مرجع خبری پرسپولیس : دیدار تیم های ابومسلم و سپاهان از ساعت ۱۸ در ورزشگاه ثامن و در حضور بیش از ۷هزار نفر تماشاگر آغاز شد.


در شرایطی که سپاهان به دلیل حذف از لیگ قهرمانان آسیا به نظر می رسید برای رسیدن به قهرمانی در لیگ برتر با انگیزه بهتری بازی را آغاز کند این تیم ابومسلم بود که در دقیقه ۷ توسط محمد رجب زاده به گل رسید.


در ادامه بازی شاگردان امیر قلعه نویی به خود آمدند و در دقیقه ۱۸ عمادرضا گل تساوی را برای سپاهان به ثمر رساند.

سپاهان برای تغییر نتیجه و مسجل کردن قهرمانی خود در لیگ نهم نیمه دوم را کاملا هجومی آغاز کرد اما مهاجمان این تیم با بی دقتی موقعیت های خود را از دست می دادند.

عمادرضا بارها فرصت های گلزنی را در این بازی از دست داد. سرانجام در دقیقه ۷۵ احسان حاج صفی گل برتری را برای سپاهان به ثمر رساند اما در دقیقه ۸۰ وحید عسگری گل تساوی را برای ابومسلم به ثمر رساند.
قضاوت این دیدار بر عهده سعیدمظفری زاده بود. وی به عمادرضا از سپاهان و جواد زینعلی از ابومسلم کارت زرد داد.

تیم سپاهان با این تساوی ۶۳ امتیازی شد و روی کاغذ قهرمان شد. با وجود پیروزی ذوب آهن به دلیل اختلاف ۲۰ در تفاضل گل قهرمانی سپاهان مسجل شده است اما ابومسلم با این تساوی ۲۹ امتیازی شد و شانس بقا در لیگ برتر را از دست داد و سقوطش به لیگ دسته اول مسجل شد.دیدار تیم های راه آهن و پیکان از ساعت ۱۸ در ورزشگاه اکباتان و در حضور ۱۰۰ نفر تماشاگر آغاز شد.
شاگردان تارتار که می دانستند برای فرار از انتهای جدول باید این دیدار را با پیروزی پشت سر بگذارند، بازی را تهاجمی آغاز کردند و توانستند در دقایق ۲۷ توسط علیرضا نورمحمدی و ۳۴ کمال کامیابی نیا به گل برسند.

در دقیقه ۷۲ احمد مومن زاده گل سوم را برای راه آهن به ثمر رساند. در دقیقه ۹۰+۲ داور برای پیکان خطای پنالتی گرفت اما ضربه عباسفرد را مسعود همامی گرفت.
قضاوت این دیدار بر عهده مسعود مرادی بود. وی به کمال کامیابی از راه آهن و حسین معمار و محمد رضا طهماسبی از پیکان کارت زرد داده است.

دیدار تیم های استقلال اهواز و سایپا از ساعت ۱۸ در ورزشگاه تختی اهواز در حضور کمتر از هزار تماشاگر آغاز شد.
با وجود امیدهای کمرنگ استقلال اهواز برای بقا در لیگ شاگردان علی فیروزی بازی متفاوتی از خود نشان دادند و توانستند در دقیقه ۱۷ توسط هادی خنیفر به گل برسند. در ادامه بازی نیز در دقیقه ۳۲ اسماعیل شریفات گل دوم آبی پوشان اهوازی را به ثمر رساند.

از سوی دیگر بازیکنان سایپا برای تغییر نتیجه دست به کار شدند و در دقیقه ۳۶ با گلزنی امین منوچهری یکی از گل های خورده را جبران کردند.
در نیمه دوم بار دیگر در دقیقه ۵۹ از روی نقطه پنالتی با گلزنی حسین ماهینی استقلال اهواز به گل سوم رسید. این پنالتی با خطا روی میلاد میدوادی حاصل شد.

دیدار تیم‌های فوتبال ذوب‌آهن اصفهان و مقاومت سپاسی شیراز در چارچوب هفته سی و دوم لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۸ در حضور حدود ۳ هزار تماشاگر در ورزشگاه فولادشهر اصفهان آغاز شد و با نتیجه ۲ بر صفر به سود تیم میزبان پایان رسید.
گل‌های این دیدار را فرشید طالبی در دقیقه ۱۸ و محمدرضا خلعتبری در دقیقه ۷۴ از روی نقطه پنالتی برای تیم میزبان به ثمر رساندند. ذوب‌آهن با کسب این پیروزی ۵۷ امتیازی شد و همچنان در مکان دوم جدول‌ رده‌بندی قرار دارد.
هدایت ممبینی داور این دیدار به سینا عشوری، علی احمدی، شهاب گردان و حسن اشجاری از ذوب‌آهن کارت زرد نشان داد.


