یحیی گل‌محمدی در رده سوم امتیازآورترین مربیان تاریخ لیگ برتر قرار گرفت.

پیروزی پرسپولیس در دیدار با نفت مسجدسلیمان علاوه براینکه این تیم را در صدر جدول نگه داشت، از نظر آماری برای یحیی گل‌محمدی دستاوردهای خاصی داشت و موقعیت این مربی را در لیگ برتر و پرسپولیس، خاص‌تر کرد. این مربی که با 2 قهرمانی پس از امیر قلعه‌نویی و برانکو ایوانکوویچ سومین مربی پرافتخار تاریخ لیگ برتر است در رده سوم امتیازآورترین مربیان هم قرار گرفت.

تنها قلعه نویی و جلالی بالاتر از یحیی
با برد پرسپولیس برابر نفت مسجدسلیمان مجموع امتیازات گل‌محمدی را در لیگ برتر به 490 رسید و از علی دایی با 487 امتیاز عبور کرد. امیر قلعه‌نویی سرمربی گل گهر با 1011 امتیاز صدرنشین جدول رده‌بندی مربیان است و به نظر می‌رسد جایگاه غیرقابل دسترسی داشته باشد. مجید جلالی که در حال حاضر در لیگ برتر تیمی ندارد با 571 امتیاز دوم است و گل‌محمدی در فصول آینده امیدوار است جایگاه این مربی را به خود اختصاص دهد.

یحیی در سودای رسیدن به پروفسور
یحیی گل‌محمدی در 2 مقطع سرمربی پرسپولیس بوده و در حال حاضر تنها مربی است که از لیگ نوزدهم هدایت تیمش را بر عهده داشته و از این نظر پرسپولیس باثبات‌ترین نیمکت را دارد. یحیی در هفته ششم در پرسپولیس 200 امتیازی شد. رکورددار بیشترین امتیاز در پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ است که در پرسپولیس 256 امتیاز کسب کرد. یحیی اگر بتواند فصل را بسیار رویایی به پایان برساند می‌تواند در همین دوره رکورد برانکو را بشکند در غیر این صورت باید تا فصل دیگر صبر کند. یحیی همچنین با میانگین 2.11 امتیاز در هر بازی بهترین عملکرد را در این تیم داشته است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)