سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به اتفاقات اخیر کشور از مسوولان خواست برای بازگشت آرامش به جامعه، زمینه آزادی دانشجویان و معترضان سریع‌تر فراهم شود.

یحیی گل‌محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت تیم فوتبال پرسپولیس اظهار کرد: بعد از چند روز تعطیلی، از امروز تمرینات خودمان را پیگیری می‌کنیم و سه بازی تدارکاتی هم پشت سر می‌گذاریم و بعد از ۷ آذر اردویی در امارات برگزار خواهیم کرد و تا ۱۷ آذر آنجا هستیم و دو بازی تدارکاتی هم در این اردو برگزار خواهیم کرد و برمی‌گردیم و خودمان را برای داربی آماده می‌کنیم. باید ببینیم وضعیت تیم ملی چطور خواهد شد. اگر ان‌شالله تیم ملی از گروهش صعود کرد که بازیکنان ملی‌پوش ما با تیم ملی خواهند ماند و اگر این اتفاق رخ ندهد، به ما اضافه خواهند شد.

او درباره شرایط تیم ملی فوتبال ایران در آستانه جام‌جهانی قطر گفت: تیم ملی یک بازی تدارکاتی داشت و این بازی‌ها به شناخت مربیان کمک می‌کند. تیم ملی بازی مفیدی را پشت سر گذاشت چون باعث می‌شود بازیکنان هماهنگ‌تر شوند. جدایی از نتیجه و نوع بازی که ارائه شد، بازی برابر نیکاراگوئه برای تیم ملی مفید بود.

گل‌محمدی تصریح کرد: کی‌روش یک هفته زودتر لیگ را تعطیل کرد و در این مدت ۴۰ تا ۵۰ درصد ترکیب اصلی خود را در اختیار داشت و با آن‌ها تمرین کرد. فکر می‌کنم با این تمرینات شناخت کی‌روش از بازیکنان بیش‌تر شد. با توجه به زمان برگزاری جام‌جهانی همه تیم‌ها فقط از ۱۰ روز قبل از بازی‌ها بازیکنان‌شان را در اختیار گرفتند و از طرف دیگر بازیکنان در شرایط مسابقه به تیم‌های ملی خود اضافه می‌شوند. از آن‌جایی که تیم‌ها اردوهایی را کنار هم نداشتند، تیم‌ها از نظر اجرای تاکتیک‌ها به مشکلاتی می‌خورند. به ویژه در شروع جام‌جهانی این مشکل وجود دارد اما با گذشت زمان کیفیت بازی‌ها بهتر خواهد شد و مربیان می‌توانند با بازی‌های بیش‌تر تاکتیک‌های خود را اجرایی کنند. امیدوارم که در هر صورت بازی‌های خوبی ببینیم و بتوانیم از بازی‌ها استفاده کنیم.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که نخستین بازی ایران در جام‌جهانی برابر انگلیس چقدر سخت خواهد بود؟ تصریح کرد: قرعه خوبی برای ما به دست آمد که با انگلیس اولین بازی به میدان برویم. هیچ‌کس انتظار ندارد ایران برابر انگلیس به پیروزی برسد و بازیکنان ایران راحت‌تر بازی می‌کنند. من کاری به نتیجه ندارم و جدایی از نتیجه، تیم ایران با یک تیم بسیار خوب بازی می‌کند و می‌تواند با تجربه بهتر خود را برای مصاف برابر ولز و آمریکا آماده کند. در بازی اول هر نتیجه‌ای به دست بیاید، ما استفاده خودمان را از این بازی می‌بریم و شانس خوبی برای بازی‌های بعدی داریم.

او در پاسخ به این سوال که چقدر امیدوار است که تیم ملی ایران از گروهش در جام‌جهانی قطر صعود کند؟ گفت: تیم خوب و قوی داریم و باید به خودمان ایمان داشته باشیم و خودم احساس می‌کنم امسال سالی است که تیم ملی ایران می‌تواند از گروهش صعود کند. کار سختی است اما شدنی است و با همدلی بازیکنان و کادر بازی‌های خوبی را انجام بدهند.

گل‌محمدی در پاسخ به این سوال که آیا از سوی فدراسیون فوتبال با او برای هدایت تیم ملی فوتبال ایران بعد از جام‌جهانی صحبت شده است یا خیر؟ گفت: نه، چنین شایعه‌ای صحت ندارد و کسی درباره تیم ملی با من صحبت نکرده و خودمم همه تمرکزم روی پرسپولیس است. ما تیم خوبی داریم و باید از این شرایط خوب استفاده کنیم و امسال برای ما مهم است و برای کسب قهرمانی همه تلاش‌مان را انجام می‌دهیم و بحث‌های مرتبط با تیم ملی هم حاشیه‌ای است و قویا آن‌ها را تکذیب می‌کنم.

او در پایان گفت: همه ما روزهای سختی را گذراندیم. شرایط دشواری برای مردم ما بود و خانواده‌های زیای متاسفانه عزیزان‌شان را از دست دادند. از مسوولان می‌خواهیم که نسبت به آزادی دانشجویان و معترضان سریع‌تر اقدام کنند تا آن‌ها زودتر به آغوش خانواده‌هایش برگردند و آرامش به جامعه برگردد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)