پیشکسوت پرسپولیس بر این باور است که تیم گل محمدی در حال حاضر کمبودی ندارد و می تواند در فصل پیش رو مدعی اصلی برای کسب قهرمانی باشد.

محمود کلهر در گفت‌وگو با برنا درخصوص شرایط کلی نقل و انتقالات در فوتبال ایران اظهار داشت: ای کاش در فوتبال ما افراد متخصص این امر بیشتر وجود داشت تا این بازار اینقدر آشفته و بی سر و سامان نمی شد. متاسفانه نحو پرداخت و پیشنهادات به فوتبالیست ها آنقدر عجیب و غریب است که بازار کار و رقابت برای خیلی از تیم ها را سخت و حتی تا حدودی غیرممکن کرده است. در صورتی که مدیران باشگاه ها تعامل لازم را در این زمینه با هم نداشته باشند علاوه بر پرداخت های بی مورد و گزاف از نظر فوتبالی نیز در حق یکسری بازیکن جوان با استعداد اما گمنام اجحاف می شود و در مقابل تعدادی از بازیکنان که شاید حتی از نظر فوتبالی آنقدر ارزش نداشته باشند، با پول های آنچنانی روبرو می شوند. عدم مدیریت و تخصص قوی در این بازار سال هاست فوتبال ما را با مشکلات زیادی روبرو کرده و استعدادهای زیادی را به هدر داده است.

او افزود: بنده مثالی از پرسپولیس می زنم. بازیکنانی مثل مهدی عبدی و علی علیپور از رده های پایه به تیم بزرگسالان پیوسته اند. این رویه باعث شده از نظر فوتبالی و توان فنی با کمترین هزینه ممکن و بهترین بازدهی به سطح اول فوتبال اضافه شده و بتوانند خیلی زود حق شان را بگیرند. فاصله بازیکنان فوتبال ما این اعداد و ارقامی که این روزها در موردش صحبت می شود، نیست و شاید تعداد محدود و انگشت شماری بازیکن داریم که این اعداد و ارقام برای جذب شان منطقی باشد و بقیه باید خیلی کمتر از رقم ها دریافتی داشته باشند.

پیشکسوت پرسپولیس با اشاره به برنامه‌های این تیم در نقل و انتقالات تاکید کرد: به نظر من خریدهای یحیی تا به امروز بهترین خریدهای ممکن بوده و او به همراه مدیران باشگاه، با هوشمندی، درایت و براساس نیاز واقعی اقدام به خرید و در این مدت نفرات خوب و قابل اتکایی را به تیم اضافه کرده است که توانایی و شرایط لازم برای حضور در پرسپولیس را دارند به شرطی که بتوانند به خوبی در قالب تاکتیکی پرسپولیس قرار بگیرند.

کلهر درخصوص انتقال رضا اسدی به عنوان یکی از خریدهای ویژه پرسپولیس گفت: نه تنها اسدی، بلکه نفراتی مثل ابراهیمی، نعمتی و دهقانی از شاخصه های فنی خوبی برخوردار هستند و می توانند جای نفراتی که از پرسپولیس جدا شده اند را به خوبی پر کنند. به نظرم در حال حاضر پرسپولیس تیم یکدستی دارد که از دروازه تا نوک حمله بهترین ها را در اختیار دارد و حتی می توانم بگویم این تیم می تواند همین امروز به نقل و انتقالات خود پایان داده و بازیکن جدید دیگری را جذب نکند.

او درمورد تغییر نظر قاسمی‌نژاد و پیوستنش به استقلال تصریح کرد: قاسمی نژاد بازیکن خوبی است و از توانایی های فنی بالایی برخوردار است اما به نظر من پرسپولیس به او نیازی نداشت و شاید اگر قاسمی نژاد به پرسپولیس می آمد، ممکن بود کمتر بازی به او می رسید. همانطور که اشاره کردم تیم گل محمدی در حال حاضر هیچ کم و کاستی از نظر مهره ای ندارد و هیچ نگرانی از این بابت احساس نمی شود.

کلهر در پایان گفت: با توجه به یکدست بودن تیم و شرایط خوبی که در کادر فنی و مدیریت تیم حکمفرما است، بازیکنان جدید زود می توانند در قالب تاکتیکی تیم قرار گرفته و شرایط شان را با پرسپولیس وفق دهند. با این تفاسیر همه چیز مهیا است که پرسپولیس برای قهرمانی در آسیا و ششمین قهرمانی متوالی در لیگ برتر استارت محکمی زده و گام های بلند و پرقدرتی را بردارند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)