مرتضی کرمانی‌مقدم مهاجم سابق پرسپولیس و تیم ملی در خصوص پرسپولیس به اظهارنظر می‌پردازد. او نسبت به شرایط پرسپولیس در لیگ برتر بسیار امیدوارکننده حرف می‌زند و اهداف جدیدی را برای پرسپولیس در فصل جاری ترسیم می‌کند.

در رابطه با قهرمانی نیم فصل پرسپولیس از آنجا که پرسپولیس بعد از چند تساوی متوالی به یکباره چند برد متوالی کسب کرد و قهرمان شد چه نظری دارید؟
با قدرت و شخصیتی که بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس دارند قهرمانی نیم فصل و موفقیت تیم پرسپولیس از نظر من طبیعی بود. افت مقطعی و تساوی‌های پرسپولیس هم تا حدودی طبیعی بود چون پرسپولیس بعد از از دست دادن قهرمانی آسیا دچار افت بود. بازیکنان پرسپولیس و تیم واقعاً استحقاق قهرمانی آسیا را داشتند اما اشتباهات فردی و اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی اجازه نداد پرسپولیس قهرمان شود. تحمل و هضم این موضوع برای کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس در حالی که پرسپولیس می‌توانست پوهانگ را شکست دهد و دیگر تیم فینالیست خیلی قوی نبود، برای بازیکنان پرسپولیس قابل هضم نبود. این مسأله تیم را دچار افت کرد اما بازیکنان توسط کادر فنی از آن شرایط برگشتند و با چند برد متوالی موفق شدند خودشان را پیدا کنند و با ارائه بازی‌های زیبا چند برد متوالی کسب کردند و قهرمان نیم فصل شدند و باز هم به صدر رسیدند، رده‌ای که در چند سال اخیر به پرسپولیس تعلق داشته و وقتی پرسپولیس به صدر رسیده آن را از دست نداده است.
فکر می‌کردید پرسپولیس با پنج گل تیم گل‌گهر را در سیرجان شکست دهد؟
این دیدار گل بازی‌های پرسپولیس در نیم فصل بود. پرسپولیس در تمامی بازی‌ها خیلی خوب بازی می‌کند و موقعیت‌های گل متعددی می‌سازد اما در بعضی از بازی‌ها این موقعیت‌ها از دست می‌رفت یا در نهایت موجب می‌شد که پرسپولیس با اختلاف گل کمتری حریف را شکست دهد اما در بازی مقابل گل‌گهر بازیکنان پرسپولیس قدر فرصت‌ها را خیلی خوب دانستند و موفق شدند با نتیجه‌ای خیلی خوب و پر گل تیم گل‌گهر را شکست دهند. پرسپولیس قهرمان نیم فصل شد و به نظرم باز هم می‌تواند قهرمانی را کسب کند.
چگونه به قهرمانی پنجم پرسپولیس ایمان دارید؟
با وجود شخصیت قهرمانی و شرایط ایده‌آل فنی که من در یحیی و کادر فنی‌اش می‌بینم به نظرم موجب قهرمانی پرسپولیس و پنجمین قهرمانی متوالی پرسپولیس خواهد شد و جام داخلی دیگر مانند حذفی هم از نظرم به پرسپولیس می‌رسد و اگر حاشیه یا اتفاق عجیبی رخ ندهد کادر فنی باز هم به پرسپولیس می‌رسد اما نکته اینجاست که پرسپولیس این بار باید بیشتر تمرکزش را روی قهرمانی آسیا متمرکز کند چون هوادار و همه از تیمی که چندین بار متوالی قهرمان ایران شده فقط قهرمانی آسیا را طلب می‌کنند، کاری که کادر فنی پرسپولیس و بازیکنان پرسپولیس قدرت آن را دارند.
در خصوص بازیکنانی که بحث حضورشان در پرسپولیس مطرح است چه نظری دارید؟
عیسی که به زودی بازمی‌گردد و با حضور او و مغانلو خط حمله فعلی که ترابی هم به آن اضافه خواهد شد خط جلو پرسپولیس ایده‌آل خواهد شد و کمبودی در خط حمله نخواهیم داشت.
به نظرتان ترابی می‌تواند به همان ستاره قبل از جدایی‌اش از پرسپولیس تبدیل شود؟
مهدی بازیکن توانایی است اما خاصیت پرسپولیس، ستاره‌سازی است. ما دیدیم ترابی بعد از جدایی از سایپا در پرسپولیس دیده و تبدیل به ستاره شد. او در قطر موفق نبود اما حتماً در پرسپولیس باز هم انگیزه‌های زیادی دارد و می‌تواند باز هم ارزش‌های خودش را در صورت بهره بردن از آمادگی مطلوب بدنی نشان دهد و خودش را در حد ستاره مطرح سازد.
جدا از خط حمله، پرسپولیس به چه بازیکن جدیدی نیاز دارد؟
پرسپولیس حتماً به دو مدافع جدید نیاز دارد چون باید در جام‌های متعددی شرکت کند و در صورت محرومیت و مصدومیت کنعانی زادگان و سید جلال حتماً باید پرسپولیس مدافعان جدیدی داشته باشد تا تیم به مشکل نخورد.
در خصوص گروه پرسپولیس در آسیا چه نظری دارید؟
به نظرم پرسپولیس تقویت شود حتماً قدرت قهرمانی در آسیا را خواهد داشت و در واقع این حریفان هستند که در آسیا باید از پرسپولیس بترسند. پرسپولیس این بار باید برای قهرمانی آسیا برود و عزمش را برای این مهم جزم کند چون همانطور که گفتم قهرمانی لیگ برتر ایران باز هم به پرسپولیس می‌رسد و شانس اول قهرمانی لیگ بیستم باز هم پرسپولیس است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)