سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ابراز امیدواری کرد، این تیم روزهای بهتری داشته باشد.

یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از دیدار با شهر خودرو در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: من ابتدا خدا قوت و خسته نباشید به کادر درمانی‌مان می‌گویم و از همه آنها تشکر و قدردانی می‌کنم. در این روزها کار این عزیزان سخت‌تر می‌شود. امیدوارم روزهای بهتری داشته باشیم. از مردم هم می‌خواهم تا جایی که می‌توانند پروتکل‌ها را رعایت کنند تا کمتر اتفاقات بد بیفتد. در این شرایط اقتصادی بد و این کرونا فقط باید خودمان به هم کمک کنیم. از مردم می‌خواهم به فکر دیگران و خانواده خودشان باشند. مطمئنا اگر کسی بتواند رعایت کند و به مردم به لحاظ اقتصادی کمک کند زودتر همه چیز خوب می‌شود.

وی افزود: یک عرض تسلیت هم دارم به مناسب شهادت شهید فخری‌زاده. از همین‌جا هر تروری را محکوم می‌کنیم. هر جای دنیا که چنین اتفاقی رخ دهد، آن را محکوم می‌کنیم. برای خانواده او هم آرزوی صبر و شکیبایی دارم.

سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: ما در هفته چهارم با شهر خودرو بازی داریم. شهر خودرو تیمی است که با دوندگی خوب فوتبال خوبی را ارائه می‌کند. فکر می‌کنم فردا روز سختی داریم. جوانگرایی خوبی هم در شهر خودرو انجام شده است. به رحمتی و حمیداوی نیز تبریک می‌گویم به خاطر تیم خوب‌شان. ما شرایط خاصی داریم و باید ۲۰ روز دیگر فینال آسیا را برگزار کنیم. شرایط به نحوی است که باید هماهنگی لازم را برای بازیکنانی که قرار است در آن مسابقه برای ما بازی کنند، به وجود بیاوریم. می‌دانم هواداران‌مان روزهای سختی را پشت سر می‌گذارند و باید بگویم هم لیگ و هم فینال آسیا برای ما مهم است، ولی باید اولویت‌بندی کنیم که تیم با آمادگی کامل به فینال برسد. شرایط برای ما خیلی حساس است. هم باید در نتیجه‌گیری خوب عمل کنیم و هم برای فینال آسیا آماده شویم. قطعاً بازیکنانی در جمع ما نیستند و به هر نحوی چه محرومیت و چه نامهربانی‌ها، شرایط خاصی داریم. باید به نبودن این بازیکنان عادت کنیم و از بازیکنانی که قرار است در فینال برای ما بازی کنند بیشتر استفاده کنیم تا آماده شوند و در شرایط مسابقه قرار بگیرند. این سیاست ماست و امیدوارم نتیجه لازم را هم در لیگ و هم در آسیا بگیریم.

گل‌محمدی درباره اینکه آیا درخواستی برای تعویق مسابقات لیگ جهت حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا داشته است یا خیر، گفت: خیر، درخواست تعویق نداشتیم. از سازمان لیگ هم به خاطر همکاری خوبی که داشته است، تشکر می‌کنم. ما خواستیم بازی با ذوب‌آهن یک هفته قبل از بازی فینال آسیا باشد. سه بازی آینده به ما کمک می‌کند تا به شرایط مسابقه برگردیم، البته باید خیلی مراقب باشیم تا کسی کرونا نگیرد و مشکلی برایش پیش نیاید، ولی این بازی‌ها به ما کمک می‌کند تا در شرایط مسابقه قرار بگیریم و با آمادگی به فینال برویم.

