سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پرسپولیس از لحاظ ذهنی برای پیروزی در دربی آماده بود.

یحیی گل محمدی پس از برتری یک بر صفر پرسپولیس مقابل استقلال در نشست خبری اظهار داشت: پیش از صحبت کردن درمورد بازی باید از همه هواداران خوب‌مان به دلیل این جو خوب و انرژی مثبتی که برای ما ایجاد کردند، تشکر کنیم. هواداران هر 2 تیم شور و اشتیاق زیادی به بازیکنان دادند تا بازی خوبی انجام بدهند. از همه طرفدارانی که داخل استادیوم بودند، تشکر می‌کنم. این بازی سخت را خیلی خوب شروع کردیم. هوای گرم امروز هم روی کیفیت هر 2 تیم تاثیر منفی گذاشته بود.

* بازیکنان در رختکن این اراده را داشتند تا دربی را ببرند

وی افزود: شرایط برای هر دو تیم سخت شده بود، زیرا چمن ورزشگاه خشک بود و توپ روی آن حرکت نمی‌کرد. گرمای زیادی هم وجود داشت، بازی برای دو تیم پایاپای بود، اما تسلط بیشتری روی توپ و گردش توپ بیشتری در نیمه اول داشتیم. در شروع نیمه دوم نیز موضوع مهم برای ما گرفتن 3 امتیاز بود. خود بچه‌ها در رختکن این اراده را داشتند تا بازی را ببرند. از لحاظ ذهنی، خودشان را برای بیرون آمدن از زمین با کسب 3 امتیاز آماده کرده بودند.

*برد دربی را به هواداران مان تقدیم می‌کنیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد: با ذهنیت خیلی خوبی در نیمه دوم وارد زمین شدند. خوشبختانه به گل هم رسیدیم. در ادامه هم تیم حریف فشار بیشتری به ویژه روی توپ‌های بلند آورد، اما بازیکنان ما در خط دفاعی، به ویژه دروازه بان تیم توانستند بیشتر این توپ‌ها را دفع کنند. خدا را شکر توانستیم به 3 امتیاز این بازی دست پیدا کنیم. از بازیکنانمان واقعا تشکر می‌کنم، زیرا برای تمام کردن دربی به سود خودشان خیلی تحت فشار بودند. با وجود این با ذهنیت خوبی وارد زمین شدند و حق‌شان را هم که 3 امتیاز بود به دست آوردند. این برد را به تک تک هواداران تبریک گفته و به آنها تقدیم می‌کنیم.

*تنها به پیروزی در 3 بازی آینده فکر می‌کنیم

گل‌محمدی در خصوص اینکه با برد امروز پرسپولیس، شانس قهرمانی در هفته‌های آتی بین این تیم و سپاهان وجود دارد، و فکر می‌کند برای قهرمانی چقدر شانس دارند، گفت: به تنها چیزی که در لیگ فکر می‌کنیم این است که سه بازی آینده را ببریم. این وظیفه اصلی ما است و تمرکز ما روی همین دیدارهاست. فقط باید کار خودمان را انجام بدهیم و امیدوار باشیم سپاهان هم امتیاز از دست بدهد. اولین کاری که موظف هستیم آن را انجام بدهیم بیرون آمدن از سه بازی آینده با برد است. به هر حال اتفاقات فوتبالی هم باعث می‌شود در نهایت قهرمان شویم. به بازیکنانم این مسئله را گفته‌ام تنها چیزی که برای ما مهم است، بازی بعدی با گل گهر در جام حذفی است. سپس بازی مهم‌تر با پیکان را پیش رو داریم. بازی به بازی پیش می‌رویم و امیدوارانه جلوتر می‌رویم.

*دربی همیشه برای داوران مانند یک کابوس می‌ماند

وی در مورد اظهارنظر ساپینتو مبنی بر اینکه نحوه قضاوت پیام حیدری به شکلی بود که استقلال نتوانست بازی خودش را انجام بدهد، گفت: ما بازی را برده‌ایم و اگر بخواهم از داور تعریف کنم، همه می‌گویند به خاطر پیروزی است، اما واقعا باید از تیم داوری تشکر کنیم. بازی را خوب سوت زدند، به هر صورت دیدار سختی بود. دربی همیشه برای داوران مانند یک کابوس می‌ماند و باید یک بازی سخت را قضاوت کنند، اما تیم داوری به ویژه پیام حیدری عملکرد خیلی خوبی داشتند. به آنها خسته ‌نباشید می‌گویم.

