قرارداد ترکمنچای تا حفظ شان باشگاه !/ مرور ماجراهای آخر فصل نقل و انتقالات پرسپولیس


مرجع خبری پرسپولیس: یکسال پس از گزارش اتفاقات باشگاه پرسپولیس از پایگاه اینترنتی مرجع خبری باشگاه پرسپولیس به مرور اتفاقات سال ۸۸ می پردازیم.


اکنون در سال جدید فرصت مناسبی است تا مروری داشته باشیم در تمام رویدادهای اتفاق افتاده پرسپولیس در این سال به صورت اختصار، این مجموعه خواندنی و ارزشمند را از دست ندهید:


مردادماه:

اول مرداد: از سازمان تربیت بدنی شنیده می شود به دلیل مشکلات اخلاقی زلاتکو کرانچار با استخدام این مربی هم مخالفت شده است!


علی کریمی که طبق اعلام قبلی قرار بود امروز با حضوردر باشگاه پرسپولیس ضمن مذاکرات نهایی با انصاری فرد قرارداد خود را تمدید کند به وعده خود عمل نکرد و دست مدیر عامل را در پوست گردو گذاشت!


انصاری‌فرد گفت: علی کریمی اعلام کرده فردا در باشگاه حضور خواهد یافت تمام شرایط او را پذیرفته ایم و اگر او فردا حضور پیدا نکند، ما زمان دیگری نداریم.

 

دوم مرداد: کرانچار سرمربی جدید پرسپولیس گفت: به تیم جدیدم علاقه پیدا کردم و امیدوارم شش سال در این تیم بمانم. بهترین دفاع را حمله کردن می دانم ، او گفت بازی دفاعی برایم خسته کننده است .


سوم مرداد: کریم باقری پس از دریافت مطالباتش و سه روز غیبت به تمرینات بازگشت


مدیر برنامه‌های علی کریمی گفت: به نظرم فاکس باشگاه پرسپولیس مشکل دارد چون چند ساعت است که موفق نمی‌شوم قرارداد کریمی را به باشگاه ارسال کنم.


چهارم مرداد: شایعه شده کریمی که از صحبت های دیروز انصاری فرد ناراحت شده در باشگاه آذین حضور پیدا کرد و بر سر مبلغ ۶۰۰ میلیون تومانی با مالک باشگاه توافق کرد.


* مسئولان باشگاه پرسپولیس کلیات قرارداد کریمی را قبول کرده و با مسائل مالی این قرارداد هیچ مشکلی نداشتند اما در چند بند از درخواست های کریمی مشکلاتی داشت و با توجه به تصویب هیات مدیره آنها را قبول نکرد. انصاری فرد اعلام کرد باید قرارداد کریمی مانند سایر بازیکنان باشد.


* پس از انتشار قرارداد جنجالی کریمی توسط سایت گل در ساعات پایانی شب خبر رسید علی کریمی پس از حضور در یکی از رستوران های شهر طی دیداری با آقایان استیلی ؛ کاشانی و هدایتی قرارداد یکساله خود را با باشگاه استیل آذین به امضاء رساند.


پنجم مرداد : عادل کلاه کج بازیکن فصل گذشته صبای قم با تیم فوتبال پرسپولیس قرارداد داخلی امضا کرد.


* کریمی پس از عقد قرارداد با استیل گفت: ۴ هفته من را بازی دادند اما پرسپولیس خانه من است و روزی برای خداحافظی از فوتبال به آن بازمی گردم. علی پروین  در تماسی تلفنی با علی کریمی، از او خواست که قراردادش را با پرسپولیس تمدید کند.


* شنیده شده باشگاه سپاهان درپی عوض کردن تصمیم هوارملامحمد از پیوستن به پرسپولیس و حذب این ستاره عراقی است.


