چهارشنبه ۱۹ فروردین(۱۲:۲۹) 

مرجع خبری پرسپولیس : به آسمان خراش ها اعتماد کن ! پرسپولیس «گام صعود» را برمى دارد

بردن الغرافه به معناى پیمودن بخش بیشترى از مسیر صعود به مرحله بعدى مسابقات جام باشگاه هاى آسیا است با این حال چون شکست خوردن در تهران نیز مى تواند به روى شانس هاى تیم قطرى رنگ ناامیدى بپاشد لذا الغرافه به مراتب از حریفانى که پرسپولیس تا به اینجاى کار آنها را ملاقات کرده خطرناک تر است و میزبان باید با حواسى جمع بازى امروزش را انجام دهد.
مصائب نلو
در صورتى که على کریمى به بازى گرفته شود قطرى ها بیشترین توان خود را صرف مهار او خواهند ساخت با این حال تجربه الشارجه نشان مى دهد که اگر کریمى بخواهد و انگیزه اش را هم داشته باشد در چنین تله هایى گیر نمى افتد اما سؤال اینجاست که آیا کریمى همان بازیکنى است که چون براى بازگشت به تیم ملى و بازى جلوى عربستان انگیزه داشت ۲ ، ۳ هفته اى عالى نمایش داد؟ وینگادا که نتوانسته خلیلى و توره و نیکبخت را احیا کند در صورتى که ستون تیمش همچنان بیمار باشد چکار خواهد کرد؟
تغییر شکل
ارتش سرخ چند هفته اى مى شود که سخت گل مى زند.دلیل این اتفاق این نیست که وینگادا از نعمت داشتن مهاجم حرفه اى محروم است بله! پرسپولیس مشکل سخت افزارى ندارد و چنانچه شیوه استفاده از ابزارش را اصلاح کند آنگاه تیم به همان تیمى که در زمان قطبى و پیروانى خیلى راحت صاحب موقعیت مى شد و به گل مى رسید تبدیل مى گردد.چیدمان قرمزها به گونه اى است که گویى دوست دارند روى زمین بازى کنند با این حال..

 آمار سانترها از علاقه مندى این تیم به بازى هوایى حکایت دارد اتفاقاً وجود مهره هایى نظیر خلیلى، توره و نیکبخت که خوب سر مى زنند و عناصرى چون محمد یا مسعود زارعى که خوب سانتر مى کنند چنین رویکردى را موجه جلوه مى دهد اما جایى که پرسپولیس براى سانترهایش انتخاب کرده و شکل استفاده از عناصرى که در این زمینه دخیلند مناسب نیست و نلو اگر طالب ایجاد تحول در تیمش است باید الگوى بازى هجومى پرسپولیس را اصلاح کند.
تکمله
هیچکس پیگیر اخبار پرسپولیسى که در لیگ همه را از خود ناامید کرده است نیست اما پرسپولیسى که در جام باشگاه هاى آسیا حضور دارد جذاب تر به نظر مى رسد به همین خاطر امیدواریم تیمى که امروز میزبان الغرافه است هم همان تیمى باشد که مقابل الشارجه و الشباب دیدیم

 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)