*در نیمه دوم به بازیکنان دو نکته فنی را گفتم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه بین دو نیمه به وسط زمین آمد و در حلقه اتحاد شاگردانش شرکت کرد، آیا این موضوع دلیل خاصی داشت، پاسخ داد: دو نکته فنی را به آنها گفتم. صحبت دیگری که با بچه‌ها داشتم، این بود که فقط در این بازی به فکر برد باشند. به آنها گفتم اگر قهرمانی می‌خواهند فقط 45 دقیقه پیش رو دارند و باید با تمام وجودشان بازی کنند تا برنده شوند. این اتفاق هم افتاد.

*عیسی دوران سختی را پشت سر گذاشت و حقش است این گل ها را بزند

گل‌محمدی در مورد بازگشت عیسی آل کثیر پس از مصدومیت و گل‌زنی او در این مسابقه اظهار داشت: عیسی پس از مصدومیت، دوران خیلی سختی را گذراند و خیلی دیر عمل جراحی‌اش را انجام داد، اما به هر صورت دوران دوری‌اش از فوتبال، روی کارش مقداری تاثیر منفی گذاشته بود. رفته رفته خیلی بهتر شد و با انرژی خیلی خوبی در تمرینات شرکت کرد. حق‌اش است این گل‌ها را بزند و چنین شادی‌هایی که کند. آل کثیر برای رسیدن به اینجا خیلی زحمت کشیده،‌ او دوران خیلی سختی را پشت سر گذاشته تا بار دیگر به سطح اول فوتبال بازگردد. امیدوارم همین روند را خوب ادامه بدهد.

*ترکیب تهاجمی پرسپولیس قدری ریسکی بود

وی در مورد ترکیب تهاجمی پرسپولیس در دربی پاسخ داد: این ترکیب مقداری ریسکی هم بود. با توجه به اینکه رفتار و نوع بازی سروش رفیعی حمله‌ای است، از او خواسته بودم به دفاع هم کمک کند. واقعا این کار را هم تا جایی که توانست خوب انجام داد. هم در کار دفاع و هم حمله تاثیرگذار بود، اما این ترکیب و کار ریسکی ما جواب داد. شاید تصمیم خوبی گرفتیم. من از هر بازیکنی در هر پستی و با هر کیفیتی، وقتی توپ را در اختیار نداریم می‌خواهم دفاع کند. از رفیعی خواستیم در کار حمله و دفاع شرکت کند و خیلی خوب هم این کار را انجام داد. انرژی خوبی برای این کار سخت گذاشت. او یک مهره هجومی است و خلاقیت زیادی دارد. شاید می‌توانستیم از سروش در خط حمله استفاده کنیم، اما از آن طرف از مهاجمان ما کم می‌شد. این تغییر جابجایی خوب بود، و رفیعی خیلی خوب از عهده کارهایی که به عهده او سپردیم، برآمد.

*حضور دونادونی؟ شیطنتی بود که برخی انجام دادند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه با پیروزی شاگردانش در دربی اکنون روبرتو دونادونی، باید چه کار کند، گفت: اگر در مورد مسائل فنی سوال کنید بهتر است. شیطنتی بود که در مورد این فرد انجام شد.

*باید برای تیم ملی، استقلال و پرسپولیس ورزشگاه مجهز بسازیم

گل‌محمدی در خصوص اینکه پرسپولیس میزبان این بازی بود، اما نه‌تنها هواداران این تیم بلکه استقلالی‌ها خاطره خوبی از ورود به ورزشگاه در این بازی نداشتند، عنوان کرد: ورزش به ویژه فوتبال، امر به معروف است و همه این را می‌گویند. یکی از بخش‌های مهم و حیاتی برای جامعه همین ورزش است. فوتبال هم هواداران زیادی در جامعه دارد. خیلی خوب است که مسئولان و تصمیم‌گیران در این بخش بیایند و یک استادیوم درست کنند. اکنون زمان این کار است. اگر اکنون ورزشگاه نسازیم، چه زمانی باید برای پرسپولیس، استقلال و تیم ملی این اتفاق بیفتد؟ باید برای این تیم‌ها یک ورزشگاه مجهز درست کنیم. باید یک همت و اراده وجود داشته باشد.

