سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد، تیمش با هدف کسب سه امتیاز دیدار مقابل استقلال فردا به میدان می‌رود، اما برای دستیابی به این هدف بی‌محابا حمله نخواهد کرد.

یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از دیدار شاگردانش مقابل استقلال در دربی ۹۸ اظهار داشت: قبل از اینکه درباره بازی صحبت کنم جا دارد از همه هموطنان بخواهیم در روزهای آخر سال به فکر دیگران باشیم. شرایط اقتصادی برای خیلی‌ها سخت است و باید شرایط زندگی را برای هم بهتر کنیم. باید کارهای خیرمان را در روزهای آخر سال از یاد نبریم تا در نهایت شرایطی پیش بیاید که مردم در رفاه کامل باشند.

وی در ادامه افزود: دربی بازی حساسی است و نمی‌توانیم بگوییم حساسیتی ندارد. دربی برای مردم ما جذاب و دیدنی بوده و با احساسات زیادی همراه بوده است. شرایط دربی به گونه‌ای است که هر تیمی در کار حمله و دفاعی تمرکز داشته باشد، می‌تواند موفق باشد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته‌اند، خاطرنشان کرد: تمرینات تاکتیکی در نظر گرفته‌ایم که مهمترین آن امروز خواهد بود. امیدواریم با توجه به انگیزه زیادی که برای این بازی و کسب برد داریم، عملکرد خوبی داشته باشیم. درست است از نظر جدولی تیم ما بیشتر به پیروزی نیاز دارد، ولی برای برد باید با تمرکز بالا عمل کنیم. باید کنترل روحی و روانی خوبی در بازی داشته باشیم و با توجه به شرایط دو تیم، در نهایت بازی خوبی را از دو تیم شاهد باشیم.

گل‌محمدی همچنین خاطر نشان کرد: استقلال برای من تیم قابل احترامی است و رقیب سنتی پرسپولیس به حساب می‌آید. باز هم امیدوارم عملکرد خوبی داشته باشیم. قطعاً کسب پیروزی و گرفتن سه امتیاز اولین هدف پرسپولیس برای دربی است.

وی در مورد وضعیت عیسی آل‌کثیر تصریح کرد: وضعیت آل‌کثیر تغییری نکرده است. برای او آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم شرایط پیش آمده برای خودش را مدیریت کند. ما هم کاری از دست‌مان بربیاید انجام می‌دهیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به این سؤال که چرا وضعیت آل‌کثیر مبهم است و تکلیف او مشخص نمی‌شود، یادآور شد: این موضوع دست باشگاه نیست و خودش باید تکلیفش را مشخص کند. می‌دانید عیسی چقدر به تیم ما کمک کرد، ولی این اتفاقی که افتاد برای او پذیرفتنش سخت بود. به نظرم، خودش باید این شرایط را بپذیرد و به درمان خود ادامه دهد.

گل‌محمدی درباره عملکرد دروازه‌بان‌های تیمش در این فصل گفت: نتایجی که گرفتیم و شکل بازی که داشتیم، نسبت به سال گذشته از نظر امتیازگیری بهتر بوده است. بازیکنان ما ارزشمند هستند و می‌بینید از شروع فصل چقدر با سختی و مشکلات دست و پنجه نرم کردند و خیلی اذیت شدند. همه بازیکنان با تمام وجودشان تلاش و این مشکلات را تحمل کردند که فقط به خاطر پرسولیس و هواداران‌شان بوده است. باید به آنها روحیه مثبت بدهیم تا با احساس خوبی به زمین بروند. هواداران پرسپولیس نشان دادند چقدر باهوش هستند و در شرایط حساس تیم‌شان را حمایت کردند. مدیریت خیلی از مشکلات توسط هواداران بوده است. هوادارانی داریم که شرایط حساس را خوب درک می‌کنند و از وجودشان استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به حضور تماشاگران در ورزشگاه برای دربی فردا تصریح کرد: تصمیم‌گیری خیلی خوب بود. به حضور تماشاگران همیشه احترام گذاشته‌ام و دوست داشتم بازی با تماشاگر باشد. تیمی که ضرر بیشتری از بازی‌های بدون تماشاگر کرده، پرسپولیس بوده است، به این دلیل که پرهوادارترین تیم آسیاست. در بازی‌هایی که انجام دادیم جای هواداران خالی بوده است. از بدشانسی ما، فکر کنم در سه چهار بازی تماشاگران حضور داشته‌اند. امیدوارم شرایطی فراهم شود که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازی‌ها با تماشاگر برگزار شود. الان می‌بینیم در اروپا با کل ظرفیت ورزشگاه‌های‌شان بازی‌ها را برگزار می‌کنند. امیدوارم تماشاگران ما پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که چقدر برنده دربی می‌تواند به قهرمانی در لیگ نزدیک شود، گفت: در شروع صحبت‌هایم گفتم بازی فردا به خاطر شرایط جدول حساسیت زیادی دارد و به تیم برنده می‌تواند در ادامه راه کمک کند که با روحیه بهتر لیگ را پیش ببرد.

