پرسپولیس نیوز: مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران از باقی ماندن باشکاه نفت تهران در پایتخت خبر داد و رفتار مالک این باشگاه را غیر حرفه‌ای خواند.

رضا گل‌محمدی درباره احتمال فسخ قرارداد بازیکنان تیم نفت تهران و اینکه جهانیان او را سرمربی نفت معرفی کرده، گفت: در مدیریتی که می‌توان اسطوره‌ای مثل علی کریمی را به راحتی عزل و نصب کرد, بعید نیست که من هم به عنوان مربی نفت انتخاب شوم و دیگر جای تعجب نیست. امیدوارم این حرکات غیر حرفه‌ای از فوتبال‌مان رخت برکند.

وی با اشاره تعطیلی تیم‌های پایه و بانوان نفت تهران ادامه داد: بنده از همان روز اول وظیفه سازمانی خودم را دنبال کرده‌ام. درباره اتفاقات آکادمی باشگاه همانطور که خودشان هم اعلام کردند شرایط خیلی خوب نبوده است. در این مشکلات باشگاه نفت, سازمان لیگ فوتبال و مجمع واگذاری باشگاه نفت هم باید به مسؤلیت‌شان عمل کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران افزود: هم در سایت اداره کل و هم در مصاحبه من با رسانه‌ها موجود است که شفاف گفتم, همه مسؤلیت دارند و باید به مسؤلیت‌شان در قبال نفت عمل کنند. در کمیسیون اصل ۹۰ بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که صلاحیت مدیریت در این وضعیت در باشگاه نفت وجود ندارد. حال سؤال اینجاست که تعیین تکلیف توسط مجمع نفت چرا اینقدر طول کشیده است.

وی درباره حضورش در سازمان لیگ یادآور شد: بر حسب وظیفه به اینجا آمده‌ام تا با بازیکنان نفت جلسه‌ای داشته باشیم  و بعد از آن نیز با مجمع نفت صحبت می‌کنیم و بعد از ظهر گزارشی در این‌باره به وزیر ورزش می‌دهم. با تلاش همه عزیزان اجازه نخواهیم داد که نفت تا پایان هفته در بلاتکلیفی بماند. قطعاً نفت در تهران و در لیگ برتر می‌ماند و انشالله بازیکنان نیز به کارشان در این باشگاه ادامه خواهند داد.

گل‌محمدی عنوان کرد: به عنوان کسی که مسؤلیت دارم و کسی که فوتبالی هستم نباید اجازه دهیم که این بازیکنان به سمت نا امیدی بروند. علت حضور من در اینجا (سازمان لیگ) هم همین است. اداره کل ورزش استان یکی از بخش‌ها است و با همکاری بقیه نباید اجازه دهیم این بلاتکلیفی ادامه پیدا کند.

وی درباره اظهارات جهانیان خاطرنشان کرد: ایشان دیگر مالک باشگاه نفت نیست و از نظر کمیسیون اصل ۹۰ دیگر مجوز فعالیت در این باشگاه را ندارد. شرح وظایف مجمع نفت مشخص است و این مجمع باید شرح وظایف جهانیان را مشخص و مدیر جدید را به ما معرفی کند. به محض اینکه فردی را به عنوان مالک معرفی کنند تصمیم‌گیری خواهیم کرد و مجوز را صادر می‌کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با اشاره به اینکه مشکلی شخصی با جهانیان ندارد ادامه داد: اگر با جهانیان مشکلی شخصی داشتم از همان ابتدا مجوز را صادر نمی‌کردم. چرا آن زمان که مجوز برای آنها صادر شد, مشکلی وجود نداشت؟ مسئله‌ای که مشخص است این است که باشگاه نفت به ۳ بندی که تعهد کرده بود عمل نکرده است. اگر همین الان هم آن ۳ بند را انجام دادند, همین فردا بیایند و من مجوزشان را صادر کنم.

گل‌محمدی در رابطه با عدم صدور مجوز برای جهانیان خاطرنشان کرد: واقعیت این است که از شرایط بازیکنان نفت, وضعیت این باشگاه مشخص است. جهانیان به ما نامه زد و امضا کرد که ۳ بند را انجام خواهد داد. شما ببینید کدام را انجام داده است؟ ایشان فقط برای بند اول که مربوط به مالیات بود را از وزیر اقتصاد دستور گرفت و هنوز هم حتی پولی پرداخت نکرده است. اگر جهانیان به بازیکنان و کادر فنی پول داده بود الان دچار این مشکلات نبودیم. باید همه قبول کنیم که جهانیان رفتاری غیر حرفه‌ای در فوتبال دارد و ما نباید اجازه دهیم که این رفتار‌ها در فوتبال نهادینه شود.

وی در ادامه با اشاره به وعده‌هایی که جهانیان در ابتدا داده بود, اظهار داشت: گفته می‌شد من اسپانسر ۲ میلیاردی برای نفت می‌آورم و دیگر موارد اما بدون اهانت می‌گویم, کسانی که فوتبالی هستند می‌دانند این وعده‌ها چقد رویا پردازانه است. برطرف شدن مشکلات کنونی نفت بر می‌گردد به مجمع این واگذاری این باشگاه است که امیدوارم بعد از این جلسات همه پا پیش بگذارند و به وظایف‌شان عمل کنند. مسؤلیت کلی با اداره کل ورزش نیست اما من با توجه به عرقی که به فوتبال دارم تمام تلاشم را می‌کنم تا کارها پیش برود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در پاسخ به این سؤال که آیا بهتر نبود در انتخاب مالک باشگاه کمی سختگیرانه‌تر تصمیم گیری می‌شد؟ گفت: این مسائل پیش بینی شده بود و من هم تاکید داشتم که تضمین‌های لازم جدی گرفته شود اما اگر می‌توانستیم تمام هزینه‌های کار را در طول فصل داشته باشیم, دیگر دچار این مشکلات نمی‌شدیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)