هافبک اسبق تیم فوتبال پرسپولیس از دلایل جدایی‌اش از پرسپولیس پرده برداشت.

فرناندو گابریل یکی از بازیکنانی بود که با وجود اینکه مدت کمی از حضورش در پرسپولیس می‌گذشت، اما به خوبی از او یاد می‌شود. عملکرد او مقابل لخویا قطر که با پاس پشت پای طارمی و گل زیبای مرحوم هادی نوروزی همراه شد، از جمله صحنه‌هایی است که همیشه در ذهن هواداران پرسپولیس باقی می‌ماند.

این بازیکن اما با وجود عملکرد خوب تنها پس از ۶ ماه حضور در جمع سرخپوشان از پرسپولیس جدا شد.

فرناندو گابریل از زمان حضورش در جمع سرخپوشان تا پایان همکاری و … صحبت‌هایی را در گفت‌وگو با ایرنا انجام داد که در زیر خواهید خواند.

ابتدا از شرایط الانت بگو.

پس از مدت‌ها و در نقل و انتقالات زمستانی به فوتبال برزیل برگشتم و با تیم «پایساندو» که قبلا هم در این تیم بودم، به فوتبالم ادامه می‌دهم.

هنوز هم پیگیر پرسپولیس هستی؟

قطعا. خاطرات خوبی در این تیم دارم. درست است که مدت کمی در پرسپولیس بودم اما همیشه یک هوادار تیم خودم را می‌دانم و مانند یک هوادار هم بازی‌های تیم را دنبال می‌کنم.

شرایط این روزهای پرسپولیس را چطور می‌بینی؟

پرسپولیس شانس اول قهرمانی است. درست است رقابت نزدیک و نفسگیر است اما پرسپولیس از شانس زیادی برای قهرمانی برخوردار است و به طور حتم امید زیادی دارم که تیم امسال قهرمانی را پس بگیرد.

ظاهرا ارتباط نزدیکی هم با هواداران داری. درست است؟

بله. آنها دوستان نزدیک من هستند. همیشه ویدئوهای زمان حضورم در پرسپولیس را برایم می‌فرستند و خاطرات خوبی را برایم زنده می‌کنند. واقعا بازگشت به آن زمان حس و حال عجیبی دارد.

اما یک سوال مهم همیشه وجود داشت. عملکردت بد نبود اما چرا از پرسپولیس جدا شدی؟

هیچ وقت این موضوع نمی‌دانم. همه چیز خوب پیش می‌رفت و به اعتقاد هواداران و کارشناسان و حتی بازیکنان و کادر فنی عملکرد بدی از خودم به نمایش نگذاشتم. همیشه هم هواداران به خوبی از من یاد می‌کنند اما بالاخره این تصمیم مربی بود.

هیچ وقت از برانکو این موضوع را سوال نکردی؟

من بازیکن حرفه‌ای هستم. مربی تفکرات خودش را دارد و من به عنوان بازیکن نمی توانم در مورد آن حرفی بزنم.

مگر تنشی یا چیزی به وجود آمده بود؟

به هیچ وجه. چه در دورانی که در پرسپولیس بودم و چه پس از آن همیشه رابطه خوبی با برانکو داشتم و احترام بین ما حکم فرما بود. رفتار بین ما کاملا حرفه‌ای بود.

با همبازیان سابق خود ارتباط داری؟

خیلی از آنها از دوستان خوبم بودند که خاطرات خوبی را رقم زدند. با طارمی، نوراللهی خوب هستم اما با احمد بیشتر ارتباط دارم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)