گل‌محمدی ادامه داد: قول داده‌اند ۱۰ درصد از طلب بازیکنان را پرداخت کنند که هنوز این اتفاق نیفتاده است. البته دیشب من با آقای درویش صحبت کردم که ایشان قول داد تا قبل از بازی پرداخت شود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به طرح این موضوع که دربی رفت از نظر هواداران قشنگ نبود و با توجه به شرایط دو تیم در بالای جدول، می‌تواند قول بدهد که دربی فردا بازی قشنگی شود، عنوان کرد: بازی رفت‌مان را حتماً ببینید. ما بازی خوبی ارائه کردیم، ولی متاسفانه زور رسانه‌ای بعضی از تیم‌ها زیاد است و دربی را به خاطر خوب بازی کردن تیم ما به سمت و سویی بردند که دربی کسل‌کننده بود. حتماً بنشینید و بازی را ببینید. ما بازی خوبی انجام دادیم و می‌توانستیم برنده باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که «دربی رفت بدون یک شوت در چارچوب برگزار شد. با این اوصاف چطور معتقد است که بازی خوبی انجام شده است؟»، خاطرنشان کرد: از لحاظ مالکیت و ایجاد موقعیت حتماً اگر به این آمارها توجه داشته باشید متوجه می‌شوید که از طرف ما بازی خوبی ارائه شد.

گل‌محمدی راجع به اینکه برخی کارشناسان معتقدند پرسپولیس در دربی محتاط بازی می‌کند، آیا فاصله شش امتیازی در جدول باعث می‌شود فردا تیمش بازی هجومی انجام دهد، گفت: بحث احتیاط در دربی یک امر ناخواسته‌ای است، آنهم به خاطر حساسیت بیش‌ از اندازه‌ای است که این بازی دارد و هر دو تیم دوست دارند که نبازند. گفتم شرایط جدول طوری است که تیم ما احتیاج بیشتری به پیروزی دارد و گرفتن سه امتیاز هدف اصلی ما خواهد بود، ولی از آن طرف هم استقلال مهره‌های هجومی خوبی دارد و در فاز دفاعی هم باید عملکرد خوبی داشته باشیم و مهم این است که اول گل نخوریم تا بازی را ببریم. ما باید هم خوب دفاع کنیم و هم خوب حمله. نمی‌توانیم بی‌محابا حمله کنیم و اگر بخواهیم به حریف موقعیت بدهیم و گل بخوریم قطعاً بی‌احتیاطی است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به صحبت برخی پیشکسوتان استقلال درباره بازیکنان و دروازه‌بان پرسپولیس عنوان کرد: من اصلاً چنین چیزی را الان می‌شنوم و به این مسائل توجهی نمی‌کنم.

وی درباره داوری دربی و قضاوت سیدعلی خاطرنشان کرد: صحبت‌های زیادی درباره اینکه سیدعلی چطور انتخاب شده است شنیده‌ام، ولی اصلاً توجهی به این مسائل ندارم، به خاطر اینکه نمی‌خواهم نسبت به داوری که هنوز بازی انجام نشده است قضاوت کنم. بعد از بازی بهتر می‌توانیم درباره داوری صحبت کنیم. قطعاً داوری که برای دربی انتخاب می‌شود توانایی و تجربه خوبی دارد و من نسبت به آقای سیدعلی نمی‌توانم قضاوتی داشته باشم. ان‌شاءالله قضاوت خوبی را به همراه تیم داوری‌اش داشته باشد.

گل‌محمدی در واکنش به اینکه در بازی با استقلال و گل‌گهر، فرهاد مجیدی در اعتراض به تصمیم داور به داخل زمین رفت و تا الان از سوی کمیته انضباطی برخوردی با سرمربی استقلال نشده است ولی در صحنه‌ای مشابه او با کمترین اعتراض کارت گرفته است، گفت: اگر در کنفرانس خبری وارد چنین بحث‌هایی نشویم خیلی بهتر است. کمیته انضباطی و کمیته داوران همه بازی‌ها را نگاه می‌کنند و اینکه چه اتفاقاتی می‌افتد و چه تصمیم‌گیری‌هایی می‌شود یک مقدار زیادی از این تصمیم‌گیری‌ها بستگی به جو حاکم بر فوتبال دارد و من نمی‌توانم زیاد درباره این مسائل صحبت کنم و بیشتر تمرکزمان روی بازی فرداست.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پایان در پاسخ به این سؤال که «در دربی فردا چه سورپرایزی دارد؟»، گفت: سورپرایز دربی فردا حضور هواداران خواهد بود و ان‌شاءالله پا قدم‌شان خیر باشد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)