* روابط عمومی باشگاه پرسپولیس بیانیه‌ای درباره علی کریمی منتشر کرد و در آن از مدیربرنامه‌های این بازیکن به عنوان مانع عقد قرارداد یاد کرد: کریمی اولین بازیکنی بود که به او پیشنهاد تمدید قرارداد دادیم اما مدیر برنامه‌های کریمی که مانع انتقال رحمتی هم به پرسپولیس شد اعلام کرد کریمی موقعی که می‌خواهد با باشگاه پرسپولیس قرارداد ببندد ۱۳۲,۵ میلیون تومان از قراردادش را می‌خواهد.


* مدیربرنامه های کریمی در واکنش به بیانیه پرسپولیس گفت بند جدایی با پرداخت ۵۰ میلیون صحت دارد اما وجود بند عدم ملاقات با انصاری فرد در طول فصل خنده دار است.


* دو بازیکن جدید تیم فوتبال پرسپولیس به نام‌های حوار ملا محمد با مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان و سعید حلافی قرارداد خود را با این باشگاه به ثبت رساندند.


* پس از حضور کریمی در منزل حسین هدایتی ، در اقدامی عجیب ساعت ۱۰ شب کریمی و مدیربرنامه هایش اعلام کردند حاضرند تا ساعت ۱۲ شب به هیئت فوتبال رفته و قرارداد بدون قید و شرط را با پرسپولیس امضا کنند اما باشگاه پرسپولیس اعلام کرد ساعت ۸ شب قرارداد کلاه کج و هوارمحمد را ثبت کرده و لیست تیم پر شده است.


ششم مرداد: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: نام پرسپولیس بزرگتر از اسم یک فرد است که یک مدیر برنامه برای او از آلمان تصمیم گیری و با اعتبار باشگاه پرسپولیس بازی کند. وی با تشبیه قرارداد پیشنهادی وی به قرارداد ترکمنچای گفت با پیگیری این فرد را به دادگاه خواهم کشاند.


مسئولان پرسپولیس در نامه ای به سازمان لیگ درخواست خروج نام یک بازیکن از لیست برای بستن قرارداد با کریمی را کردند.


هفتم مرداد: پس از امضای قرارداد کریمی با استیل آذین هدایتی مالک باشگاه گفت: علی کریمی دست من یک امانت است و و بعدا مسئولان باشگاه پرسپولیس این امانت را از من پس بگیرند.


علی کریمی گفت: مدیرعامل باشگاه شهامت ندارد خیلی از حقایق را بگوید. من تا ساعت ۱۲ شب در انتظارش بودم اما وی نیامد زمانی برمیگردم که او مدیرعامل پرسپولیس نباشد. توافق من با حسین هدایتی به گونه ایست که هر وقت پرسپولیس خواهانم باشد می توانم قرارداد را با استیل آذین فسخ کنم و به پرسپولیس بپیوندم.


علی پروین گفت:‌ تلاشم را برای حضور کریمی انجام دادم اما او دوست نداشت در پرسپولیس بماند.


دهم مرداد: در جلسه هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس به خاطر عملکرد منطقی فصل نقل و انتقالات از انصاری فرد تجلیل و به دلیل برخی اظهارنظرها علیه وی عذرخواهی شد.


کریم باقری به عنوان مرد برتر اخلاق لیگ هشتم انتخاب شد.


سیزدهم مرداد: علیرضا نیکبخت واحدی که به علت عدم توافق با انصاری فرد قصد افشاگری داشت و حنیف عمران‌زاده پس از رای کمیته انضباطی و سازمان لیگ، تا نیم فصل از حضور در کلیه میادین فوتبال محروم شدند.


چهاردهم مرداد: تیم‌های فوتبال بارسلونا اسپانیا و منچستریونایتد انگلیس عنوان برترین تیم‌های ماه گذشته اروپا را به خود اختصاص دادند و تیم پرسپولیس بالاترین تیم ایرانی جای گرفت.


پانزدهم مرداد: تیم فوتبال پرسپولیس تهران در هفته اول رقابتهای لیگ برتر در مصاف با مس کرمان به نتیجه مساوی سه بر سه دست یافت.


