محمود کلهر هافبک اسبق پرسپولیس گفت: به اعتقاد من یورگن لوکادیا بهترین مهاجمی است که در سال‌های اخیر به پرسپولیس آمده و می تواند بیشتر از این هم بدرخشد.

هافبک سال‌های نه چندان دور پرسپولیس معتقد است این تیم در فصل جاری بسیار هوشمندانه بازی می‌کند. محمود کلهر با بیان این جمله، گفت: پرسپولیس به نظر من تاکتیکی ترین تیم لیگ برتر است. این تیم خیلی خوب حریفان را آنالیز و نقاط ضعف و قوت آنها را شناسایی می‌کند. به نظر می‌رسد پرسپولیس و یحیی گل محمدی گروه آنالیز فوق العاده قوی دارد. گروهی که با تلاش بسیار حریفان را آنالیز می‌کنند.

وی ادامه داد: پرسپولیس یحیی گل محمدی در نیمه‌های اول مسابقات خود اغلب مشغول آنالیز حریفان بوده و در نیمه دوم با استفاده از ضعف‌های حریفان، زهر خود را ریخته است. این هوشیاری کادرفنی پرسپولیس را می‌رساند که اغلب نیمه مربیان را برده و توانسته فوتبال مورد نظر خود را به رقیبان تحمیل کند. شما اگر به گل‌های زده پرسپولیس دقت کرده باشید متوجه می‌شوید بیشتر در نیمه دوم به ثمر رسیده و تعویض‌های یحیی گل محمدی نیز درست و به جا بوده است. به طور مثال در همین بازی با مس کرمان هم شیخ دیاباته به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شد و گل سه امتیازی زد.

کلهر برخلاف برخی‌ها زوج شیخ دیاباته و یورگن لوکادیا را مناسب دانست و افزود: این روزها می‌گویند شیخ دیاباته و سورگن لوکادیا زوج مناسبی برای خط حمله پرسپولیس نیستند یا اینکه شبیه هم هستند. این در حالی است که این دو اصلا شباهتی به یکدیگر ندارند و به نظر من هر یک ویژگی‌های خوبی دارند. البته شیخ دیاباته و یورگن لوکادیا هر دو بسیار گلزن و چارچوب شناس هستند. من پیش بینی می‌کنم یحیی گل محمدی از این فرصت دو ماه و اندی تعطیلی لیگ برتر استفاده کرده و در بازی‌های دوستانه و تدارکاتی این دو را کنار هم بازی دهد. این دو مهاجم حرفه ای می‌توانند در ادامه مسابقات لیگ برتر گل‌های زیادی برای پرسپولیس بزنند.

وی به تعریف ویژه از لوکادیا پرداخت و خاطرنشان کرد: به اعتقاد من یورگن لوکادیا بهترین مهاجمی است که در سال‌های اخیر به پرسپولیس آمده و می‌تواند بیشتر از این هم بدرخشد. او یک فوروارد حرفه ای و همان مهاجمی است که پرسپولیس انتظارش را می‌کشید. پرسپولیس بعد از مهدی طارمی و علی علیپور گرچه فروارد مستعدی مثل مهدی عبدی پیدا کرد اما همیشه از کمبود یک مهاجم ششدانگ رنج برده است. عیسی آل کثیر هم که یک مهاجم ششدانگ است با انواع و اقسام بدشانسی‌ها، مصدومیت‌ها و … مواجه شده و امیدوارم او هم در ادامه رقابت‌ها به جمع شاگردان یحیی گل محمدی اضافه شده و به موفقیت تیم کمک کند. عیسی هم پتانسیل بالایی دارد و یحیی گل محمدی کار درستی کرد که اجازه داد به تیم اضافه شود.

محمود کلهر در ادامه ضمن اشاره به عملکرد خوب خط دفاع پرسپولیس، یادآور شد: یکی از بزرگ ترین مشکلات پرسپولیس در فصل گذشته خط دفاع این تیم و گل‌های خورده سرخپوشان بود. ایرادی که یحیی گل محمدی زیرکانه آن را مرتفع کرد. حالا پرسپولیس مدافعان خوب و کم اشتباهی در اختیار دارد که به راحتی گل نمی‌خورند و آمار فوق العاده ای هم از خود به جای گذاشته اند. با این خط دفاعی هر غیر ممکنی ممکن خواهد شد چون به سختی گل می‌خورد و دفاع پرسپولیس تبدیل به یک دژ محکم شده است.

وی درمورد علیرضا بیرانوند نیز تصریح کرد: من فکر می‌کنم علیرضا بیرانوند تمرینات بسیار خوبی را زیر نظر مربی گلرهای برزیلی پرسپولیس پشت سر می‌گذارد. او خیلی خیلی پخته تر از قبل شده و تکنیکی گلری می‌کند. علیرضا بیرانوند بهترین تصمیم ممکن را گرفت که به ایران و پرسپولیس برگشت. او در حال حاضر نقطه قوت پرسپولیس و حتی تیم ملی ایران است. کارلوس کی‌روش هم می‌تواند روی توانایی‌های این گلر حساب ویژه ای باز کند. او در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مثل یک ستاره درخشید و حالا انگیزه‌های فراوانی برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دارد. من پیش بینی می‌کنم باز هم علیرضا بیرانوند در قطر خوش درخشیده و ستاره تیم ملی ایران در این رقابت‌ها لقب بگیرد. هر چند ما مهدی طارمی‌را هم به عنوان یکی از بهترین مهاجمان حال حاضر اروپا در اختیار داریم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)