پرسپولیس نیوز: فراز کمالوند، سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم گفت: بابت عدم حضور در نشست خبری دیروز عذرخواهی می‌کنم، چون اصلاً مشخص نبود که برای بازی به تهران می‌آییم یا نه.

فراز کمالوند در نشست خبری بعد از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس در هفته نخست لیگ برتر, اظهار داشت: بابت عدم حضور در نشست خبری دیروز عذرخواهی می‌کنم، چون اصلاً مشخص نبود که برای بازی به تهران می‌آییم یا نه. با این حال تیم را جمع و جور کردیم و آماده بازی مقابل پرسپولیسی شدیم که قهرمان سه دوره متوالی لیگ برتر است.

وی با اشاره به شکست تیمش مقابل پرسپولیس افزود: شاید ۱۰ دقیقه کنترل بازی را از دست دادیم و در همان ۱۰ دقیقه گل خوردیم و نتوانستیم جبران کنیم. موقعیت‌هایی هم داشتیم. در نیمه اول یک توپ به تیر دروازه زدیم و در نیمه دوم هم بچه‌ها تلاش خودشان را کردند. یک مقدار تمرکز ما به دلیل مشکلات حاشیه‌ای به‌هم خورده بود. به یاد داشته باشیم که پنج شش نفر از بازیکنان ما برای اولین بار در لیگ برتر بازی می‌کردند. حالا من نمی‌گویم برای اولین بار در ورزشگاه آزادی بازی کردند. بازیکنان چون پوریا آریاکیا و مهدی ترکمان بازیکنانی هستند که از لیگ دسته اول آمدند و از آنها هم راضی هستم. شاید اگر تمرکز ما به‌هم نمی‌خورد، حداقل می‌توانستیم از پرسپولیس مساوی بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی خاطرنشان کرد: ما یکی دو بازیکن‌مان را هم در این بازی در اختیار نداشتیم. مثل محمد ابراهیمی که مصدوم بود و به این بازی نرسید و در بازی بعدی در اختیار ماست. وحید خشتان هم همچنان مصدوم است. در خط حمله دست ما برای تعویض خالی بود. پرسپولیس هم تیم بزرگی است و شاید این جمله کلیشه‌ای باشد که بگوییم قیمت یکی از بازیکنانش به اندازه کل تیم ماست، اما تیم پرسپولیس قابل تحسین است. وقتی تیمی سه سال متوالی قهرمان می شود، حتماً از سایر تیم‌ها متمایز است و امروز هم خیلی خوب بودند. مربیان پرسپولیس تعویض‌های خوبی هم داشتند. ماشاالله دست آنها پر است که ۱۹ را بیرون می‌آورند و ۲۰ وارد زمین می‌شود. فکر می‌کنم پرسپولیس مدعی اول قهرمانی باشد. تا به اینجای کار که این‌گونه بوده است.

کمالوند افزود: درباره تیم خودمان باید بگویم که یک اتفاق خارق‌العاده این فصل رخ داده و آن هم این است که از بین ۱۸ بازیکن بزرگسال، ۱۵ بازیکن از تیم ما جدا شدند. غیر از فریبرز گرامی که نیم‌فصل به تیم ما آمده بود و شهرام گودرزی و محمد نوری، همه از تیم ما جدا شدند. این مسئله طبیعی بوده است. بازیکنان می‌گویند نزدیک به ۶۰ درصد پول‌مان مانده ست و باشگاه هم تا قصد مذاکره داشته، می‌گفتند ابتدا باید درباره پول سال قبل صحبت شود. حق هم داشتند، اما بازیکنان خوبی بودند که از جمع ما جدا شدند. ما اکنون تیم نویی داریم و فکر می‌کنم برای هماهنگی حداقل به پنج شش هفته زمان نیاز داشته باشیم، چون ۱۵ بازیکن از تیم‌های مختلف جذب کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه تیمش نیاز به زمان دارد تا به هماهنگی و آمادگی مدنظر برسد، خاطرنشان کرد: به نظرم از هفته چهارم پنجم که تعطیلی کوتاهی در لیگ به دلیل ایام شهادت اباعبدالله داریم، تیم ما کم کم روی غلتک می‌افتد.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی در خصوص اینکه به نظر می‌رسد پیراهن‌های تیمش کیفیت لازم را ندارد و گویا این لباس‌ها بدون اسپانسری از بازار خریداری شده است، گفت: ما که اسپانسر نداریم و حتی روی پیراهن‌مان هم چیزی نداشتیم. پروین اعتصامی در دیوانش شعری دارد که می‌گوید، «نبض تهی دست نگیرد فقیر، درد فقیر ای پسرک بی دواست». ما خیلی مشکلات داریم که نمی‌خواهم درباره آن صحبت کنم. کاش می‌دانستید بازیکنان برزیلی ما کجا می‌خوابند. کاش می‌دانستید چه مشکلاتی داریم. این رازهای خانوادگی است و نمی‌خواهم این مسائل را باز کنم. ما اصلاً بحث پرداختی به بازیکنان را نداریم و این بحث آخر ماست. مشکلات ما پول هتل، بلیت هواپیما، جای خواب و… است.

