و نیاز به مدیریت بهتری دارد.

در چند روز اخیر، به غیر از داستان یحیی گل‌محمدی، دو مورد بحث‌برانگیز دیگر هم رقم خورده که حسابی بازیکنان فوتبال را به تکاپو انداخته است. اولین مورد مربوط به بازداشت پرویز برومند، دروازه‌بان سابق تیم ملی و باشگاه استقلال، در اعتراضات اخیر است. این خبری است که پایگاه خبری وابسته به وزارت ورزش آن را منتشر و سپس در خبرگزاری‌های داخلی به طور رسمی بازنشر شد. بازداشت برومند باعث شد تا در روزهای اخیر بسیاری از چهره‌های مطرح ملی از جمله احمدرضا عابدزاده و وحید هاشمیان در کنار چندین بازیکن از تیم‌های استقلال و پرسپولیس درخواست آزادی پرویز برومند را داشته باشند.

سروش رفیعی هم دیگر چهره خبرساز بازیکنان فوتبال است. ماجرای سروش تا حدودی پیچیده است و بسیاری خبر از بازداشت چندساعته او می‌دهند. آن‌طورکه عارف غلامی، بازیکن باشگاه استقلال، در اینستاگرامش نوشته، سروش برای میانجیگری وارد یک مجادله می‌شود و بعد برای چندساعتی بازداشت می‌شود. این موضوع با واکنش رسمی از سوی باشگاه پرسپولیس همراه نشده، ولی استوری متعدد بازیکنان استقلال و پرسپولیس برای سروش رفیعی و ابراز حمایت از او، نشان می‌دهد که چنین شایعه‌ای درست است. به هر روی، تا زمان مشخص‌شدن تکلیف پرویز برومند، امروز هواداران فوتبال منتظر رفتار کمیته انضباطی باشگاه با یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس هستند. مربی‌ای که انتقاد کرده و حالا با اتهام توهین قرار است پاسخ‌گوی انتقادش باشد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)