وی در واکنش به این موضوع که تیمش در سه بازی گذشته تنها یک گل به ثمر رسانده است، گفت: در هر سه بازی موقعیت‌های نسبتاً خوبی به دست آوردیم. هر تیمی هم جلوی ما بازی می‌کند با لایه‌های دفاعی زیادی به زمین می‌آید. خلق فرصت واقعاً سخت است. البته از لحاظ آماری وضعیت خوبی داریم، اما در زدن ضربات آخر کم دقت بودیم. در بازی با نفت مسجدسلیمان هم اگر پنالتی ما گل می‌شد شرایط خیلی فرق می‌کرد و حریف باز می‌شد. در مجموع از موقعیت‌های گل‌مان خوب استفاده نکردیم. همانطور که گفتم شرایط خاصی داریم و باید به بازیکنانی که تا الان کمتر بازی کردند و قرار است در فینال آسیا برای ما بازی کنند، بیشتر میدان بدهیم. نمی‌گویم کفیت‌شان فرق دارد، ولی فکر می‌کنم به لحاظ هماهنگی هنوز مشکل دارند. به نظرم سه بازی آینده به ما کمک می‌کند تا بازیکنان به شرایط خوب برسند. می‌دانم هواداران دلهره زیادی دارند و دوست دارند پرسپولیس در همه مسابقات نتیجه بگیرند، ولی یکسری مشکلات داریم که همه می‌دانند. ما یک مأموریت داریم و یک هدف را دنبال می‌کنیم و برای رسیدن به آن هدف به هواداران‌مان قول می‌دهم تا آخرین قطره خون‌مان و تا آخرین توان‌مان می‌جنگیم و کم نمی‌آوریم و تا آخرین لحظه تلاش‌مان را می‌کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره جریمه ۱۰ میلیونی‌اش از سوی کمیته انضباطی به دلیل اعتراض به داوری در دیدار با صنعت نفت آبادان گفت: نمی‌دانستم ۱۰ میلیون جریمه شدم. به هر حال نصفش را از اکبریان (داور دیدار پرسپولیس – صنعت نفت) می‌گیریم و نصفش را هم خودمان می‌دهیم (با خنده).

«جدایی علیپور و ترابی و همچنین محرومیت آل‌کثیر چقدر در عدم گلزنی پرسپولیس تأثیرگذار بوده است؟»، گل‌محمدی در واکنش به این پرسش تصریح کرد: البته خیلی از زمان جدایی این دو بازیکن‌ گذشته است، ولی بخش عمده‌ای از وظیفه گلزنی تیم ما را آنها بر عهده داشتند. خواه یا ناخواه مشکلات پیش می‌آید، فقط می‌توانیم با تمرینات بیشتر بخشی از این مشکلات را برطرف کنیم. آل‌کثیر هم بازیکن تأثیرگذاری برای ما بود و روی او حساب کرده بودیم. واقعاً حیف شد. هنوز باورش برای ما سخت است و جای سؤال زیادی است که چرا این بازیکن را شش ماه محروم کردند. به هر حال این اتفاقات افتاده است. البته اتفاقات زیادی هم بعد از آن افتاد، جدایی شجاع بعد از رسیدن به فینال و مشکلات زیاد که هنوز هم برای من قابل قبول نیست که چرا این همه فشار روی ما بود. هر چقدر هم فکر می‌کنم به نتیجه نمی‌رسم، این همه مشکلات غیرطبیعی بود. راهی نداریم جز اینکه تمرکزمان روی تیم‌مان و آینده باشد. ان‌شاءالله که بتوانیم جواب صبر هواداران را بدهیم. آنها خیلی اذیت شدند و خودمان هم شرایط سختی را پشت سر گذاشتیم، ولی در هر صورت این اتفاقات افتاده است و نمی‌شود کاری کرد. الان باید به فکر آینده باشیم.

وی در پایان گفت: من فقط از هواداران می‌خواهم مثل گذشته که پشتیبان ما بودند و همه جوره ما را حمایت کردند، این حمایت‌ها ادامه داشته باشد. من در فضای مجازی می‌بینم که این اتفاقات خوب می‌افتد و از همه هواداران تشکر می‌کنم. امیدوارم رو سفید باشیم و بتوانیم جواب محبت آنها را بدهیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)