کمالوند درباره کیفیت توپ مسابقه اظهار داشت: توپ مسابقه فکر می‌کنم یکی از ضعیف‌ترین و بی کیفیت‌ترین توپی بوده که در ۱۰، ۱۲ سال اخیر دیده‌ام و اصلاً نمی‌شد به توپ ضربه زد. این توپ‌ها افتضاح است و اگر دقت کرده باشید، سه بازیکن امروز قصد اوت انداختن داشتند که توپ از دست آنها در رفت و خطای اوت گرفته شد. هم برای ما و هم برای پرسپولیس این اتفاق رخ داد. روز اول که توپ را به ما دادند، گفتند این توپ برای فوتبال نیست و مانند توپ‌های تنبل فوتسال است. فقط یک نفر است که این را نمی‌گوید. من اخبار را می‌خواندم. همه از این توپ ایراد گرفته‌اند. سازمان لیگ که نباید ارباب رعیتی نگاه کند و ما حق داریم بگوییم. مگر توهین و اهانت است؟ درباره داوری صحبت نکنیم، درباره مسائل دیگر صحبت نکنیم، پس چسب به دهان‌مان بزنیم؟ ما باید صحبت کنیم. این توپ‌ها ضعیف و بی‌کیفیت نیست، اقتضاح است و تمام بازیکنان هم شاکی هستند. نه فقط از تیم ما، بلکه از سایر تیم‌ها نیز این اعتراض وجود دارد. بازیکنان پرسپولیس، استقلال، سپاهان و … هم اعتراض دارند. حتماً مسئله‌ای وجود دارد و باید رسیدگی کنند.

وی تأکید کرد: من مهدی تاج را دوست دارم و آن هم به دو دلیل است. چاپلوس هم نیستم و تا به حال چای تاج را هم نخورده‌ام. اول اینکه تاج ورزشی است، فوتبالیست بوده، مدیر باشگاه بوده، رئیس هیئت مدیره بوده و تمام شرایط رئیس فدراسیون بودن را داشته است، اما از او گله‌مندم. ما از پنج سال پیش طلبکار هستیم . قرار نبود به تیم‌ها اجازه بازی بدهند، پس چه شد؟ حالا اگر من امروز از داوری صحبت کنم و گلایه داشته باشم، فردا صبح اعلام می‌کنند پنج میلیون تومان جریمه، سه جلسه محروم و سرمان را هم می‌گذارند لب جوی و می‌برند. پس چه شد؟ پول ما را چه کسی می‌دهد؟ مگر نگفتید جلوگیری می‌کنید و کارت بازی تیم‌های بدهکار صادر نمی‌شود؟ علی کفاشیان بزرگ‌ترین ضربه را به من زد، چون از تیم پاس همدان طلبکار بودم که سه سال متوالی نوشت به آنها فرصت بدهید که در آخر تیم منحل شد. ۴۰ میلیون مالیات هم به استان همدان دادم. الان یقه چه کسی را بگیرم؟ برای مربیان هم ارزش قائل شوید.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی خاطرنشان کرد: می‌گویند درباره مسائل داوری صحبت نکنیم، می‌گوییم چشم، می‌گویید درباره مسائل حاشیه‌ای صحبت نکنیم، ما احترام می‌گذاریم. حتی اگر بازیکنان قصد اعتراض داشتند، آنها را کنار می‌کشیدم. ما احترام می‌گذاریم و شما هم باید احترام بگذارید. پول‌مان را ندهند و مالیات را هم بدهیم؟! ۲۰۰، ۳۰۰ میلیون سه سال پیش من، اکنون حکم ۵۰ میلیون تومان را دارد. کاری می‌تواند کرد؟ با ۳۰۰ میلیون تومان پنج سال پیش سانتافه می‌خریدیم و اکنون لاستیک سانتافه هم نمی‌توان خرید. آقای تاج و دوستان، خب مجوز ندهید. از شما خواهش می‌کنم مجوز ندهید یا اگر مجوز می‌دهید، این همه سختگیری نداشته باشید. چطور تا مالیات و خروج از استان ندهیم و پول ثبت‌نام فدراسیون را پرداخت نکنیم، کارت بازی صادر نمی‌شود، تا صحبت هم کنیم، کمیته انضباطی جریمه می‌کند. اکنون اعتراضی کردم یا به داوری اعتراض داشتم؟ اول هم از تاج تشکر کردم، اما این بی‌عدالتی است. اگر قرار باشد طلب چند سال پیش‌مان را نگیریم، نمی‌شود. کفاشیان سه سال نوشت به تیم فرصت بدهید و بعد منحل شد. اکنون آقای کفاشیان بیاید و پول من را بدهد.

ادامه دارد …

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)