تیم فوتبال شاهین بوشهر در ورزشگاه خانگی خود با نتیجه یک بر صفر برابر استقلال شکست خورد.

این دیدار از ساعت ۱۸ در ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر و در حضور حدود ۲۵ هزار تماشاگر آغاز شد.
رینالدو در دقیقه ۳۵ از روی نقطه پنالتی برای استقلال گلزنی کرد تا استقلال با این تک گل سه امتیاز حساس را در بازی خارج از خانه کسب و جایگاه خود را در رده سوم جدول محکم کند.
محسن ترکی داور مسابقه بود.
با این شکست شاهین ۳۶ امتیازی باقی ماند و استقلال ۵۵ امتیازی شد.


دیدار تیم‌های پاس و ملوان در چارچوب هفته سی‌و دوم رقابت‌های لیگ برتر از ساعت ۱۸ با حضور ۲ هزار نفر در ورزشگاه قدس همدان برگزار شد.
گل ملوان انزلی را سیدجلال رافخایی در دقیقه ۴۸ و گل پاس را آرتور یادگاریان در دقیقه ۸۶ به ثمر رساندند.
قضاوت این بازی را یدا… جهانبازی بر عهده داشت. وی به آرتور یادگاریان و امید خورج از پاس و هادی تامینی، سیدجلال رافخایی و آرش قلی‌زاده از ملوان کارت زرد نشان داد.
پاس با این تساوی ۳۷ امتیازی و ملوان ۴۱ امتیازی شد.


تیم فوتبال صبای قم در دقیقه ۹۱ از شکست خانگی برابر فولاد خوزستان گریخت و به تساوی یک بر یک رضایت داد.
این دیدار از ساعت ۱۸ در ورزشگاه یادگار امام قم و در حضور کمتر از هزار تماشاگر آغاز شد.
بختیار رحمانی در دقیقه ۳ برای فولاد گلزنی کرد. داود حقی در دقیقه ۹۰+۱ برای صبا از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد تا فولاد در لحظات آخر برد را با تساوی عوض کند.

فولاد یک ضربه پنالتی را هم در دقیقه ۱۶ توسط جابا مجیری از دست داد و ارشاد یوسفی دروازه‌بان صبا این ضربه را مهار کرد.
رحیم مهرپیشه داور مسابقه به سعید رمضانی، مهدی چمن آرا، جلال کاملی مفرد و علی حمودی از فولاد و مرتضی کاشی و داود حقی از صبا کارت زرد نشان داد.
با این تساوی صبا ۴۴ امتیازی و فولاد ۳۸ امتیازی شد.تیم فوتبال مس کرمان با نتیجه ۳ بر ۲ تراکتورسازی را شکست داد تا از انتهای جدول جدا شود.

این دیدار از ساعت ۱۸ در ورزشگاه شهید باهنر کرمان و در حضور حدود ۱۳ هزار تماشاگر آغاز شد.
محمد ابراهیمی در دقیقه ۱۵ و فرهاد خیرخواه در دقیقه ۶۸ تراکتورسازی گلزنی کردند و جیوانی در دقیقه ۲۴، ادینهو در دقیقه ۴۸ و علی سامره در دقیقه ۵۶ گل‌های مس را به ثمر رساندند.

خداداد افشاریان داور مسابقه به قاسم دهنوی،میلاد فخرالدینی و زالترون از مس و فرهاد خیرخواه از تراکتورسازی کارت زرد نشان داد و ساسان موسوی مربی و لوکا بوناچیچ سرمربی مس را هم از روی نیمکت تیم مس اخراج کرد.بوناچیچ که به داوری معترض بود در دقایقی قصد داشت تیم را از میدان مسابقه بیرون بکشد که با دخالت مسئولان باشگاه از این تصمیم صرف نظر کرد.
با این برد مس ۳۸ امتیازی و از رده پانزدهم جدول جدا شد و تراکتورسازی ۴۳ امتیازی باقی ماند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)