مرجع خبری پرسپولیس : حالا که سقوط برای ابومسلم از شیر مادر حلال‌تر شده، مشهدی‌ها به فکر لیگ بعدی افتادند تا خطه خورشید در حسرت بی تیمی در پرطمطراق ترین لیگ دنیا نسوزد.

 

می‌خواهم بگویم از شما چه پنهان که در مشهد مسوولانی که تا همین دیروز در خواب زمستانی بودند و به معجزه برای ماندن ابومسلم دلخوش، حالا به دست و پا افتاده اند تا یک امتیاز لیگ برتری برای خراسان رضوی بخرند و جایگزین ابومسلم سقوط کرده، کنند. اگر چه هنوز مشکی پوشان شمال شرق می‌توانند روی کاغذ برای ماندن امیدوار باشند اما خوشبین‌ترین هواداران این تیم هم می‌دانند که باید غزل خداحافظی را برای محبوب سیاهشان بسرایند.

استیل آذین یا نفت؟

خراسانی‌ها شانس آوردند که صلاحی به عنوان استاندار با جمعی از متمولان فوتبال‌دوست این مملکت رفاقت دارد و مولتی میلیاردرها حاضرند به طرفه العینی برایش پول خرج کنند. سیروس محجوب ، حسین هدایتی و وفایی تنها تعداد کمی از رفقای جناب استاندار هستند که هم به او مشاوره اقتصادی می‌دهند و هم با او فوتبال تماشا می‌کنند! اینها را گفتم تا به اینجا برسم که خریدن امتیاز لیگ برتری برای مشهدی‌ها مثل آب خوردن است. داستان اما از دی ماه شروع شد،

 

از روزهایی که رفت و آمدهای برخی چهره‌های سرشناس پولدار و فوتبالی به استانداری خراسان رضوی نظرها را جلب کرد. بیش از همه این وفایی –کسی که مدعی است امتیاز پرسپولیس واقعی را دراختیار دارد- بود که در جلسات متعدد با استاندار شرکت می‌کرد. او حتی حمیدرضا صدر و عبدا… مهاجر (یکی از مربیان سرشناس ایرانی شاغل در اروپا ) را به مشهد کشاند تا با صلاحی وارد شور شوند.

 

در یکی از همین جلسات بود که پیشنهاد انتقال استیل آذین به مشهد مطرح شد و مورد استقبال همه قرار گرفت. تیم هدایتی از بی هواداری رنج می‌برد و مشهد احتمالا از بی تیمی. پازل جور بود اما هدایتی برای این تصمیم کبری دچار چالش شخصی بود.پس همان ابتدا از همه فرصت خواست و تا به امروز به رغم رفاقت نزدیک با وفایی، محجوب و صلاحی نتوانسته خودش را راضی به این کار کند. با این حال هنوز هم انتقال استیل آذین به مشهد گزینه اول استانداری است که می‌خواهد استانش از شور و هیجان خالی نشود.

اما گزینه بعدی نفت تهران است، تیمی که در صدر گروه خود قرار دارد و در صورت صعود، تعداد تیم‌های پایتخت را در لیگ برتر افزایش می‌دهد. این افزایش اما با سیاست تمرکز زدایی دولت در بخش ورزش در تناقض است(نیست؟)

از همین رو اخبار موثق حکایت از این دارند که در صورت صعود نفت، امتیاز این باشگاه بلافاصله به یکی از استان‌های فاقد تیم در لیگ برتر فروخته شود و چه استانی بهتر از استان خراسان رضوی که پتانسیل و سابقه بالایی در جذب تماشاگر به استادیوم‌ها دارد و البته در نوار مرزی شرق آماج حملات فرهنگی و ورود مواد مخدر است!

از مشهد خبر می‌رسد نفت را در آب نمک خوابانده اند تا در صورت پافشاری هدایتی به ماندن در تهران بلافاصله به جای ابومسلم وارد لیگ برتر شود.حالا با همین عنوان یا با عنوانی دیگر هنوز هیچ چیز مشخص نیست. فقط آنچه منتشر شده این که پشت این خرید امتیاز، تاکیدهای دولتی قرار دارد.
سوال اساسی اما این است که اگر برق شیراز در آخرین روزها از نفت سبقت گرفت، تکلیف چیست؟ آیا برق به مشهد می‌رود یا به هدایتی تکلیف می‌شود که …

آینده ابومسلم

زمان هنوز به طور صددرصدی مالک ابومسلم نشده است. او پول خرج کرده اما نه به اندازه کافی. با این حال امیدوار است که استانداری سرانجام در پایان لیگ برتر به وعده اش عمل کند و امتیاز ابومسلم را به نامش ششدانگ سند بزند. موزیانه خواهد بود اگر در ذهنمان به این فکر کنیم که با سقوط ابومسلم زمان راحت تر و با پول کمتری می‌تواند مالک این تیم شود اما واقعیت همین است. زمان از همین حالا برای فصل بعد کادر فنی‌اش را چیده است. او از خداداد برنامه خواسته و برای تعدادی از بازیکنان پیغام فرستاده که حتی در صورت رفتن ابومسلم به لیگ دسته اول اوضاع این تیم از لحاظ مالی بهتر خواهد شد. او در برنامه اش خواب بازگشت یکساله به لیگ برتر را دیده است و حتی نزدیکانش می‌گویند پول خوبی هم برای این کار کنار گذاشته است. اصلاً مذاکره با خداداد یعنی دور خیز برای یارگیری و صعود .

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)