سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: با توجه به سختی کار و جو فوق‌العاده‌ای که هواداران تراکتور ساخته بودند نتیجه خیلی خوبی گرفتیم.

یحیی گل‌محمدی پس از پیروزی یک بر صفر پرسپولیس مقابل تراکتور در نشست خبری اظهار داشت: فکر می‌کنم بازی خیلی جذابی بود، البته برای ما. با توجه به سختی کار و جو فوق‌العاده‌ای که هواداران تراکتور ساخته بودند نتیجه خیلی خوبی گرفتیم.

وی ادامه داد: از هواداران اندک‌مان تشکر می‌کنم که ما را تشویق کردند. شاهد فرهنگ خوب هواداری در استادیوم بودیم. از همه هواداران تشکر می‌کنم. بازی زیبایی را در مجموع دیدیم و توانستیم به گل برسیم. 10، 15 دقیقه از نیمه اول بازی را به حریف دادیم، اما در دقایق دیگر توانستیم موقعیت گل بسازیم و در ضدحملات خطرناک باشیم. علیرغم اینکه بازی سختی‌های زیادی داشت، بچه‌ها بازی خوبی انجام دادند و به غیرت و شرف آنها درود می‌فرستم. با وجود مشکلات زیاد که توجهی به آنها نمی‌شود توانستیم سه امتیازی باارزش را بگیریم.

سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: از بازیکنانم فقط می‌توانم تعریف کنم، چون واقعاً بازی سختی بود. تراکتور تیمی جوان و خطرناک در فاز حمله است ولی بازیکنان ما امروز اراده برد داشتند و توانستند بازی خیلی خوبی انجام دهند. نمی‌دانم با چه زبانی از آنها تشکر کنم و فقط می‌توانم به غیرت‌شان درود بفرستم. امیدوارم این نتایج را بتوانیم ادامه دهیم؛ علیرغم مشکلاتی که ادامه دارد. امیدوارم با حمایت هواداران و دلگرمی آنها راه‌مان را ادامه دهیم.

گل‌محمدی درباره اینکه به نظر می‌رسید تیمش آنالیز خوبی از تراکتور داشته است، گفت: آنالیز هم بخشی از فوتبال است. جا دارد از همه بچه‌های فنی و آنالیزمان تشکر کنم. این حاصل یک کار جمعی است و همه در این برد دخیل هستند. ما توانستیم شناخت خوبی از حریف داشته باشیم. با توجه به اینکه تراکتور یک بازی بیشتر انجام نداده بود، شناخت ما بیشتر فردی بود. تراکتور تیمی پرمهره است و با تعویض‌هایی که در نیمه دوم انجام دادند به نظرم پتانسیل اینکه یکی از مدعیان قهرمانی شوند را دارند.

«شما تاکنون دو بار تیمِ تحت هدایت خمس را شکست دادید، کدام تراکتور را قوی‌تر می‌دانید؟ آیا به نظرتان این تیم آمادگی تیم فصل قبل را داشت؟»، وی در پاسخ به این دو سؤال خاطر نشان کرد: به هر حال خمس تأثیرات خوبی به وجود آورده است. مثلاً بازیکنان خوبی جذب کرده است. هم تیم امسال و هم تیم سال قبل تراکتور جزو تیم‌های خطرناک لیگ بودند. البته تراکتور تغییرات زیادی در خط دفاع داشته است، ولی در خط حمله تیم زهرداری است. تیمی به تراکتور فضا بدهد آنها می‌توانند موقعیت‌های زیادی خلق کنند. به نظرم امروز بچه‌ها می‌دانستند از بازی چه می‌خواهند و در فاز دفاعی عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند. به جز یکی دو مورد که تراکتور روی دروازه ما خطرناک بود در مابقی صحنه‌ها آنها توانستند بازی را کنترل کنند. ما هم دفاع تیمی خوب داشتیم و هم دروازه‌بان‌مان واکنش دفاعی خوبی داشت. به نظرم بازی سختی بود، ولی نمایش خوبی داشتیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به اینکه به نظر می‌رسد تیمش تمام‌کننده خوبی ندارد و به همین دلیل بعد از به ثمر رساندن گل سعی می‌کند از گل زده‌اش حفاظت کند، گفت: خیر، اینطور نیست. ما دوست نداریم توپ دست حریف باشد. وقتی گل جلو هستید ناخواگاه و به صورت ذاتی تیم دفاعی‌تر می‌شود، ولی ما در ضد‌حملات نشان دادیم می‌توانیم موقعیت‌های خوبی بسازیم. ما می‌توانستیم کار را تمام کنیم و به گل‌های دوم و سوم برسیم. خیلی مهم است بعد از اینکه توپ را از دست می‌دهید دفاع تیمی خوبی داشته باشید و فکر می‌کنم امروز این اتفاق افتاد. ما زمانی که می‌توانستیم از جلو پرس کردیم. این هم یک نوع دفاع کردن است و به نظرم هر زمانی این کار را انجام دادیم توپ را زود از حریف گرفتیم.

*در 7 سال اخیر 6 بار قهرمان شدیم و این وضعیت ماست

وی خاطرنشان کرد: تیم های عربستانی یک جورایی از فوتبال آسیا فاصله می‌گیرند و به سمتی می روند که احساس می کنیم برای آسیا نمی‌جنگند و هدف های بزرگتری دارند. این نگاهی است که شاید اغراق بیشتری داشته باشد. آنها هدف های خودشان را دارند. تیم های عربستانی و قطری هزینه های زیادی می‌کنند اما در هر صورت امسال محدودیت هایی با قوانین جدید وجود دارد. مشکلات مالی هم وجود دارد. در 7 سال اخیر 6 بار قهرمان ایران شدیم اما این وضعیت باشگاه ماست. پاداشی از فدراسیون داده نشده و امکاناتی هم نگرفتیم. این تیم رها شده و توجهی به آن نمی‌شود. باید با حریفانی مسلح بازی کنیم.

*با آبروی باشگاه بازی نمی‌کنم

گل محمدی عنوان کرد: یکسری مسائل را نمی‌شود گفت چون با آبروی باشگاه بازی نمی‌کنم. امسال هیچ دریافتی نداریم. از دو سال قبل طلب داریم. اگر در آسیا موفقیت می خواهیم همه باید کمک کنند. 20 روز دیگر زمین تمرین ما از بین می‌رود و زمین تمرین نداریم. نمی شود وارد جزییات شد اما بازیکنانم توجه بیشتری می‌خواهند. چرا پرسپولیس، سپاهان، استقلال یا تراکتور دنبال بازیکنان چند میلیون دلاری نمی روند؟ اگر لیگ ما حرفه ای است باید اسپانسرهای خوب، حق پخش و .. وجود داشته باشد. دیدگاه ما حرفه ای نیست و هدف اصلی برگزار کنندگان تمام شدن بازی هاست. در این 7 سال 6 قهرمانی آوردیم اما هزار تومان پاداش نگرفتیم. منبع درآمدزایی نداریم. مشکلات زیادی در فوتبال ایران است. بارها گفته شده اما توجهی نمی شود. نگاه حرفه ای و سرمایه ای در فوتبال ایران نداریم. استعدادهای خوبی داریم. هواداران خوبی داریم. 70 هزار نفر یا نزدیک به 100 هزار نفر برای یک بازی به ورزشگاه آمدند. این سرمایه بزرگی است تا تیم ها را قوی کنیم. نگاه کلانی به ورزش وجود ندارد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)