سرمربی پرسپولیس می‌گوید بازی با النصر تحت تاثیر اتفاقات خیلی بدی برای تیمش بود.

یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پس از این دیدار اظهار کرد: بازی تحت تأثیر اتفاقاتی خیلی بد برای ما بود، هم مصدومیت مهدی ترابی در دقیقه 5 و سپس اخراج میلاد سرلک. گل اول که یک گل به خودی بود، می‌توانست گل نشود.

*یک اخراج بچگانه کار دستمان داد و بازنده شدیم

وی افزود: با تیم باکیفیتی بازی داشتیم اما اگر حداقل یکی از این اتفاقات نمی‌افتاد و مخصوصا اینکه اگر 10 نفره نمی‌شدیم، چنین نتیجه‌ای به دست نمی‌آمد. نیمه دوم بازی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خوب شروع کردیم، اما یک اخراج بچگانه کار دستمان داد و بازنده شدیم. به تیم خوب النصر تبریک می‌گویم. چنین بازی‌های بزرگی باعث می‌شود که نقاط ضعف‌مان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بیشتر پیدا کنیم و بتوانیم برای بازی‌های بعد قوی‌تر شویم. گفتم؛ اگر این اتفاقات رخ نمی‌داد، این نتیجه به دست نمی‌آمد.

*باید ریکاوری ذهنی خوبی داشته باشیم

گل محمدی تأکید کرد: زمین بازی هم آنقدر خراب بود که هر دو تیم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تحت تأثیر خودش قرار داده بود و آن کیفیتی که بازی باید داشته باشد، نداشت. وقتی دو تیم فنی مقابل هم قرار می‌گیرند، انتظار اینکه بازی قشنگ‌تری از دو تیم ببینیم در این زمین برآورده نشد. متأسفانه نتیجه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در نهایت واگذار کردیم ولی آنچه مهم است این است که بتوانیم هم ریکاوری ذهنی خوب داشته باشیم و هم ریکاوری بدنی و خودمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای بازی بعد آماده کنیم.

*تمام ذهن‌مان برای خنثی کردن رونالدو نبود

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه بازیکنان پرسپولیس نتوانستند هیجان خودشان را مقابل بازیکنانی چون رونالدو کنترل کنند، گفت: رونالدو یکی از بازیکنان خوب بود، ولی بازیکنان تأثیرگذاری دیگری نیز داشتند، خصوصاً در فاز حمله. اینطور نبود که تمام ذهن‌مان معطوف خنثی کردن رونالدو باشد. النصر هافبک‌های کناری و میانی باکیفیتی داشت و هر لحظه خطرناک بودند. در نیمه اول که بازی بدون گل به پایان رسید، نتیجه خوبی بود. نیمه دوم را هم خوب شروع کردیم و صحبتی که در رختکن کرده بودیم فقط می‌خواستیم بازی را ببریم، ولی این اتفاقات افتاد و کارمان را سخت کرد.

گل‌محمدی در واکنش به سؤال خبرنکاری مبنی بر اینکه تمام فعالیت باشگاه پرسپولیس معطوف به مهار رونالدو شده بود و او و تیمش تنها بودند، گفت: در اینکه رونالدو بازیکن افسانه‌ای و یکی از نوادر فوتبال است، شکی نیست. استقبالی که از رونالدو شد نشان‌دهنده عشق و علاقه جوان‌های ایرانی نسبت به فوتبال و شخص رونالدوست. نمی‌خواهم زیاد نسبت به استقبالی که شد، منفی فکر کنم. اگر روی قسمت دیگر قضیه را نگاه کنیم، این مسائل باعث می‌شود جوان‌های ما انگیزه زیادی پیدا کرده و به فوتبال علاقه پیدا کنند و استعدادشان کشف شود. این اتفاق خوب است و باید از حضور رونالدو در کشورمان به شکلی نگاه کنیم که مثبت باشد. جوان‌های ما لایق امکانات بهتری هستند و فوتبال ما سزاوار امکانات بهتری است. ورزشگاه آزادی یکی از بهترین ورزشگاه‌های ایران بود، ولی الان ببینید به چه روزی افتاده است. چنین بازی‌هایی نقطه ضعف‌مان را نشان می‌دهد و شاید تلنگری برای مسئولانی باشد که در فوتبال ما تصمیم‌گیرنده هستند. امیدوارم به خودشان بیایند و بدانند چقدر در بحث سخت‌افزاری و ساختاری مشکلات زیادی داریم. البته صحبتی که وزیر ورزش و جوانان درباره ساخت استادیوم جدید کرد باعث آبروداری از فوتبال کشورمان می‌شود. امیدوارم این صحبت‌ها عملی شود تا استادیوم آبرومندی برای مردم و فوتبال‌مان داشته باشیم.

گل‌محمدی در واکنش به اینکه آیا بازیکنانش تحت تاثیر ستاره‌های النصر بودند که عملکرد ضعیف نیمه نخست حاصل آن شد؟ بیان کرد: ما مقابل تیمی معمولی بازی نداشتیم. النصر یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در آسیاست. این تیم فوق‌‌ستاره‌های زیادی دارد و ما با این امکانات ضعیف بخواهیم خودمان را برنده بدانیم انتظار زیاد درستی نیست. اگر اتفاقاتی که اشاره کردم برای حریف می‌افتاد ما برنده بازی می‌شدیم. برابر تیم باکیفیت و بازیکنان فوق‌العاده بازی کردیم، تیمی که سه روز پیش بازی کرده بود و خیلی‌ها فکر می‌کردند آنها خسته هستند و روز گذشته نیز تمرین نکرده بودند، اما نحوه بازی‌شان نشان‌دهنده کیفیت‌شان بود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: ما با توجه به امکانات‌مان و وضعیتی که داریم سعی کردیم خودمان را آماده این بازی کنیم. نمی‌گویم توان‌مان همین بود، اما دوست داشتم در زمین خوب بازی می‌کردیم و این اتفاقات (مصدومیت ترابی و اخراج سرلک) نمی‌افتاد. در هر صورت تصمیماتی که برای فوتبال ما گرفته شده است، محدودیت‌های زیادی برای باشگاه‌های حاضر در آسیا ایجاد می‌کند. این محدودیت‌ها کار را برای مربیان و باشگاه‌ها سخت کرده است. مشکلات دیگری نیز وجود دارد که نمی‌توانم درباره آنها صحبت کنم. بازیکنان تلاش خود را کردند و انرژی‌شان را گذاشتند، ولی امروز روزی نبود که بتوانیم برنده شویم. این هم به خاطر حوادث بازی بود.

گل‌محمدی راجع به آخرین وضعیت مصدومیت مهدی ترابی و همچنین عدم واریزی بخشی از مطالبات بازیکنان از سوی باشگاه پرسپولیس گفت: ترابی یکی از بازیکنان تأثیرگذار تیم است. این اتفاقی که برای او افتاد شوک منفی برای پرسپولیس بود. مصدومیت در شروع بازی بود و نمی‌دانم مصدومیتش تا چه اندازه است و فکر کنم یک هفته کار دارد تا تمریناتش را شروع کند. اینجا جایی نیست که درباره بحث‌های مالی صحبت کنیم. سعی می‌کنیم برخی چیزها را با توجه به شرایط کنفرانس در بازی‌های آسیایی مطرح نکنیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)