پرسپولیس نیوز: پیشکسوت فوتبال کشورمان با انتقاد از بی‌توجهی برخی باشگاه‌ها به شرایط تیم امید گفت: ظاهراً فراموش کرده‌ایم که در ورزش همیشه اولویت با تیم‌های ملی است.

حسین کلانی درباره شرایط تیم امید برای صعود به المپیک ۲۰۲۰ و عدم همکاری برخی باشگاه‌های گفت: سال‌ها از آخرین صعود فوتبال ایران به بازی‌های المپیک می‌گذرد. تیم امید فرصت کوتاهی برای آماده‌سازی دارد که به نظر من باز هم کافی نیست و در همین شرایط شنیده می‌شود بعضی از باشگاه‌ها با برگزاری اردوی این تیم و یا حضور بازیکنان‌شان مخالفت می‌کنند. این‌گونه رفتارها چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟

ملی‌پوش سابق فوتبال ایران اظهار داشت: زمانی هدف از برگزاری بازی‌های باشگاهی تقویت تیم‌های ملی بود. حالا درست است که فوتبال باشگاهی جایگاه خودش را پیدا کرده و جذابیت‌های زیادی برای تماشاگران دارد، اما به این معنی نیست که می‌توانیم فوتبال ملی را قربانی بازی‌های داخلی کنیم؟ شاید فراموش می‌کنیم وقتی یک تیم پیراهن کشور را می‌پوشد و به میدان می‌رود نماینده یک ملت است و برای سربلندی ۸۰ میلیون ایرانی تلاش می‌کند. چطور ممکن است به سرنوشت چنین تیمی بی‌توجه باشیم؟ در هیچ کجای دنیا بازی‌های باشگاهی به مسابقات ملی ترجیح داده نمی‌شود. همین حالا در آسیا کدام تیم و کشور اردوی آماده‌سازی خودش را آغاز نکرده یا کدام باشگاه بازیکنش را در اختیار تیم ملی قرار نداده است؟

کلانی اضافه کرد: همین بازیکنان امروز تیم امید چطور به باشگاه‌ها معرفی شدند؟ یک سال پیش خیلی از این نفرات ناشناخته بودند و در ترکیب تیم‌های‌شان بازی نمی‌کردند، اما تیم امید با اردوها و بازی‌های تدارکاتی بین‌المللی نفرات خودش را پخته و آبدیده کرده است، به طوری که حالا در باشگاه‌ها به‌عنوان مهره‌های تأثیرگذار می‌درخشند. باشگاه‌ها براساس همین عملکرد بازیکنان تیم‌های ملی را به خدمت می‌گیرند و حالا که نوبت حمایت از تیم امید می‌رسد همه چیز فراموش می‌شود.

این پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: حمید استیلی خالصانه و صادقانه برای این تیم زحمت می‌کشد. از او و اعضای کادر فنی تیم امید و همین‌طور فدراسیون فوتبال می‌خواهم قاطع و محکم از منافع تیم المپیک ایران دفاع کنند و به هیچ‌وجه عقب‌نشینی نداشته باشند. فرصتی برای تعارف و کوتاه آمدن نیست. اردوی آخر تیم امید باید با حضور تمام نفرات برگزار شود. الان وقت این نیست که کادر فنی دغدغه حضور بازیکنانش را داشته باشد. امیدوارم باشگاه‌ها هم این شرایط را درک کنند و در یک یا دو بازی باقیمانده از بازیکنان ملی‌پوش خود چشم‌پوشی کنند تا تیم امید هرچه زودتر کارش را به صورت جدی آغاز کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)