مهدوی کیا کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران می گوید : پرسپولیس تیم سابق من است و اگر قرار باشد به ایران برگردم فقط برای این تیم بازی می کنم.


شانزدهم مرداد: مصطفوی مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: استفاده از نام‌های بزرگ بازیکنان به من ضربه زد و حالا به اشتباه خودم پی بردم.


هجدهم مرداد: مرفاوی سرمربی استقلال و نوروزی بازیکن پرسپولیس به عنوان برترین‌های اخلاق هفته اول انتخاب شدند.


بیستم مرداد: دو باشگاه ورزشی استقلال و پرسپولیس تهران با دستور علی ابادی برای نخستین بار در یک بانک خصوصی تات سرمایه گذاری خواهند کرد


بیست و یک مرداد: باشگاه استیل آذین رسما از هواداران تیم فوتبال پرسپولیس درخواست کرد روز جمعه هفته جاری با حضور در ورزشگاه دستگری به تشویق این تیم در دیدار با صبای قم بپردازند.


بیست و دو مرداد: درپی اطلاعیه باشگاه استیل آذین باشگاه پرسپولیس اعلام کرد پرسپولیس تیم دومی ندارد.


* مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شایعات در خصوص قرارداد یک میلیارد تومانی سرمربی کروات این تیم را به شدت تکذیب کرد.


* انصاری فرد در مصاحبه ای متفاوت گفت: اگر کریمی خودش تصمیم می گرفت بدون پول در پرسپولیس بازی می کرد. مدیربرنامه های کریمی کار را به دقیقه ۹۴ کشاند.


* هوار ملا محمد بازیکن عراقی پرسپولیس پس از چندین روز تاخیر و قول امروز در دفتر باشگاه حاضر شدو گفت: افتخار می کنم به پرسپولیس پیوستم.


بیست و سه مرداد: تیم پرسپولیس در اولین بازی خانگی خود در لیگ نهم بدون تماشاگر مقابل استقلال اهواز به تساوی یک یک دست یافت که هر دو گل را سپهر حیدری زد. کرانچار پس از این بازی گفت از نتیجه راضی ام!


سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس طی بیانه ای نامهربانانه تمام سایت های هواداران پرسپولیس از جمله مرجع خبری پرسپولیس را متهم به انتشار اخبار غیرواقعی کرد.


بیست و پنج مرداد: در جلسه‌ مدیر باشگاه پرسپولیس و سیروس محجوب(اسپانسر ۶ میلیاردی) مقدمات واگذاری سهام اقتصادی باشگاه پرسپولیس بررسی شد و با واگذاری برند نام پرسپولیس به وی مخالفت شد.


بیست و شش مرداد: هوار ملامحمد ستاره تیم ملی عراق در پی عدم دریافت مطالباتش در اندیشه ترک ایران است و احتمال دارد امروز و فردا راهی عراق شود


بیست و هشت مرداد: سعیدلو رئیس سازمان تربیت بدنی شد. پرسپولیس بهترین تیم اخلاق هفته دوم معرفی شد.


بیست و نهم مرداد: اتوبوس حامل بازیکنان پرسپولیس که صبح دیروز عازم همدان شد نزدیک بود در میانه راه تصادف شدیدی با یک دستگاه کامیون حامل تانکر داشته باشد که به خیر گذشت.


تیم پرسپولیس با گل ثانیه های پایانی نوروزی یک پیروزی حساس دو بر یک مقابل پاس در همدان در هفته سوم بدست آورد. تیم های استیل آذین و سپاهان با شکست سه بر یک در این هفته تحقیر شدند

.

سی و یک مرداد: با پرداخت پیش قرارداد هوارمحمد قرارداد وی در هیئت فوتبال ثبت شد.


انتهای گزارش اختصاصی/ امانت داری-استفاده از این خبر با ذکر نام مرجع خبری پرسپولیس مجاز است

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)