پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پیش از بازی با مس رفسنجان احساس خوبی نداشتم اما بچه‌ها عالی کار کردند و بازی قشنگی شد.

مرتضی کرمانی مقدم در گفت‌وگو با فارس، در مورد برد ۳ بر یک پرسپولیس مقابل مس رفسنجان اظهار داشت: یکی ازبازی‌های خوب پرسپولیس را دیدیم. چون برخی بازیکنان نبودند، خودم احساس خوبی نداشتم اما بچه‌ها عالی بازی کردند. به عنوان مثال علی شجاعی که پاس گل سوم را هم داد، یکی ازبهترین بازیکنان تیم بود.

وی افزود: چون مس رفسنجان هم فوتبال بازی می‌کرد و به دنبال سه امتیاز بود، بازی خیلی قشنگ شد. اینطور نبود که به دنبال دفاع کردن باشند. پرسپولیس هم یکی از روزهای خوبش را پشت سرگذاشت و نمایش امیدوار کننده‌ای داشت.

کرمانی مقدم در مورد جابه جایی درون قفس توری پرسپولیس گفت: احمد گوهری تازه به تیم آمده و گل محمدی در یک بازی حساس او را درون دروازه گذاشت. یکی دو اشتباه داشت و توپ از دستش در رفت ولی دروازه‌بان خوبی است. نباید به این یکی دو حرکت او نگاه کنیم. با دو سه بازی می‌تواند جا بیفتد اما نباید فراموش کنیم بازی‌های بزرگ مثل دربی دروازه‌بان‌های باتجربه و بزرگ می‌خواهد. تصمیم‌گیری برعهده سرمربی تیم است اما معتقدم گوهری آینده خوبی دارد.

وی در خصوص نیمکت‌نشینی حامد لک گفت: شاید لازم بود که او روی نیمکت بنشیند. حامد دروازه‌بان بزرگی است. در لیگ قهرمانان آسیا یک گل هم نخورد و خیلی مواقع پرسپولیس را‌‌‌‌‌‌‌‌ نجات داد. به هر حال اتفاقاتی می‌افتد و بزرگ‌ترین دروازه‌بان‌های دنیا هم اشتباه می‌کنند. نباید به خاطر یک اشتباه دروازه‌بان را‌‌‌‌‌‌‌‌ محکوم کنیم. اینکه یک بازی بیرون باشد اشکالی ندارد اما اینکه بخواهیم او را‌‌‌‌‌‌‌‌ له کنیم درست نیست و فکر می‌کنم یحیی هم چنین قصدی ندارد. او کارش را بلد است. شاید این اتفاق تلنگری به حامد بوده و یا شاید سرمربی خواسته لک در یک بازی استراحت کند.

پیشکسوت پرسپولیس در خصوص تعویض‌های گل محمدی مقابل مس رفسنجان، عنوان کرد: یک تعویض اجباری داشتیم که خیلی به نفع تیم شد. وقتی شجاعی وارد زمین شد خیلی عالی کار کرد. من بازی‌های قبلی او را‌‌‌‌‌‌‌‌ هم دیده بودم. بازی رو به جلوی او خیلی خوب است و مقابل مس رفسنجان هم خیلی به تیم کمک کرد. مخصوصا روی گل سوم که پاس خیلی حرفه‌ای داد. این تعویض خیلی به پرسپولیس کمک کرد. اواخربازی هم با توجه به اینکه سه بر یک جلو بودیم، به برخی بازیکنان فرصت داد و تیم تازه نفس تر شد. در کل تعویض‌های گل محمدی خیلی خوب بودند.

کرمانی مقدم در مورد غیبت فرشاد فرجی در لیست پرسپولیس گفت: فکر نمی‌کنم مساله خاصی وجود داشته باشد. فرشاد قبلا شاگرد خود من بوده و انسان بسیار آرام و خوبی است. فکر نمی‌کنم مسأله او انضباطی باشد. شاید آسیب‌ دیده یا خسته بوده، او بازیکنی نیست که در لیست تیم قرار نگیرد.

مهاجم اسبق پرسپولیس در مورد اینکه اختلاف امتیاز این تیم با استقلال کمتر شد و به این ترتیب دربی آخر سال حساسیت بیشتری پیدا خواهد کرد، گفت: دربی همیشه شرایط خاص خودش را دارد. هیچ ربطی به امتیاز و جدول ندارد. حتی هوادار می‌گوید قهرمان هم نشدیم نشدیم ولی استقلال را ببریم. آن زمان هم که ما بازی می‌کردیم اینطور بود ولی در کل نباید یک بازی را به خاطر بازی دربی فدا کرد. یحیی گل محمدی هم به این مساله واقف است.

وی با اشاره به بازی این هفته مقابل صنعت نفت آبادان افزود: باید با قدرت به مصاف این تیم بروند، سه امتیاز را بگیرند و بعد از آن به فکر دربی باشند. هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. اگر قهرمانی می‌خواهیم باید نفت آبادان را هم ببریم. اگربخواهیم احتیاط کنیم، مواظب پایمان باشیم یا بازیکنی را در ترکیب قرار ندهیم که آسیب نبیند، ممکن است مشکل ساز شود.

پیشکسوت پرسپولیس تصریح کرد: اگر امتیاز از دست بدهیم دربی دیگر شیرین نمی‌شود اما اگر با همین اختلاف سه امتیاز به دربی برسیم، انگیزه خاص برای بردن استقلال وجود دارد و با پیروزی در دربی این اختلاف هم جبران می‌شود. اگر به نفت آبادان امتیاز بدهیم، پیروزی در دربی هم با اینکه هواداران را خوشحال می‌کند، تیم را به صدر نمی‌رساند. باید در تمام بازی‌ها با قدرت تمام حاضر شویم و برنده باشیم.

وی در مورد روند نتیجه‌گیری این تیم گفت: روند تیم خیلی عالی است. حتی موقعی که پنجره بسته بود و مشکلاتی داشتیم، گل محمدی خیلی خوب تیم را‌‌‌‌‌‌‌‌ جمع کرد. بچه‌ها با قدرت در بازی‌ها حاضر شدند و امتیازات را‌‌‌‌‌‌‌‌ جمع کردند. این اتفاق کار قشنگی بود که کل مجموعه در ان نقش داشتند. با این روند می‌توانیم قهرمانی ششم را‌‌‌‌‌‌‌‌ هم کسب کنیم. صد درصد پتانسیل قهرمانی را‌‌‌‌‌‌‌‌ داریم و در جام حذفی هم همین‌طور است. اگر باز کاری نکنند و اذیت نشویم، در و پنجره را‌‌‌‌‌‌‌‌ نبندند و…! امیدوارم پرسپولیس بازهم به قهرمانی برسد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)