تمام نیمه‌نهایی‌های حذفی پرسپولیس

مرجع خبری پرسپولیس : پرسپولیس برای هشتمین بار در تاریخ فوتبال حرفه‌ای خود یک دیدار نهایی در جام حذفی کشور را تجربه کرد. عملکرد این تیم در تاریخ نیمه‌نهایی‌های این جام در زیر می‌آید:


۱. پرسپولیس ۴ – دارایی یک (۲۷/۹/۶۶ و ۴/۱۰/۶۶)
در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی کشور در سال ۶۶ که اولین تجربه پرسپولیس در این مرحله از رقابت‌ها محسوب می‌شود، پرسپولیس با مربیگری علی پروین در دو دیدار رفت و برگشت به مصاف تیم پرقدرت دارایی رفت که در مسابقات باشگاه‌های تهران دوم شده و در عرصه این رقابت‌ها پرسپولیس را با نتیجه یک- صفر شکست داده بود. در دیدار رفت پرسپولیس با حریف خود یک- یک کرد اما در دیدار برگشت با پیروزی ۳- صفر به فینال رسید. در فینال نیز پرسپولیس حریف خود ملوان بندرانزلی را در مجموع ۲ دیدار با نتیجه یک- صفر شکست داد تا اولین‌ قهرمانی جام حذفی کشور را تجربه کند.


۲. پرسپولیس ۲ ـ شاهین اهواز ۳(۲۷/۱۲/۶۷ و ۱۲/۱/۶۷)
در مرحله نیمه نهایی جام حذفی پرسپولیس ابتدا در اهواز ۳- یک بازنده شد و در دیدار برگشت حریف را یک- صفر شکست داد اما به رغم برد در بازی برگشت در مجموع ۳-۲ بازنده شد. شاهین حریف ملوان در دیدار فینال شد و با پیروزی ۵-۳ در ۲ بازی رفت و برگشت به عنوان قهرمانی رسید.
۳. پرسپولیس ۲ ـ ملوان۳ (۵/۱۲/۶۹ و ۲۲/۱۲/۶۹)
به رغم پیروزی ۲- یک در دیدار رفت، در دیدار برگشت سرخپوشان ۳-۲ بازنده شده و حذف شدند. ملوان در فینال، استقلال را با ضربات پنالتی شکست داد و قهرمان شد.
۴. پرسپولیس ۵ ـ ماشین سازی تبریز صفر(۴/۲/۷۱ و ۹/۲/۷۱)
بازی رفت صفر- صفر شد، اما در بازی برگشت و در تهران، پرسپولیس حریف را با ۵ گل در هم کوبید تا به فینال راه پیدا کند. پرسپولیس در فینال نیز با نتیجه ۲- یک ملوان را شکست داد و به عنوان قهرمانی رسید.
۵. پرسپولیس ۵ ـ استقلال اهواز صفر (۱۱/۴/۷۸)
پرسپولیس در مسابقه نیمه نهایی جام حذفی کشور، تیم اهوازی را در اهواز ۲- صفر شکست داد. استقلال اهواز که در دسته دوم مشغول بود برای انجام دیدار برگشت به تهران نیامد تا در مجموع با نتیجه ۵- صفر شکست را متحمل شود. در فینال جام حذفی پرسپولیس ـ استقلال تهران را با نتیجه ۲- یک شکست داد و قهرمان جام حذفی شد.
۶. پرسپولیس ۶ ـ نوژن‌ساری ۵ (۱۸/۲/۸۵)
پرسپولیس در این سال با هدایت آری هان برابر نوژن‌ساری ۲-۲ به تساوی رسید و در ضربات پنالتی حریف را با نتیجه ۶-۵ شکست داد. پرسپولیس در فینال در ضیافت پنالتی‌ها مغلوب سپاهان شد و قهرمانی را از دست داد.
۷. پرسپولیس یک ـ سپاهان ۴ (۱۱/۳/۸۶)
پرسپولیس در ورزشگاه یکصدهزارنفری و مقابل نزدیک به صدهزار تماشاگر تنها ۴ دقیقه تا راهیابی به فینال مسابقات فاصله داشت اما در دقیقه ۸۶ گل مساوی را از سپاهان دریافت کردند. آنها در وقت‌های اضافی ۳ گل دیگر از سپاهان خوردند و از راهیابی به فینال بازماندند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)