پرسپولیس نیوز : تیم فوتبال پرسپولیس در یک بازی سراسر هیجان دیگر و با حضور 78 هزار تماشاگر حامی برابر فولاد به برتری رسید و به رده سوم صعود کرد.

پرسپولیس در هفته بیستم رقابت‌های لیگ برتر از ساعت 17:10 امروز (جمعه) در ورزشگاه آزادی میزبان فولاد خوزستان بود و موفق شد با تک گل دقیقه 13 مهدی طارمی بر میزبان خود غلبه کند.

برانکو ایوانکوویچ برای این بازی الکساندر لوبانف، لوکا ماریچ، محسن بنگر، محمد انصاری، رامین رضاییان، کمال کامیابی‌نیا، فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان، علی علیپور، امید عالیشاه و مهدی طارمی را از ابتدا در ترکیب قرار داد.

علیرضا سلیمی، بهمن کامل، محمد اهل‌شاخه، عبدالله ناصری، امیرحسین فشنگچی، ساسان انصاری، اکبر ایمانی، مهرداد بایرامی، دورژ روستاند، امید خالدی و ماتیاس چاگو هم از سوی دراگان اسکوچیچ به عنوان 11 بازیکن اصلی فولاد برای تقابل با پرسپولیس انتخاب شدند.

نیمه اول
دقیقه یک: علیرضا سلیمی، دروازه‌بان فولاد شوت فرشاد احمدزاده از فاصله 30 متری را مهار کرد.

دقیقه 3: پاس در عمق طارمی درون محوطه جریمه فولاد به علیپور رسید و این مهاجم در موقعیتی تک به تک با سلیمی ضربه‌اش از کنار دروازه‌ فولاد به بیرون رفت.

دقیقه 9: مهدی طارمی از داور کارت زرد گرفت.

دقیقه 12: پاس رو به جلوی مهرداد بایرامی از مقابل روستاند درون محوطه جریمه پرسپولیس به بیرون رفت و این بازیکن نتوانست به توپ ضربه بزند. این در حالی بود که مدافعان پرسپولیس که اعتقاد به آفساید داشتند، حرکتی نکرده بودند.

دقیقه 13: مهدی طارمی روی ارسال دقیق محمد انصاری از سمت چپ و با یک ضربه سر گل اول پرسپولیس را به ثمر رساند.

دقیقه 16: پاس طارمی از بیرون محوطه جریمه فولاد به احمدزاده رسید و ضربه این بازیکن از گوشه محوطه شش‌قدم دروازه فولاد به دیرک افقی برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه 19: ضربه رامین رضاییان در موقعیتی تک به تک با دروازه‌بان فولاد و در حالی که می‌توانست به طارمی نیز پاس بدهد، توسط سلیمی مهار شد.

دقیقه 19: امیرحسین فشنگچی روی یک ضدحمله درون محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد و در موقعیتی تقریباً تک به تک با لوبانف ضربه‌اش را به سمت دروازه زد، اما توپ راهی به دروازه نداشت. این در حالی بود که لوبانف با فشنگچی نیز برخورد کرد، اما محسن ترکی اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

دقیقه 33: امید عالیشاه شوتی را به سمت دروازه فولاد روانه کرد که توپ او از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 34: فرار مهدی طارمی در یک سوم خط دفاعی فولاد با خطای علیرضا سلیمی بیرون محوطه جریمه همراه شد تا دروازه‌بان فولادی‌ها نیز از محسن ترکی کارت زرد بگیرد.

دقیقه 35: محسن مسلمان ضربه ایستگاهی تیمش را روی دروازه فولاد ارسال کرد که اکبر ایمانی برای دفع توپ به هوا پرید و ضربه سر زد. توپ ایمانی با اختلاف کمی از کنار دروازه راهی کرنر شد و نزدیک بود به یک گل به خودی تبدیل شود.

دقیقه 42: حرکت امید عالیشاه از سمت چپ و ارسال او روی دروازه، ضربه سر فرشاد احمدزاده را به دنبال داشت، اما علیرضا سلیمی با شیرجه‌ای بلند توپ را مهار کرد تا خطری دروازه‌اش را تهدید نکند.

نیمه دوم
دقیقه 46: علی علیپور در شروع نیمه دوم موقعیت بسیار خوبی برای گلزنی داشت که شوت او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 50: پس از ارسال رضاییان و در رفت و برگشت ضربات علیپور و طارمی، توپ به علیپور رسید که توپ او از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 57: ارسال رامین رضاییان در محوطه جریمه فولاد با ضربه سر خوب طارمی همراه شد، اما سلیمی توپ را به خوبی مهار کرد.

دقیقه 61: دورژ روستاند از بازی خارج شد و جای خود را به اسماعیل شریفات داد.

دقیقه 63: اسماعیل شریفات در محوطه جریمه پرسپولیس حرکت و ضربه‌ای را به سمت دروازه این تیم روانه کرد، اما توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 72: حسین ابراهیمی دومین تعویض فولادی‌ها بود که جای بهمن کامل را در ترکیب تیمش گرفت.

دقیقه 73: فولادی‌ها در شرایط آفساید صاحب موقعیت شدند که ابراهیمی هم توپ را پس از سوت داور به گل تبدیل کرد، اما گل او مردود اعلام شد.

دقیقه 81: میلاد کمندانی در ترکیب پرسپولیس جای فرشاد احمدزاده را گرفت.

دقیقه 90: عبدالله انصاری  از فولاد کارت زرد گرفت.

دقیقه 3+90: بنسون جای طارمی و اومانیا جای عالیشاه را در ترکیب پرسپولیس گرفتند.

پرسپولیس با این پیروزی 34 امتیازی شد و فاصله خود را با صدر جدول کمتر کرد. در حال حاضر استقلال خوزستان 37 امتیازی و صدرنشین است و استقلال تهران با یک بازی کمتر و 36 امتیاز رتبه دوم را در اختیار دارد. سایپا با 33 امتیاز در رتبه چهارم قرار دارد و ذوب‌آهنِ 32 امتیازی، یک بازی کمتر از دیگر مدعیان دارد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)