پرسپولیس نیوز : هافبک تیم فوتبال پرسپولیس برای فصل جدید برنامه های زیادی دارد چرا که فصل گذشته مصدومیت اجازه نداد تا روند خوبش را ادامه دهد و تیم ملی را از دست بدهد اما امسال قصد دارد با ارائه فوتبالی خوب در پرسپولیس دوباره به تیم ملی برگردد و در جام ملت های آسیا حضور داشته باشد.

گفتگوی مهرداد کفشگری را قبل از سفر به ترکیه بخوانید:

* شرایط پرسپولیس با توجه به تمریناتی که انجام داده اید راضی کننده است؟
دوران بدنسازی ما کم کم تمام می شود و سراغ بازی های تدارکاتی خواهیم رفت و فکر می کنم با انجام این بازیها شرایط ما خیلی خوب می شود جو تیم خیلی خوب است و بچه ها مصمم هستند که سال خوبی را پشت سر بگذارند و اگر همین روند را ادامه بدهیم نتایج خیلی خوبی کسب خواهیم کرد.

* پرسپولیس برای فصل جدید چه اهدافی را دنبال می کند؟
ما برای هر سه جام برنامه داریم. هدف اول قهرمانی است . ما پارسال نایب قهرمان شدیم و همه انتظار دارند امسال قهرمان شویم. امسال در آسیا هم بازی می کنیم و باید توانایی های خود را در این مسابقات نشان دهیم و از مرحله گروهی صعود کنیم. در جام حذفی هم علی دایی تبحر خاصی دارد و برنامه داریم تا نتایج خوبی بگیریم و قهرمان شویم.

* با توجه به اینکه فصل قبل مصدوم شدی و تیم ملی را از دست دادی هدف شخصی ات برای فصل جدید چیست؟
پارسال سال اولم بود که در پرسپولیس بودم و خوب هم کار می کردم اما مصدومیت اجازه نداد روند رو به رشدم را ادامه دهم. امسال هم انتظارات از من خیلی بالاست و خوب تمرین می کنم تا انتظارات را برآورده کنم. هدف اولم قهرمانی با پرسپولیس است و در کنار آن دوست دارم به تیم ملی هم دعوت شوم.

* بحث تیم ملی شد، به نظرت کیروش باید حفظ شود؟
کیروش مربی بزرگی است و به درد تیم ملی ما می می خورد. تیم ملی با کیروش در جام جهانی خوب کار کرد، اما باید ببینیم فدراسیون فوتبال برای جام ملت های آسیا چه برنامه ای دارد. بازی دفاعی در آسیا جواب نمی دهد و اگر هجومی کار کنیم و قهرمان شویم خیلی خوب است. به نظرم تغییر سبک برای تیم ملی خیلی بهتر است تا فوتبالی هجومی را ببینیم و به سمت قهرمانی برویم. با بازی هایی که در جام جهانی انجام دادیم الان همه از ما می ترسند چون دوباره به جمع قدرت های آسیا برگشتیم و اگر می خواهیم قهرمان شویم باید خیلی بهتر کار کنیم چون جلوی قطر و بحرین نمی شود مثل آرژانتین و نیجریه بازی کنیم ، بلکه باید هجومی بازی کنیم تا مردم هم لذت ببرند.

* به نظرت تیم ملی ما پتانسیل قهرمانی در آسیا را دارد؟
با این شرایطی که در جام جهانی داشتیم اعتماد به نفس بچه ها بالا رفته و مردم هم امیدوار شده اند. این مسئله خیلی مهم است که ما به خودباوری برسیم و در جام ملت ها با اعتماد به نفس بازی کنیم. تیم ملی اما امسال پتانسیل قهرمانی در آسیا را دارد که اگر این قهرمانی با تغییر نسل همراه باشد خیلی بهتر است، چون فوتبال ما خون تازه می خواهد چراکه در جام جهانی میانگین سنی ما بالا بود و جوانگرایی در تیم ملی به درد آینده فوتبال ما می خورد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)