ورزشگاه آزادی به‌عنوان محل میزبانی پرسپولیس در آسیا با چند مشکل اساسی مواجه است که باید تا تاریخ ۳۰ فروردین‌ماه نسبت به رفع آنها اقدام شود.

بحث صدور مجوز حرفه‌ای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا در روزهای اخیر یکی از داغ‌ترین بحث‌های فوتبالی کشور بوده است. وضعیت بد مالی و بدهی‌های پُرشمار وضعیت بغرنجی را برای اخذ مجوز حرفه‌ای به وجود آورده است که در نهایت منجر به حذف استقلالی‌ها از آسیا شد اما پرسپولیس ظاهراً وضعیت بهتری دارد.

با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا باشگاه‌ها تا تاریخ 10 فروردین‌ماه برای تعیین تکلیف بدهی‌ها فرصت داشتند که در این زمان باشگاه استقلال نتوانست بدهی خود به آندره‌آ استراماچونی را پرداخت کند و به همین دلیل شانسی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا نخواهد داشت؛ هرچند مدیران باشگاه استقلال و البته وزیر ورزش همچنان اعتقاد دارند شانس و فرصت برای آبی‌ها باقی است.

پرسپولیسی‌ها اما با تعیین تکلیف بدهی‌های خود وضعیت نسبتاً بهتری برای اخذ مجوز حرفه‌ای دارند اما نقایصی در مدارک این باشگاه وجود دارد که کمیته صدور مجوز حرفه‌ای آنها را به اطلاع باشگاه پرسپولیس رسانده است. یکی از اصلی‌ترین مشکلات باشگاه پرسپولیس ایرادهای اساسی واردشده به ورزشگاه آزادی است که باید تا تاریخ 30 فروردین‌ به‌طور کامل رفع شود.

مشکل نور، عدم دریافت گواهی ایمنی، مشکل درهای خروج اضطراری و سکوهای ورزشگاه آزادی 4 ایراد اصلی و اساسی واردشده به ورزشگاه میزبان پرسپولیس است که باید هرچه زودتر نسبت به رفع آنها اقدام شود. مالکیت ورزشگاه آزادی به‌عهده باشگاه پرسپولیس نیست و سرخپوشان معتقدند این ایرادها را باید شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی که زیرمجموعه وزارت ورزش است برطرف کند و به همین دلیل نیز تاکنون اقدامی برای برطرف شدن آنها نشده است. پرسپولیسی‌ها در صورت برطرف نشدن ایرادهای ورزشگاه آزادی، استادیوم امام رضا(ع) مشهد را به‌عنوان میزبان به AFC معرفی خواهند کرد.

موضوع دیگر مورد بحث برای صدور مجوز حرفه‌ای بحث مالکیت مشترک باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال است، در این زمینه باشگاه پرسپولیس معتقد است با توجه به حذف استقلال از آسیا مانعی مبنی بر مالکیت مشترک دو باشگاه وجود نخواهد داشت اما قرار است جلساتی با کمیته صدور مجوز حرفه‌ای برگزار شود تا برای این مشکل نیز راهکاری اندیشیده شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)