پیشکسوت پرسپولیس اعتقاد دارد که مدیران باشگاه پرسپولیس نباید دست دست کنند و بهتر است از حالا به فکر تیم فصل آینده باشند.

مرتضی کرمانی مقدم به درستی می گوید که تیم فعلی پرسپولیس دقیقا از تابستان آینده ضربه خورد. آنجایی که سه بازیکن کلیدی خودش به اسامی محمد حسین کنعانی زادگان، احمد نوراللهی و شهریار مغانلو را از دست داد اما نتوانست جانشینی در خور این نفرات خریداری کند و …

تازه ترین صحبت های کرمانی مقدم را می توانید در زیر بخوانید؛

بدون مقدمه چینی می خواهیم بپرسیم به نظر شما مشکل اصلی پرسپولیس چیست؟

کمبود بازیکن خوب و به قول فوتبالی ها کار در بیار! به نظرم دست یحیی گل محمدی خالی است و برخی نفرات فعلی هنوز نتوانسته اند در حدو اندازه های تیم بزرگ پرسپولیس ظاهر شوند.

 اما نفراتی هم که خریداری شدند با نظر یحیی گل محمدی بوده است؟

ببینید شما دوست دارید وقتی به بازار می روید بهترین و با کیفیت ترین خریدها را داشته باشید اما وقتی جیب تان خالی باشد چه می کنید؟ می توانید با کیفیت ترین جنس را بخرید؟ معلوم است که نه! پرسپولیس نیز دقیقا چنین شرایطی داشت و مشکل مالی به علاوه بدهی های خارجی یا بسته شدن پنجره نقل و انتقالات خیلی به تیم ضربه زد.

 از دست دادن مهره هایی مثل کنعانی زادگان، نوراللهی و مغانلو هم هرگز جبران نشد؟

دقیقا ازهمان ناحیه و نقل و انتقالات تابستان گذشته لطمه خوردیم. مدیران وقت باشگاه پرسپولیس با خوشبینی مفرط منتظر ماندند لیگ تمام شود و بازیکنان تمدید کنند اما چنین نشد. البته بازیکن حق دارد به فکر آینده اش باشد و وقتی آزاد می شود به تیمی برود که پول بیشتری بدهد اما باشگاه می توانست زودتر به فکر بیفتد.

 حرف شما درست است اما بازیکنان امروزی هم زرنگ شده اند. هر کدام مدیربرنامه های خاصی دارند و به راحتی زیر بار تمدید نمی روند؟

درست است اما باشگاه باید دست روی دست بگذارد؟! مدیران باشگاه باید با بازیکن خود جلسه بگذارند و اگر متوجه شدند آن بازیکن قصد تمدید ندارد و فقط می خواهد لیگ تمام شود تا به تیمی دیگر برود به فکر توافق با جانشین او باشند.

 همین الان هم بازیکنی مثل میلاد سرلک تمدید نمی کند و حتی گفته می شود سه پیشنهاد از قطر دارد که یکی از این پیشنهادات یک میلیون دلاری است؟

من گفتم که هر بازیکنی باید به فکر آینده اش باشد. شما نمی توانید تا آخر عمر فوتبال بازی کنید و این ورزش هم عمر مفیدی دارد. بنابراین تا زمانی که می توانید باید در زمان بازی به فکر بازنشستگی باشید. اگر میلاد سرلک واقعا از قطر پیشنهاد دارد و قصد ماندن ندارد بهتر است باشگاه را صادقانه درجریان بگذارد. مدیران باشگاه و آقای رضا درویش هم باید از همین حالا با جانشین سرلک که یحیی گل محمدی معرفی می کند وارد مذاکره شوند.

 منظور شما این است که تیم سال بعد را از الان انتخاب کنند؟

چه اشکالی دارد؟ تیم سال بعد را مدیران باشگاه با نظر سرمربی پرسپولیس از همین حالا ببندند. وقتی لیگ تمام می شود طبیعی است در فصل نقل و انتقالات قیمت بازیکنان بالا و بالاتر می رود. چشم و هم چشمی یا رقابت رقیبان برای خرید بازیکن مورد نظرتان می تواند کار را برای استخدام نفر جدید سخت تر کند.

حرف قشنگی زدید. در فصل نقل و انتقالات اغلب یک چشم و هم چشمی یا رقابت عجیبی میان پرسپولیس و استقلال به وجود می آید که فقط قیمت بازیکنان را بی دلیل بالاتر می برد.

بله، به هر حال مدیر زرنگ از الان دنبال خریدهایش می رود.

بگذریم، پرسپولیس چهارشنبه همین هفته با پیکان درحالی بازی دارد که در هفته های گذشته و سال جدید هنوز نتوانسته است در دیدارهای رسمی و دوستانه برنده شود. در این رابطه نظری ندارید؟

من فکر می کنم پرسپولیس با یک بُرد به شرایط نرمال گذشته بر می گردد. پیکان هم البته تیم جوان، دونده و سرسختی است. همه دیدیم چقدر خوب مقابل استقلال بازی کرد و اگر شانس می آورد می توانست برنده هم از زمین خارج شود. با این وجود من فکر می کنم بچه ها به خودشان آمده باشند و این دیدار به سود پرسپولیس به اتمام برسد.

 بی تعارف چند درصد شانس برای قهرمانی پرسپولیس قائل هستید؟

من فکر می کنم هنوز هم به رغم فاصله ۶ امتیازی با استقلال، سرنوشت پرسپولیس دست خودش است. پرسپولیس باید ببرد و به چیز دیگری هم فکر نکند. آنچه مشخص است تیم استقلال بازی های سخت تری پیش رو دارد و به احتمال فراوان امتیاز از دست می دهد. اگر بچه های پرسپولیس با روحیه و انرژی فراوان بازی کنند و فقط و فقط به بردن فکر کنند باز قهرمانی در دسترس خواهد بود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)