بازیکن سابق پرسپولیس گفت به جز پرسپولیس تیمی را شایسته قهرمانی نمی‌دانم.

کنعانی‌زادگان، مدافع اسبق پرسپولیس روزهای نسبتا خوبی را هم در الاهلی قطر پشت سرمی‌گذارد؛ چراکه او پنالتی زن اول تیمش در این فصل بوده و عملکرد موفقی در خط دفاعی الاهلی داشته است. بر همین اساس فرهیختگان با مدافع کلیدی سابق سرخپوشان پیرامون مسائل مختلف گفت‌وگویی داشت که در ادامه می‌خوانید.

ابتدا درمورد شرایط خودتان و تیم فوتبال الاهلی قطر و لیگ این کشور برایمان صحبت کنید؟ 
لیگ قطر به دلیل تعداد زیاد علاقه‌مندان به این ورزش، سرمایه‌گذاری‌های کلان مالی و جذب بازیکنان اسمی باکیفیت، در چند سال گذشته پیشرفت بسیار زیادی داشته است. اما تیم الاهلی نسبت به فصل گذشته شرایط مناسبی نداشت و از لحاظ دفاع تیمی نیز عملکرد قابل قبولی را به نمایش نگذاشت. البته مصدومیت‌های متعدد برای بازیکنان‌مان به‌خصوص «شجاع خلیل زاده» هم خیلی در این امر نقش داشت. اما با این وجود همگی امیدوار هستیم که این فصل را به خوبی به اتمام برسانیم و برای فصل آینده با قدرت بیشتری به کارمان در لیگ ادامه دهیم. به هرحال حضور در قطر چالش بسیار بزرگی برای بازیکنان ایرانی است؛ چراکه به آنها کمک می‌کند تا در فضایی جدید خودشان را محک زده و سطح فنی‌شان را بالاتر ببرند.

به جز شما، شجاع خلیل‌زاده همبازی سابق‌تان در پرسپولیس هم در الاهلی حضور دارد. بازی در کنار او آن هم در قامت لژیونر چگونه است؟ 
شجاع برای من علاوه‌بر یک همبازی و حریف تمرینی مثل یک برادر عزیز است. از اینکه در دوران فوتبالم توانستم در پرسپولیس، تیم ملی و حالا هم در الاهلی کنار او بازی کنم خیلی خوشحال هستم. واقعا از بازی کردن کنار او لذت می‌برم به‌عنوان یک هم‌پستی خیلی از او یاد می‌گیرم. امیدوارم که هر دوی ما بتوانیم در لیگ قطر نماینده شایسته‌ای برای فوتبال کشورمان باشیم.

در این فصل عملکرد بسیار خوبی در تیم الاهلی قطر داشتید و پنالتی‌زن اول تیم‌تان بودید. در مورد عملکرد فوق‌العاده‌ای که داشتید برایمان صحبت کنید.
مربی و مدیران باشگاه طی تمریناتی که انجام دادیم من را به‌عنوان پنالتی‌زن اول تیم انتخاب کردند. خیلی خوشحالم که توانستم با عملکرد خوبم پاسخ اعتماد آنها را به درستی بدهم. به هرحال اعتماد کادرفنی تیم خیلی به من کمک کرد تا بتوانم به‌عنوان یک لژیونر سوای انجام مسئولیتم در خط دفاعی، گلزن خوبی هم برای الاهلی باشم.

 اخیرا توسط امیر قلعه‌نویی به اردوی تیم ملی دعوت شدید، دوست دارم نظرتان در مورد تغییرات نیمکت تیم ملی از جام‌جهانی تا به حال و همکاری با کادر جدید را بدانم؟
واقعا خیلی خوشحالم که پس از مدت‌ها هدایت تیم ملی را به یک مربی ایرانی خوب سپرده‌اند. جدا از ارتباط دوستانه‌ و نزدیکی که با آقای قلعه‌نویی دارم باید بگویم که او بدون شک یکی از باکیفیت‌ترین و کاربلدترین مربیان فوتبال ایران است. واقعا با وجود او به موفقیت تیم ملی ایمان دارم‌؛ چراکه قلعه‌نویی سال‌ها در سطح ملی و باشگاهی عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و رزومه قابل قبولی در فوتبال ایران از خود به جای گذاشته است. علاوه‌بر این او به خوبی می‌تواند تیم را جمع کند. برای امیرخان روی نیمکت تیم ملی آرزوی موفقیت و سربلندی دارم‌.

با توجه به پیش رو داشتن رقابت‌های جام ملت‌های آسیا و با توجه به تجربه بالای بازیکنان چقدر امیدوار هستید که نتیجه مطلوبی در این رقابت‌ها با وجود کادرفنی ایرانی کسب کنیم؟
حقیقتا خیلی به موفقیت تیم ملی در جام ملت‌های پیش رو امیدوار هستم. چون همان‌طور که قبل‌تر هم گفتم کادرفنی بسیار کاربلدی در حال حاضر هدایت تیم ملی را به عهده گرفته‌اند. علاوه‌بر این اکثر بازیکنان ما نیز ضمن حضور در لیگ‌های معتبر خارجی از پتانسیل و تجربه بسیار بالایی هم برخوردار هستند. مهم‌تر از همه اینها اینکه تمامی نفرات تیم مثل همیشه تا آخرین نفس برای خوشحالی مردم ایران در زمین خواهند جنگید؛ چراکه برای ما هیچ چیز از خوشحالی مردم عزیزمان مهم‌تر نیست.