*وقتی از تونل ورزشگاه آزادی رد می شوید، حس می‌کنید تونل وحشت است

وی افزود: اینکه بخواهیم به استادیوم 50 سال قبل بیاییم و به هر جایش نگاه کنیم یک سوراخ و مشکل ببینیم درست نیست. وقتی از تونل ورزشگاه آزادی رد می‌شوید حس می‌کنید تونل وحشت است. باید نسبت به آینده ورزش و فوتبال کشورمان تعهد بیشتری داشته باشیم. این آبرو و حیثیت فوتبال ایران است. برای حفظ آبروی ایران، ورزش و فوتبال کشورمان باید دست به یک کار خیلی بزرگ بزنیم و تصمیم‌گیری خوبی داشته باشیم تا تیم‌های بزرگی مثل پرسپولیس، استقلال و تیم ملی استادیوم مجهز و خوبی داشته باشند. باید آبرومندانه جلو برویم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اظهار داشت: وقتی برای برگزاری جام باشگاه‌های آسیا به کشورهای حوزه خلیج فارس یا کشورهای شرق آسیا می‌رویم، و امکانات را می‌بینیم، فقط به در و دیوار نگاه می‌کنیم. برای کشور ما زشت است. من، خودم واقعا خجالت می‌کشم وقتی تیم‌های خارجی به آزادی می‌آیند و این ورزشگاه را در این وضعیت می‌بینند. من یک ایرانی هستم و به من برمی‌خورد. آدم خجالت‌زده می‌شود. امیدوارم مسئولان در مورد این مسئله فکری اساسی کنند. دیدید در همین استادیوم نصفه و نیمه دست‌کم 60 هزار تماشاگر آمده بود، در حالی که گفته بودند 15 هزار نفر بیشتر گنجایش ندارد. این برای فوتبال و ورزش کشور ما سرمایه خیلی بزرگی است. باید از سرمایه‌های خود خوب استفاده کنیم و به مسیری برویم که به سمت پیشرفت باشد. شاید اگر از 20 یا 30 سال قبل به این طرف نگاه کنیم، مدام در زمینه امکانات در حال پس‌رفت هستیم. خیلی ضعیف شده‌ایم و در سخت‌افزارها خیلی مشکل داریم. امیدوارم اتفاقات خوبی بیفتد و تصمیمی گرفته شود تا از آبروی کشور دفاع و محافظت کنیم. همه مسئولان باید به این اصل فکر کنند.

*فرجی تاکتیک استقلالی ها را خنثی کرد

گل محمدی در مورد پرس شدید استقلال در نیمه اول و بستن فضاها توسط پرسپولیس در نیمه دوم، و اینکه آیا بین دو نیمه تاکتیک تیمش عوض شد، گفت: با آوردن آل کثیر می‌خواستیم به فضای پشت دفاع حریف برسیم. در کل تاکتیک پرسپولیس خیلی عوض نشد، اما اگر بازی صفر بر صفر هم ادامه داشت، هجومی‌تر می‌شدیم. اطمینان داشتم می‌توانستیم باز هم نتیجه را به سود خود تمام کنیم. در نیمه دوم هم با توجه به فشار حریف، مقداری دفاعی‌تر بازی کرده و توانستیم فضاها را ببندیم. تنها کاری که استقلالی‌‌ها انجام می‌دادند ارسال پاس‌های بلند بود که آن هم با اضافه کردن فرشاد فرجی توانستیم خنثی کنیم.

*شرایط حضور دیاباته در دربی 100 درصد نبود

وی در مورد دلیل غیب شیخ دیاباته در لیست بازی امروز اظهار داشت: او مصدومیت قدیمی داشت و شرایطش برای این بازی صد درصد نشده بود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)