پرسپولیس نیوز: پس از مذاکره درباره نحوه برگزاری رقابت‌های باقی‌مانده از مرحله گروهی لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا احتمال برگزاری متمرکز این بازی‌ها خصوصاً در منطقه غرب قاره قوت گرفت.

به‌نوشته روزنامه الاتحاد امارات مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال بررسی شرایط مختلف به‌منظور برگزاری متمرکز رقابت‌ها هستند. براساس این گزارش روش‌های متفاوتی برای برگزاری متمرکز رقابت‌های لیگ قهرمانان پیشنهاد شده است، در همین حال کنفدراسیون در حال بررسی پیشنهاداتی پیرامون برگزاری بازی‌ها به‌صورت متمرکز است.

براین‌اساس به‌منظور نجات مسابقات از لغو همچنین تعدد بازی‌های معوقه و محدودیت زمان بهترین راهکار برگزاری بازی‌ها به‌صورت متمرکز است. کمیته مسابقات AFC در حال بررسی دو پیشنهاد به‌منظور برگزاری بازی‌هاست؛ پیشنهاد اول که از سوی امارات مطرح‌شده برگزاری ادامه بازی‌ها به‌صورت رفت و برگشت از ماه می (اواسط اردیبهشت) است که با توجه به غیرقابل پیش‌بینی بودن شرایط شیوع بیماری کرونا در جهان نمی‌توان درباره این طرح تصمیم‌گیری لازم و دقیقی داشت.

اما پیشنهاد دوم برگزاری بازی‌ها به‌صورت متمرکز است که به سه صورت مطرح شده است و در کمیته مسابقات بررسی خواهد شد. شکل اول برگزاری بازی‌های عقب‌افتاده چهار گروه غرب به‌صورت متمرکز در یک کشور و به‌شکل فشرده است که در زمانی کوتاه می‌توان بازی‌ها را برگزار کرد. راه دوم این است که بازی‌های هر گروه به‌میزبانی یک کشور برگزار شود و راه‌حل پایانی که در جلسه اخیر در دبی مطرح شد این است که بازی‌های گروه‌های اول و دوم در یک کشور و بازی‌های گروه‌های سوم و چهارم در کشور دیگری برگزار شوند و مجموعاً دو کشور میزبان بازی‌های چهار گروه باشند.

در تمامی این پیشنهادات پیش‌بینی شده که بازی‌های مرحله حذفی به‌صورت رفت و برگشت طبق روال قبلی برگزار شوند. در صورت برگزاری بازی‌ها به‌صورت متمرکز این مسابقات در فاصله زمانی کوتاهی برگزار خواهد شد و مشکل کمبود وقت حل می‌شود.

در همین حال به‌نوشته روزنامه الاتحاد AFC در انتظار اعلام نظر نهایی کمیته برگزاری مسابقات است تا در این خصوص تصمیم‌گیری کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)