تیم ملی ایران در رقابت‌های جام‌جهانی قطر متحمل شکست سنگینی مقابل انگلیس شد و علی‌رغم تلاش بسیار و حتی تغییر سرمربی در امر صعود ناکام ماند. دوست دارم در مورد 3 دیدار حساس ایران برایمان صحبت کنید؟ 
راستش را بخواهید همگی خیلی امید داشتیم که بتوانیم از مرحله گروهی صعود کنیم اما با وجود تلاش تمامی بچه‌ها این اتفاق رخ نداد. به نظرم با وجود اینکه ما در یکی از سخت‌ترین گروه‌های جام‌جهانی قرار داشتیم اگر بازیکنان در مقابل آمریکا کمی دقت بیشتری به خرج می‌دادند و شانس هم ما را یاری می‌کرد بدون شک می‌توانستیم این طلسم را شکسته و از مرحله گروهی بالا برویم ولی متاسفانه این اتفاق رخ نداد تا یک تاریخ‌سازی بزرگ را از دست بدهیم.

در حال حاضر پرسپولیس پس از پیروزی در دربی و تساوی سپاهان مقابل ملوان به صدر جدول لیگ برتر برگشته تا شانس اول قهرمانی لیگ باشد. شرایط تیم پرسپولیس را در این فصل چگونه ارزیابی می‌کنید؟ 
پرسپولیس زیر نظر «یحیی گل‌محمدی» همیشه عملکرد خوبی داشته است؛ چراکه آقا یحیی به خوبی فرمول صدرنشینی و قهرمانی را از بر هستند. گرچه بارها گفته‌ام اما دوست دارم دوباره تکرار کنم که پرسپولیس در قلب من است. در حال حاضر تمامی بازی‌های تیم را درست مثل یک هوادار متعصب با استرس و هیجان زیاد دنبال می‌کنم. آرزو دارم که تیم محبوبم در این چند هفته پایانی تمامی بازی‌هایش را با پیروزی پشت سربگذارد و در آخر فصل جام قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی را بالای سر ببرد؛ چراکه هیچ تیمی را به اندازه پرسپولیس در فوتبال ایران شایسته قهرمانی نمی‌دانم.

از آنجایی که در زمان حضورتان در پرسپولیس دفاع بی‌نقص این تیم و عملکرد خوب شما منجر به کسب قهرمانی و نتایج قابل قبولی شد، عملکرد خط دفاع تیم را در این فصل چطور ارزیابی می‌کنید؟ 
به نظرم تیم پرسپولیس در ابتدای فصل به خوبی هرچه تمام‌تر بسته شد و با وجود کادرفنی باتجربه در تمامی بازی‌ها عملکرد قابل قبولی را هم به نمایش گذاشت. جدا از این، همه‌ بازیکنان در خط دفاعی چه به صورت فردی و چه تیمی فوق‌العاده کار کردند و نتایج کسب شده این فصل، آمار بازیکنان و تیم گواه خوبی برای این قضیه است.

به بازگشت به پرسپولیس فکر می‌کنید؟ دل‌تان برای هواداران تنگ نشده است؟ 
چرا خیلی زیاد. به هرحال پرسپولیس خانه من است. همان‌طور که گفتم تمامی بازی‌های تیم را با حساسیت بسیار زیاد دنبال می‌کنم. شدیدا دلتنگ هواداران و تیم هستم. آنها همیشه خیلی به من لطف داشتند و با حمایت‌هایشان من را شرمنده خودشان کردند. امیدوارم که به‌زودی دوباره افتخار پوشیدن پیراهن پرسپولیس و بازی کردن مقابل تماشاگران نصیبم شود و هواداران من را در جمع خودشان قبول کنند.

به‌عنوان یکی از مدافعان خوب فوتبال ایران دوست دارم هدف محمدحسین کنعانی‌زادگان را بدانم. آیا به بازی در اروپا فکر می‌کنید؟ 
راستش را بخواهید دیگر از سن من گذشته است. ولی خیلی دوست داشتم زودتر از این‌حرف‌ها امکان حضور در یک لیگ اروپایی را پیدا می‌کردم که متاسفانه این اتفاق رخ نداد. به هرحال بازی در اروپا آرزوی هر بازیکنی است. گرچه در سنین پایین‌تر در «بیرامار» بازی می‌کردم اما شرایط به نحوی پیش رفت که نتواستم آن روند را ادامه دهم. امیدوارم که بازیکنان جوان‌تر لیگ از تجربیات ما استفاده کنند و برای ادامه فعالیت‌شان خیلی زودتر به اروپا بروند.

صحبت پایانی؟ 
دوست دارم از تمامی کسانی که من را در راه فوتبالم همراهی کردند از جمله (هواداران، مربیان، خانواده‌ و دوستانم) نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشم. امیدوارم که با عملکرد خوبم بتوانم پاسخ محبت آنها را به درستی بدهم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)