مرجع خبری پرسپولیس: هفته بیست و پنجم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور با پیروزی تیم استیل آذین ، شکست ذوب آهن و توقف سپاهان آغاز شد و در پایان مسابقات امروز حمید استیلی از سرمربی گری تیم استیل آذین استعفا کرد.


هفته بیست و پنجم مسابقات لیگ برتر امروز با برگزاری ۶ دیدار دیدار در شهرهای مختلف آغاز شد که طی آن تیم‌های استیل آذین تهران و راه آهن شهرری به ترتیب مقابل مقاومت شهید سپاسی شیراز و مس کرمان به برتری رسیدند، سپاهان از شکست مقابل صبا گریخت و ذوب آهن از پاس همدان شکست خورد.

 

در یکی از دیدارهای جذاب امروز تیم استیل آذین در ورزشگاه حافظیه شیراز به مصاف مقاومت شهید سپاسی رفت و در حالیکه نیمه اول دیدار مقابل این تیم را با نتیجه یک برصفر واگذار کرده بود در پایان به پیروزی ۲ بریک رسید. استیل آذین با این پیروزی که در دقیقه ۲+۹۰ با گل حمیدرضا شرفی رقم خورد با ۳۹ امتیاز به رده سوم جدول صعود کرد، البته تا پیش از برگزاری دیدارهای دو تیم استقلال و پرسپولیس. پس از این مسابقه حمید استیلی در نشست خبری از سمت خود در تیم استیل آذین استعفا کرد.

 

وی در نشست خبری اعلام کرد به دلیل فشاری که روی او و خانواده اش بوده چنین تصمیمی را گرفته و دیگر نمی تواند در خدمت استیل آذین باشد.

***

امروز همچنین تیم راه آهن شهرری موفق شد مس کرمان را در ورزشگاه اکباتان تهران از پیش رو بردارد. شاگردان تارتار هم تا دقیقه ۲+۹۰ با نتیجه تساوی ۲ بر۲ به کار خود مقابل مس کرمان ادامه می دادند تا اینکه فرید عابدی دروازه تیم میهمان را گشود و سه امتیاز شیرین را به اندوخته‌های تیم راه آهن افزود. با این پیروزی تارتار و تیمش امیدوار به فرار از انتهای جدول شدند. این پیروزی که مقابل یکی از تیم‌های انتهای جدول رقم خورد، برای راه آهنی‌ها ارزشی به اندازه ۶ امتیاز داشت.

***

 

دیدار تیم‌های صبای قم و سپاهان اصفهان از ساعت ۱۵:۱۵ آغاز شد که در ابتدا تیم صبا با خطای سید جلال حسینی روی فشنگچی در دقیقه ۶ صاحب ضربه پنالتی شد و داود حقی توانست این ضربه را گل کند.


در نیمه دوم در شرایطی که بازیکنان سپاهان برای جبران نتیجه پا به میدان گذاشته بودند این صبا بود که توانست در دقیقه ۵۷ توسط حمید فرزانه به گل برسد.


در دقیقه ۸۷ ابراهیم توره توانست یکی از گل های خورده سپاهان را جبران کند. در دقیقه ۹۲ داور به دلیل خطای هند یکی از بازیکنان صبا اعلام پنالتی به نفع سپاهان کرد. این توپ را هادی عقیلی به گل تبدیل کرد تا شاگردان قلعه نویی با تساوی ۲ بر ۲ با یک امتیاز قم را ترک کنند.

سپاهان با این تساوی ۴۹ شد و صدرنشین ماند.

***

در دیدار تیم‌های ذوب‌آهن اصفهان و پاس همدان این شاگردان مدیرروستا بودند که با تک گل دقیقه ۴۵ یدا… اکبری از روی نقطه پنالتی توانستند پس از ۶ بازی شکست را به تیم اصفهانی تحمیل کنند و به برتری یک بر صفر دست یابند. پاس با این پیروزی یک رتبه صعود کرد و با ۳۱ امتیاز در جایگاه یازدهم جدول قرار گرفت.


قضاوت این دیدار بر عهده محمود رفیعی بود. وی در این دیدار در دقیقه ۸۴ محمدعلی احمدی از ذوب‌آهن را با کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج کرد. همچنین محمدرضا خلعتبری از ذوب‌آهن در دقیقه ۹۰ با کارت زرد دوم داور روبرو و از زمین بازی اخراج شد.

***

دیدار تیم‌های استقلال اهواز و شاهین‌ بوشهر با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید و دیدار تیم‌های فولاد خوزستان و تراکتورسازی با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

 

روز جمعه هم پرسپولیس مقابل پیکان و  استقلال مقابل ابومسلم به برتری سه بر یک دست یافتند و در پایان جدول رده بندی به این صورت شکل گرفت:

 

 

تیم بازیها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ سپاهان ۲۴ ۱۴ ۷ ۳ ۴۶ ۲۰ ۲۶ ۴۹
۲ ذوب‌آهن ۲۵ ۱۲ ۹ ۴ ۳۷ ۲۴ ۱۳ ۴۵
۳ استقلال ۲۵ ۱۰ ۱۰ ۵ ۳۸ ۲۷ ۱۱ ۴۰
۴ پرسپولیس ۲۵ ۱۰ ۱۰ ۵ ۳۷ ۳۰ ۷ ۴۰
۵ استیل‌آذین ۲۵ ۱۰ ۹ ۶ ۴۱ ۳۷ ۴ ۳۹
۶ ملوان ۲۵ ۹ ۹ ۷ ۲۲ ۲۸ ۶- ۳۶
۷ تراکتور‌سازی ۲۵ ۸ ۱۱ ۶ ۳۲ ۲۹ ۳ ۳۵
۸ پیکان ۲۵ ۸ ۹ ۸ ۲۷ ۲۷ ۰ ۳۳
۹ مقاومت ۲۴ ۷ ۱۱ ۶ ۲۷ ۲۳ ۴ ۳۲
۱۰ صبای‌قم ۲۵ ۹ ۵ ۱۱ ۳۷ ۳۶ ۱ ۳۲
۱۱ پاس ۲۵ ۸ ۷ ۱۰ ۲۷ ۳۱ ۴- ۳۱
۱۲ سایپا ۲۵ ۷ ۸ ۱۰ ۲۹ ۳۷ ۸- ۲۹
۱۳ استقلال‌اهواز ۲۵ ۷ ۷ ۱۱ ۲۸ ۴۰ ۱۲- ۲۸
۱۴ شاهین ۲۵ ۵ ۱۲ ۸ ۳۰ ۳۰ ۰ ۲۷
۱۵ مس ۲۵ ۷ ۶ ۱۲ ۳۴ ۴۲ ۸- ۲۷
۱۶ راه‌آهن ۲۵ ۶ ۸ ۱۱ ۲۸ ۳۷ ۹- ۲۶
۱۷ فولاد ۲۵ ۴ ۱۳ ۸ ۲۰ ۲۳ ۳- ۲۵
۱۸ ابومسلم ۲۵ ۳ ۹ ۱۳ ۲۱ ۴۰ ۱۹- ۱۸
 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)